.

Wydarzenia

Spotkanie Starosty z Zastępcą Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP i Komendantem Powiatowym PSP w Żarach.

 • 18-02-2021
Ilustracja do informacji: Spotkanie Starosty z Zastępcą Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP i Komendantem Powiatowym PSP w Żarach.
18 lutego 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie Starosty Józefa Radziona z Zastępcą Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gorzowie Wlkp. st. bryg. Lesławem Glińskim, Naczelnikiem Ośrodka Szkolenia KW PSP w Gorzowie z siedzibą w Świebodzinie bryg. mgr inż. Rafałem Naks, Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Żarach Mariuszem Morawskim, Wiceprezesem Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Radosławem Pogorzelcem oraz pracownikami Starostwa z wydziału Organizacyjnego i Zarządzania Kryzysowego.
 
Spotkanie odbyło się w związku z planowanymi na jesień br. Halowymi Mistrzostwami Polski w Piłce Nożnej w Żarach. Komenda Główna PSP powierzyła organizacje mistrzostw Komendzie Powiatowej PSP w Żarach. Omówiono wstępnie sprawy organizacyjne turnieju futsalowego. Po zatwierdzeniu terminu przez Komendę Główną PSP podany zostanie dokładny termin. W turnieju weźmie udział 16 drużyn z województw oraz 4 drużyny ze Szkół Pożarniczych – około 300 strażaków. Zawody rozgrywane będą na terenie dwóch powiatów: żarskiego i żagańskiego.

 
czytaj dalej

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

 • 18-02-2021
Ilustracja do informacji: Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
17 lutego 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się zwołane w trybie pilnym posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z aktualną i prognozowaną sytuacją pogodową oraz możliwym wzrostem zagrożenia powodziowego na terenie powiatu.
 
W spotkaniu uczestniczyli Starosta Żarski Józef Radzion, Kierownik Nadzoru Wodnego w Lubsku Kazimierz Niemczycki, w zastępstwie Komendanta Powiatowego Policji Kierownik Posterunku Policji w Przewozie asp. sztab. Dariusz Dyba, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Mariusz Morawski, oraz pracownicy Starostwa z wydziału Organizacyjnego i Zarządzania Kryzysowego. Kierownik Nadzoru Wodnego przedstawił aktualną sytuację dotyczącą stanu wód na terenie powiatu. Zaznaczył, że w chwili obecnej nie ma zagrożenia powodziowego, stan wód utrzymuje się na poziomie wód średnich. Sytuacja na ciekach wodnych jest na bieżąco monitorowana.
czytaj dalej

Spotkanie Starosty z Komendantem Powiatowym PSP w Żarach.

 • 15-02-2021
Ilustracja do informacji: Spotkanie Starosty z Komendantem Powiatowym PSP w Żarach.
15 lutego 2021 r.  w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie Starosty Józefa Radziona z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Żarach
Mariuszem Morawskim.
 
Tematem spotkania była organizacja na przełomie października i listopada br. Halowych Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej w Żarach. Spośród wielu kandydatur, Komenda Główna PSP
powierzyła organizacje mistrzostw Komendzie Powiatowej PSP w Żarach. W turnieju weźmie udział 16 drużyn z województw oraz 4 drużyny ze Szkół Pożarniczych.
Spotkanie było okazją do podziękowania Komendantowi za sprawną organizację dowozu mieszkanki gm. Żary na szczepienie przeciwko COVID-19.
czytaj dalej

11 LISTOPADA

 • 12-11-2020
Ilustracja do informacji: 11 LISTOPADA

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

 • 31-05-2019

Powodzenia na maturze!

 • 30-04-2019
Ilustracja do informacji: Powodzenia na maturze!
 
 

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

 • 18-04-2019
Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych
 
 
 

Dzień Sołtysa 2019

 • 11-03-2019
Ilustracja do informacji: Dzień Sołtysa 2019
 
 
 

Dzień Kobiet 2019

 • 07-03-2019
Ilustracja do informacji: Dzień Kobiet 2019
 
 
 

III EDYCJA KONKURSU "WYBIERAM WYBORY"

 • 21-01-2019
Ilustracja do informacji: III EDYCJA KONKURSU "WYBIERAM WYBORY"
Konkurs, organizowany przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze, jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego -  propagowania idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.
 
Chętni uczniowie szkół mogą zgłaszać się do udziału w konkursie za pośrednictwem dyrektora swojej szkoły do 31 stycznia 2019 roku. 26 lutego br. o godzinie 12.00 odbędzie się szkolny etap Konkursu – test wyboru, składający się z 25 pytań.  Zakres tematyczny pytań obejmować będzie wszystkie działy Kodeksu wyborczego.
 
Wyniki etapu szkolnego ogłoszone zostaną 14 marca br. na stronie internetowej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego.
 
Uczestnicy zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego zostaną poinformowani o tym, za pośrednictwem Dyrektora szkoły.
 
Uczniowie, zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego, będą pisali pracę na jeden z trzech tematów:
1)         System proporcjonalny a system większościowy – wady i zalety.
2)         Gwarancje zasady bezpośredniości wyborów w Kodeksie wyborczym.
3)         Wybory do Parlamentu Europejskiego – organizacja i przebieg.
 
Rozstrzygnięcie II etapu konkursu nastąpi do 11 kwietnia.
 
W trzecim, ogólnopolskim etapie Konkursu najlepsi uczniowie z całej Polski spotkają się 30 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w Warszawie z Państwową Komisją Wyborczą i będą odpowiadać na trzy losowo wybrane pytania z zakresu Kodeksu wyborczego.
 
Najlepsi uczestnicy otrzymają nagrody pieniężne – za pierwsze miejsce 1300 złotych, za drugie - 800, a za trzecie – 600 złotych. Opiekunowie laureatów także dostaną nagrody – 600 złotych.
Autorzy najlepszych prac dostaną również nagrody rzeczowe.
Informacje na temat konkursu będą systematycznie publikowane  na stronie www.pkw.gov.pl oraz na portalu edukacyjnym www.wybieramwybory.pl . Informacje pojawiać się będą także na profilach Krajowego Biura Wyborczego i Państwowej Komisji Wyborczej w serwisach  społecznościowych.
czytaj dalej
1 2 3 4
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook