.

Wydarzenia

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych 2021 r.

 • 13-05-2021
Ilustracja do informacji: Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych 2021 r.
12 maja 2021 r. Starosta Józef Radzion oraz Wicestarosta Małgorzata Issel spotkali się z pielęgniarkami i położnymi pracującymi w powiatowym Szpitalu Na Wyspie w Żarach. Wizyta związana była z obchodami Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych.
 
Władze Powiatu Żarskiego, w towarzystwie Prezes Szpitala Na Wyspie Jolanty Dankiewicz przekazały – na ręce Pielęgniarek Oddziałowych – upominkowe kosze oraz wyraziły słowa uznania za zaangażowanie i profesjonalizm w wykonywaniu codziennych, trudnych obowiązków, szczególnie w tym wyjątkowym dla nas wszystkich czasie.
 
Pielęgniarkom z Domu Pomocy Społecznej  w Lubsku oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Lubsku życzenia złożył osobiście Starosta Józef Radzion w towarzystwie Radnych Rady Powiatu Żarskiego: Krzysztofa Czerniawskiego i Elżbiety Haściło.
 
Wicestarosta Małgorzata Issel przekazała na ręce Pielęgniarek z Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach, Dyrektora ds. lecznictwa Marka Femlaka w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym życzenia oraz upominkowe kosze dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
 
Wszystkim Pielęgniarkom, Pielęgniarzom oraz Położnym z Powiatu Żarskiego składamy raz jeszcze najserdeczniejsze życzenia szczęścia, zdrowia, wszelkiej pomyślności, oraz sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.
 
 
 
czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek 2021!

 • 13-05-2021
Ilustracja do informacji: Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek 2021!
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek jest doskonałą okazją do wyrażenia wdzięczności za profesjonalne, pełne poświęcenia wykonywanie tego wyjątkowego zawodu.
Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek w dalszym ciągu walcząc z pandemią koronawirusa. W pierwszych szeregach walczycie o Nasze bezpieczeństwo, narażając zdrowie oraz życie swoje oraz najbliższych.
Dziękujemy za to ogromne poświęcenie ! Dzięki Waszemu zaangażowaniu i bezpośredniej pracy z pacjentem nawet najtrudniejsze chwile stają się lepsze. Dziękujemy, że mimo tego jak trudną i stresującą pracę wykonujecie, potraficie okazywać innym ciepło, serdeczność i pomoc. Często to Wy jesteście największym oparciem dla chorego.
 
Doceniamy rolę, jaką spełniacie w prawidłowym funkcjonowaniu opieki medycznej na terenie naszego powiatu. W tych wyjątkowych okolicznościach z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Dnia Położnych życzymy Państwu przede wszystkim zdrowia i wytrwałości. Życzymy, aby okres pandemii minął jak najszybciej i bezpowrotnie, byśmy mogli wrócić do wypełnienia codziennych obowiązków zawodowych i rodzinnych bez zagrożenia.
Życzymy, by wszelka dobroć jaką na co dzień dajecie innym – szczególnie w tym trudnym okresie – powracała do Was ze zdwojoną mocą.
Doceniamy i dziękujemy za wszystko, co robicie dla pacjentów Powiatu Żarskiego.
 
Starosta Józef Radzion
Wicestarosta Małgorzata Issel
Zarząd i Radni Powiatu Żarskiego

Matura 2021!

 • 13-05-2021
Ilustracja do informacji: Matura 2021!

Dzień Strażaka 2021

 • 13-05-2021
Ilustracja do informacji: Dzień Strażaka 2021

3 Maja Święto Konstytucji

 • 13-05-2021
Ilustracja do informacji: 3 Maja Święto Konstytucji

2 Maja Dzień Flagi

 • 13-05-2021
Ilustracja do informacji: 2 Maja Dzień Flagi

1 Maja Święto Pracy

 • 13-05-2021
Ilustracja do informacji: 1 Maja Święto Pracy

Międzynarodowy Dzień Położnej 2021 r.

 • 05-05-2021
Ilustracja do informacji: Międzynarodowy Dzień Położnej 2021 r.

Spotkanie z Wojewodą Lubuskim.

 • 19-04-2021
Ilustracja do informacji: Spotkanie z Wojewodą Lubuskim.
19.04.2021r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie Józefa Radziona i Członka Zarządu Powiatu Żarskiego Tomasza Czajkowskiego z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem.
Spotkanie dotyczyło planowanych inwestycji, zwłaszcza związanych z infrastrukturą drogową oraz planowanej rozbudowy i modernizacji Szpitala na Wyspie w Żarach.
czytaj dalej

Obchody 76. Rocznicy Forsowania Nysy Łużyckiej przez II Armię Wojska Polskiego i 1. Korpus Pancerny na Łużycach w 1945 r.

 • 19-04-2021
Ilustracja do informacji: Obchody 76. Rocznicy Forsowania Nysy Łużyckiej przez II Armię Wojska Polskiego i 1. Korpus Pancerny na Łużycach w 1945 r.
16 kwietnia 2021 r. pod pomnikiem poległych żołnierzy 27. Pułku Piechoty w Przewozie odbyły się uroczystości upamiętniające 76. Rocznicę Forsowania Nysy Łużyckiej, czyli walk II Armii Wojska Polskiego i I Korpusu Pancernego na Łużycach w 1945 roku.
 
W obchodach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, dowództwa wojskowego, służb mundurowych oraz mieszkańcy.  Powiat Żarski reprezentowali Starosta Żarski Józef Radzion, Przewodniczący Rady Powiatu Żarskiego Wiktor Kułdosz, Członek Zarządu Tomasz Czajkowski oraz Radny Rady Powiatu Dariusz Dyba.
 
Oprawę uroczystości, jak co roku, zapewniła wojskowa asysta honorowa z 10. Brygady Kawalerii Pancernej im. generała broni Stanisława Maczka. Po modlitwie za poległych odczytano Apel Pamięci, a po nim na cześć żołnierzy, którzy zginęli podczas forsowania Nysy Łużyckiej oddano salwą honorową.
 
Na zakończenie delegacje władz samorządowych złożyły kwiaty pod pomnikiem poległych żołnierzy i udały się nad Nysę Łużycką, by oddać cześć bohaterom poprzez symboliczne wrzucenie kwiatów do rzeki.
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook