.

Wydarzenia

Remont w Lubsku zakończony

 • 13-11-2015
Ilustracja do informacji: Remont w Lubsku zakończony
10 listopada 2015 w budynku szpitalnym w Lubsku odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnego etapu realizowanego przez Szpital Na Wyspie programu pn. "Poprawa ochrony zdrowia osób starszych, niesamodzielnych i przewlekle chorych z Żar, Lubska i pozostałego obszaru południowej części województwa lubuskiego". Szpital, dzięki pozyskanym środkom z Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014, dokonał remontu Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego i Opiekuńczo-Leczniczego, funkcjonujących w Lubsku. Zgodnie z założeniem Programu Operacyjnego PLO7 "Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych", obydwa zakłady nie tylko zyskały nowy wizerunek, ale także, dzięki przeprowadzonym inwestycjom, dają możliwość świadczenia usług zdrowotnych na najwyższym, możliwym poziomie. Koszt wyremontowania Zakładów wyniósł ok. 830.000 zł.
czytaj dalej

Reprezentował powiat w Japonii

 • 10-11-2015
Ilustracja do informacji: Reprezentował powiat w Japonii
Od 31 października do 1 listopada 2015 w Tokio odbyły się XI Mistrzostwa Świata Karate Shinkyokushinkai. Ziemię Żarką na tych prestiżowych zawodach reprezentował Andrzej Jasiński. Ostatecznie ulokował się na 30 pozycji w świecie. Najlepszy z Polaków był ósmy. Są to największe mistrzostwa świata karate, odbywają się raz na cztery lata, a konkurencja zawodników jest ogromna. W dniach 2-5 listopada Andrzej Jasiński wziął udział w światowym seminarium karate pod górą Fuji, w ośrodku przygotowań olimpijskich Fuji Midori. Spędzony czas pozwolił mu na poznanie japońskich metod treningowych w pracy z dziećmi oraz z młodzieżą, co - jak twierdzi - powinno przekuć się na nasze wyniki sportowe w przyszłości. Już teraz zaczyna ostrą prace z dziećmi, by wychować choć jednego reprezentanta do kadry olimpijskiej. W 2020 roku karate będzie dyscyplina olimpijską. Wyjazd do Japonii był możliwy między innymi dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Żarach.
czytaj dalej

Konferencja budowlana

 • 05-11-2015
Ilustracja do informacji: Konferencja budowlana
4 listopada 2015 w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyła się konferencja "Podnoszenie kwalifikacji zawodowych po zmianach przepisów w zakresie prawa budowlanego i norm unijnych". Inicjatorem konferencji była Lubuska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, przy współpracy z żarskim Starostwem.
czytaj dalej

XI sesja Rady Powiatu Żarskiego

 • 28-10-2015

Ilustracja do informacji: XI sesja Rady Powiatu Żarskiego
27 października 2015 w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyła się XI sesja Rady Powiatu Żarskiego.
czytaj dalej

Więcej zniczy dla Lwowa

 • 26-10-2015
Ilustracja do informacji: Więcej zniczy dla Lwowa
22 października 2015 105 Kresowy Szpital Wojskowy w Przychodnią SP ZOZ w Żarach przyłączył się do akcji "Światełko Pamięci" polegającej na zbiórce zniczy i świec, które zapłoną 1 listopada na polskich nekropoliach we Lwowie: Cmentarzu Łyczakowskim, Cmentarzu Obrońców Lwowa zwanym Cmentarzem Orląt oraz Cmentarzu Janowskim. Akcja ma na celu utrwalenie pamięci o wspaniałym Zawsze Wiernym Mieście i naszych rodakach, Polakach, którzy budowali tam wielkość Lwowa i Rzeczypospolitej, a część z nich poległa walcząc o polski Lwów. Znicze dla Lwowa przekazało również Starostwo Powiatowe w Żarach.
czytaj dalej

Zmiany w systemie informacji oświatowej

 • 23-10-2015
Ilustracja do informacji: Zmiany w systemie informacji oświatowej
22 października 2015 w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się szkolenie "Jak prawidłowo pracować ze zmodernizowanym systemem informacji oświatowej w szkołach i placówkach oświatowych - zmiany w roku szkolnym 2015/2016". Wykładowcą był Jacek Brzaziński, a organizatorem zielonogórski Oddział Regionalny Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.
czytaj dalej

Sprzęt dla lubuskich strażaków

 • 23-10-2015
Ilustracja do informacji: Sprzęt dla lubuskich strażaków
21 października 2015 na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp. odbyła się konferencja regionalna promująca efekty projektów współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko „Wsparcie techniczne ratownictwa ekologicznego i chemicznego” oraz „Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych”.
Lubuski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Hubert Harasimowicz przedstawił główne cele projektów, efekty ich realizacji oraz praktyczny wymiar dla wzmocnienia skuteczności i efektywności prowadzonych działań ratowniczych przez lubuskie jednostki PSP.
czytaj dalej

Powiatowe przełaje na Syrenie

 • 20-10-2015
Ilustracja do informacji: Powiatowe przełaje na Syrenie
19 października 2015 na stadionie Syrena w Żarach odbyły się finały indywidualnych biegów przełajowych w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży. Do zawodów na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowało się po dziesięciu biegaczy z każdej kategorii. Medale, dyplomy i nagrody dla najlepszych wręczała wicestarosta Małgorzata Issel.
czytaj dalej

Żonkile zakwitną przy Hospicjum

 • 15-10-2015
Ilustracja do informacji: Żonkile zakwitną przy Hospicjum
15 października 2015 przed żarskim Hospicjum św. Brata Alberta posadzono cebulki kwiatów w ramach ogólnopolskiej akcji "Pola Nadziei". Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
W akcji wzięli udział między innymi starosta Janusz Dudojć, wicestarosta Małgorzata Issel, burmistrz Żar Danuta Madej, wójt Gminy Żary Leszek Mrożek, Kazimierz Długosz reprezentujący spółkę Janbud - wykonawcę obiektu hospicjum oraz młodzież z Gimnazjum nr 3 w Żarach.
czytaj dalej

Nowa Inspektor Nadzoru Budowlanego

 • 14-10-2015
Ilustracja do informacji: Nowa Inspektor Nadzoru Budowlanego
Starosta Żarski wręczył Elżbiecie Banaś akt powołania na stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Żarach. Nowa pani inspektor zacznie pełnić swoje obowiązki z początkiem listopada 2015 r.
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook