.

Wydarzenia

Dyrektorzy z nagrodami i życzeniami

 • 13-10-2015
Ilustracja do informacji: Dyrektorzy z nagrodami i życzeniami
13 października 2015 w żarskim starostwie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Starosta Janusz Dudojć i wicestarosta Małgorzata Issel wręczyli dyrektorom powiatowych placówek oświatowych nagrody przyznane przez Zarząd Powiatu Żarskiego, wraz z najlepszymi życzeniami z okazji obchodzonego święta.
czytaj dalej

Droga powiatowa wyremontowana

 • 09-10-2015
Ilustracja do informacji: Droga powiatowa wyremontowana
9 października 2015 dokonano odbioru technicznego przebudowy drogi powiatowej nr 1094F Cisowa – Boruszyn oraz drogi powiatowej nr 1097F w miejscowości Cisowa wraz ze skrzyżowaniem. Długość przebudowanego odcinka wynosi 1 131 mb, przy szerokości zmiennej - w m. Cisowa 6.00 m, na odcinku Cisowa - Boruszyn 3,50 m.
Koszt inwestycji wyniósł 496.992,50 zł.
Wykonawca robót - Budownictwo Drogowo-Sanitarne "FUCHS" Sp. z o.o. z Głogowa.
Inwestor - Powiat Żarski.
czytaj dalej

Informacje o środkach unijnych

 • 06-10-2015
Ilustracja do informacji: Informacje o środkach unijnych
6 października 2015 w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie informacyjne na temat Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze przy wsparciu Wspólnego Sekretariatu Programu we Wrocławiu. Przybyli przedstawiciele gmin i stowarzyszeń z terenu powiatu żarskiego uzyskali informacje o możliwościach wsparcia i planowanych konkursach w ramach Programu, a także o Funduszu Małych Projektów.
czytaj dalej

Festyn "Hubertus" w Złotniku

 • 05-10-2015
Ilustracja do informacji: Festyn "Hubertus" w Złotniku
4 października 2015 po mszy św. ku czci świętego Huberta w miejscowym kościele parafialnym, na boisku sporowym w Złotniku odbył się doroczny festyn - "Hubertus". Miłośnicy koni mogli nacieszyć wzrok oglądając te zwierzeęta między innymi w konkurencjach powożenia, skoków przez przeszkody, czy pogoni za lisem. Nagrodę Starosty Żarskiego za zdobycie pierwszego miejsca w skokach otrzymał Jarosław Szymkowiak na koniu Lolek ze stajni "Rancho u Johna" z Tarnawy Krośnieńskiej. Nagrodę wręczyła wicestarosta Małgorzata Issel. Kolejne miejsca w tej konkurencji zdobyli: II - Piotr Skiba na koniu Hel ze stajni Brody; III - Patrycja Seehafer na koniu Diana ze stajni Jelenin.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10Galeria zdjęć: 2015 10 04 - Złotnik - Festyn Hubertus

Powiat Żarski trzeci w województwie

 • 01-10-2015
Ilustracja do informacji: Powiat Żarski trzeci w województwie
29 września 2015 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Żarach odbyło się uroczyste podsumowanie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży za rok szkolny 2014/2015.
W klasyfikacji generalnej powiatów - Powiat Żarski zajął 3. miejsce, tuż za Zieloną Górą - powiatami ziemskim i grodzkim. W klasyfikacji miast, Żary uplasowały się na 3. miejscu, za Zieloną Górą i Gorzowem Wielkopolskim.
W klasyfikacji wszystkich szkół podstawowych w województwie lubuskim, na 9. miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 5 w Żarach. Wśród najlepszych gimnazjów w województwie, pierwsze miejsce zajęło żarskie Gimnazjum nr 3. Najlepszy wynik w klasyfikacji wojewódzkiej, spośród szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu żarskiego, uzyskał Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żarach - 13. miejsce.
 
 
zdjęcia - UM Żary
czytaj dalej

X sesja Rady Powiatu Żarskiego

 • 29-09-2015
Ilustracja do informacji: X sesja Rady Powiatu Żarskiego
29 września 2015 w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyła się X sesja Rady Powiatu Żarskiego.
Na wstępie uroczyście wręczono akty nadania stopnia zawodowego - nauczyciela mianowanego. Otrzymali je: Karol Holski, Bartłomiej Lipiński, ks. Łukasz Jurkowski i Radosław Sokołowski z Zespołu Szkół Samochodowych w Żarach; Irmina Brzezińska z Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku; Anna Karpezo i Katarzyna Balak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku; Ewelina Gancarz i Alicja Borys-Fizela z Zespołu Szkół Specjalnych w Żarach; Justyna Sommerfeld z Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Żarach oraz Paweł Alszko z Zespołu Szkół Budowlanych w Żarach.
czytaj dalej

Spotkanie karasiowe w Lubsku

 • 29-09-2015
Ilustracja do informacji: Spotkanie karasiowe w Lubsku
25 września 2015 nad zalewem Karaś w Lubsku odbyło się kolejne już "Spotkanie karasiowe" zorganizowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej przy parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubsku. Zebrani mogli obejrzeć przedstawienie teatralne w wykonaniu zespołu teatralnego TRÓJKĄT z Zielonej Góry. Był czas na „szukanie skarbów” czyli loterię fantową. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs wędkarski. Dyskoteka, potrawy z grilla i grochówka - to wszystko podkreślało rekreacyjny charakter tej imprezy. Wśród sponsorów spotkania było między innymi Starostwo Powiatowe w Żarach.
czytaj dalej

Wystawa na 10-lecie WTZ

 • 24-09-2015
Ilustracja do informacji: Wystawa na 10-lecie WTZ
21 września 2015 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach odbyło się otwarcie okolicznościowej wystawy związanej z obchodami 10-lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej.
czytaj dalej

Turniej petanque w puchar Starosty

 • 24-09-2015
Ilustracja do informacji: Turniej petanque w puchar Starosty
19 września 2015 w parku przy Al. Jana Pawła II w Żarach odbył się II Turniej o Puchar Starosty Tripletów w Petanque. Organizatorem turnieju było Łużyckie Towarzystwo Miłośników Petanque "Les Absorbeurs". Puchary dla najlepszych wręczyła wicestarosta Małgorzata Issel.
czytaj dalej

Żarsko-Żagański Kongres Przyszłości

 • 21-09-2015
Ilustracja do informacji: Żarsko-Żagański Kongres Przyszłości
19 września 2015 w Urzędzie Gminy Żagań - z inicjatywy Obywatelskiego Ruchu "Perspektywa", przy współpracy ze starostwami z Żar i Żagania oraz gminą Żagań i miastem Żary - odbył się I Żarsko-Żagański Kongres Przyszłości. Wzięli w nim udział między innymi samorządowcy z terenu powiatów żarskiego i żagańskiego. Wśród tematów dyskuzji znalazły się takie zagadnienia, jak problemy i wyzwania małych gmin, powiatowa ochrona zdrowia, czy też - mieszkańcy siłą regionu.
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook