.

Wydarzenia

XX sesja Rady Powiatu

 • 30-08-2016
Ilustracja do informacji: XX sesja Rady Powiatu
30 sierpnia 2016 odbyła się XX sesja Rady Powiatu Żarskiego. Starosta Janusz Dudojć podziękował funkcjonariuszom Straży Granicznej za sprawne działania związane z czasowym przywróceniem kontroli granicznych związanych z obchodami Światowych Dni Młodzieży oraz szczytem NATO w Polsce. Podziękowania odebrał komendant Placówki Straży Granicznej w Tuplicach ppłk SG Lesław Siwka.
Na sesji gościł wicewojewoda lubuski Robert Paluch. Odpowiadał na pytania radnych dotyczące rozwoju województwa, ze szczególnym uwzględnieniem powiatu żarskiego. Radnych interesowała między innymi sprawa kopalni Gubin-Brody, dokończenie obwodnicy Lubska, drogi A18, a także zagadnienia związane ze zmianami w służbie zdrowia.
Radni spotkali się z przedstawicielami służb mundorowych w wyremontowanych pomieszczeniach budynku starostwa, które przygotowano na potrzeby Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Podjęto uchwały w sprawie zmiany „Programu wspierania uzdolnionej młodzieży w Powiecie Żarskim” oraz w sprawie przyjęcia do realizacji „Programu Aktywności Lokalnej na lata 2016-2021".
W punkcie sesji dotyczącym spraw różnych głos zabrał poseł Ziemi Lubuskiej prof. Jacek Kurzępa. Odpowiadał na liczne pytania radnych.
czytaj dalej

Najpiękniejsze wieńce w powiecie

 • 30-08-2016
Ilustracja do informacji: Najpiękniejsze wieńce w powiecie
28 sierpnia 2016 w Surowej na terenie Gminy Żary odbyły się dożynki gminne, w trakcie których przeprowadzono powiatowy konkurs wieńca dożynkowego. W kategorii wieńców tradycyjnych nagrodę zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z Olbrachtowa. Najpiękniejszy wieniec współczesny wykonała "Wesoła Gromada" z Mirostowic Górnych. Zwycięzcy otrzymali nagrody Starosty Żarskiego w wysokości 1000 zł i będą reprezentować powiat żarski na tegorocznych dożynkach wojewódzkich. W uroczystościach dożynkowych wzięli udział między innymi: przewodnicząca rady powiatu Helena Sagasz, wicestarosta Małgorzata Issel i członek zarządu powiatu Edward Skobelski.
czytaj dalej

Dni Działkowca w Żarach

 • 30-08-2016
Ilustracja do informacji: Dni Działkowca w Żarach
27 sierpnia 2016 w Żarach odbyły się okręgowe obchody "Dni Działkowca". Życzenia z tej okazji wszystkim działkowcom na ręce Mariana Pasińskiego, prezesa Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Zielonej Górze, w imieniu samorządu powiatu żarskiego złożyli wicestarosta Małgorzata Issel, przewodnicząca Rady powiatu Helena Sagasz i członek zarządu Edward Skobelski.
czytaj dalej

Dzień Żołnierza w Żarach

 • 16-08-2016
Ilustracja do informacji: Dzień Żołnierza w Żarach
15 sierpnia 2016 w Żarach odbyły się obchody Dnia Żolnierza i 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Rozpoczęły się mszą św. w intencji żołnierzy i Wojska Polskiego. Następnie na placu przy kościele pw. św. Józefa Oblubieńca złożono kwiaty i wieńce oraz zapalono znicze przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego. W imieniu samorządu Powiatu Żarskiego kwiaty złożyła wicestarosta Małgorzata Issel. Znicze zapalono również przy grobach żołnierzy na cmentarzu komunalnym oraz przy ul. Domańskiego.
czytaj dalej

Nowoczesny laparoskop w powiatowym szpitalu

 • 11-08-2016
Ilustracja do informacji: Nowoczesny laparoskop w powiatowym szpitalu
10 sierpnia 2016 Zarząd Powiatu Żarskiego przy udziale Zarządu Spółki i Rady Nadzorczej, oficjalnie przekazał powiatowemu Szpitalowi Na Wyspie nowoczesny laparoskop, który będzie wykorzystywany na ginekologicznym bloku operacyjnym. Urządzenie nie tylko pozwoli rozszerzyć wachlarz świadczonych przez szpital usług, ale przede wszystkim skróci czas pobytu operowanych pacjentek, zapewni im bezpieczeństwo oraz usprawni pracę personelowi medycznemu. Koszt zakupu laparoskopu wraz z osprzętem w kwocie 200 000 zł w całości sfinansował Powiat Żarski.
czytaj dalej

Święto Policji w Żarach

 • 08-08-2016
Ilustracja do informacji: Święto Policji w Żarach
5 sierpnia 2016 w sali konferencyjnej żarskiego ratusza odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W imieniu samorządu Powiatu Żarskiego życzenia wszystkim policjantom na ręce komendanta powiatowego Macieja Sałka złożyła wicestarosta Małgorzata Issel. W imieniu starosty Janusza Dudojcia wicestarosta wręczyła wyróżnionym funkcjonariuszom Nagrody Starosty Żarskiego. Otrzymali je: asp. szt. Paweł Pużak, kom. Dariusz Nowacki, sierż. Daniel Kłos, sierż. szt. Michał Talaga, podinsp. Sebastian Wojciechowski (wszyscy z Komendy Powiatowej Policji w Żarach) oraz asp. szt. Andrzej Lech z Komisariatu Policji w Lubsku.
czytaj dalej

Remont dachu "Samochodówki"

 • 20-07-2016
Ilustracja do informacji: Remont dachu "Samochodówki"
7 lipca 2016 rozpoczęliśmy remont dachów budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy 9 Maja 9 w Żarach (dawna samochodówka).
Zakres prac obejmuje:
- Wymianę pokrycia dachu i uszkodzonych elementów konstrukcji
- oczyszczenie i naprawę elementów architektonicznych zamontowanych na dachu (szpice wieńczące szczyty dachów, kopuły wieżyczek, pozostałe elementy ozdobne, np. zegar na wieży)
- wymianę rynien rur spustowych i instalacji odgromowej,
- zakres prac obejmuje również naprawę zegara na wieży i innych ozdobnych elementów architektonicznych.
czytaj dalej

Pieniądze na czytelnictwo

 • 12-07-2016
Ilustracja do informacji: Pieniądze na czytelnictwo
Powiat Żarski otrzymał wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję
i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”– Priorytet 3
, realizowanego w roku 2016.
 
Wsparcie finansowe otrzymały następujące szkoły:
 
 
Lp.
Nazwa szkoły
Kwota
1.
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żarach
12.000,00
2.
Zespół Szkół Specjalnych w Żarach
4.000,00
 
czytaj dalej

Szpital w Lubsku zmieni oblicze

 • 08-07-2016
Ilustracja do informacji: Szpital w Lubsku zmieni oblicze
8 lipca 2016 w Starostwie Powiatowym w Żarach podpisano umowę z wykonawcą robót budowlanych dotyczących modernizacji budynku filii "Szpitala na Wyspie" w Lubsku. Zakres prac obejmie termomodernizację budynku, wymianę przyłącza wodociągowego oraz przebudowę pomieszczeń piwnicy. Umowę z wykonawcą - spółką Malbud z Sulechowa podpisali w imieniu powiatu: starosta Janusz Dudojć, członek Zarządu Powiatu Marek Femlak i Anna Balcewicz w zastępstwie Skarbnika Powiatu. Koszt remontu to kwota 999.999 zł. Prace mają się zakończyć 30 października 2016 roku.
czytaj dalej

Młodzież z trzech krajów gościła w starostwie

 • 07-07-2016
Ilustracja do informacji: Młodzież z trzech krajów gościła w starostwie
7 lipca 2016 żarskie starostwo odwiedziła 37-osobowa grupa uczestników polsko-niemiecko-ukraińskiej wymiany młodzieży pod hasłem "Po trzech stronach obiektywu - międzynarodowe kręcenie", której organizatorem jest Ochotniczy Hufiec Pracy w Żarach. Młodzież spotkała się ze starostą Januszem Dudojciem, który odpowiadał na pytania dotyczące powiatu i funkcjonowania urzędu. Jedną z atrakcji tygodniowego pobytu młodzieży w Żarach będzie - ufundowana przez Starostwo Powiatowe - wycieczka do Parku Mużakowskiego i na ścieżkę geoturystyczną "Dawna kopalnia Babina".
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook