.

Dzień Mamy 2021!

 • 26-05-2021
Ilustracja do informacji: Dzień Mamy 2021!

Spotkanie z Komendantem Wojskowej Komendy Uzupełnień

 • 18-05-2021
Ilustracja do informacji: Spotkanie z Komendantem Wojskowej Komendy Uzupełnień
18 maja 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie Starosty Józefa Radziona, Przewodniczącego Rady Powiatu Wiktora Kułdosza z Komendantem Wojskowej Komendy Uzupełnień ppłk Dariuszem Kląskałą oraz Szefem Wydziały Rekrutacji WKU mjr Dariuszem Arentem. Rozmowa dotyczyła współpracy samorządu powiatowego z WKU oraz terminu i organizacji kwalifikacji wojskowej w Powiecie Żarskim z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID-19.
czytaj dalej

Powiatowe obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka.

 • 17-05-2021
Ilustracja do informacji: Powiatowe obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka.
Powiatowe obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka.
14.05.2021r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach odbył się uroczysty apel z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka . Z tej okazji zostały wręczone wyróżniającym się strażakom medale, odznaki, nagrody i awanse na wyższe stopnie.
W uroczystości wziął udział st.bryg. Lesław Gliński -zastępca lubuskiego komendanta wojewódzkiego PSP , st.kpt. Mariusz Morawski- komendant powiatowy PSP i przedstawiciele władz samorządowych. Powiat Żarski reprezentował starosta Józef Radzion , który podziękował strażakom w imieniu własnym, Zarządu Powiatu i Rady Powiatu Żarskiego za pracę , służbę z poświęceniem w ratowaniu życia i mienia mieszkańców naszego powiatu w tym trudnym okresie walki z pandemią COVID-19.
Podkreślono rolę bardzo dobrej współpracy we wszystkich działaniach Strażaków PSP z Druhami z jednostek OSP w Powiecie Żarskim.
czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych 2021 r.

 • 13-05-2021
Ilustracja do informacji: Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych 2021 r.
12 maja 2021 r. Starosta Józef Radzion oraz Wicestarosta Małgorzata Issel spotkali się z pielęgniarkami i położnymi pracującymi w powiatowym Szpitalu Na Wyspie w Żarach. Wizyta związana była z obchodami Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych.
 
Władze Powiatu Żarskiego, w towarzystwie Prezes Szpitala Na Wyspie Jolanty Dankiewicz przekazały – na ręce Pielęgniarek Oddziałowych – upominkowe kosze oraz wyraziły słowa uznania za zaangażowanie i profesjonalizm w wykonywaniu codziennych, trudnych obowiązków, szczególnie w tym wyjątkowym dla nas wszystkich czasie.
 
Pielęgniarkom z Domu Pomocy Społecznej  w Lubsku oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Lubsku życzenia złożył osobiście Starosta Józef Radzion w towarzystwie Radnych Rady Powiatu Żarskiego: Krzysztofa Czerniawskiego i Elżbiety Haściło.
 
Wicestarosta Małgorzata Issel przekazała na ręce Pielęgniarek z Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach, Dyrektora ds. lecznictwa Marka Femlaka w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym życzenia oraz upominkowe kosze dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
 
Wszystkim Pielęgniarkom, Pielęgniarzom oraz Położnym z Powiatu Żarskiego składamy raz jeszcze najserdeczniejsze życzenia szczęścia, zdrowia, wszelkiej pomyślności, oraz sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.
 
 
 
czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek 2021!

 • 13-05-2021
Ilustracja do informacji: Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek 2021!
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek jest doskonałą okazją do wyrażenia wdzięczności za profesjonalne, pełne poświęcenia wykonywanie tego wyjątkowego zawodu.
Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek w dalszym ciągu walcząc z pandemią koronawirusa. W pierwszych szeregach walczycie o Nasze bezpieczeństwo, narażając zdrowie oraz życie swoje oraz najbliższych.
Dziękujemy za to ogromne poświęcenie ! Dzięki Waszemu zaangażowaniu i bezpośredniej pracy z pacjentem nawet najtrudniejsze chwile stają się lepsze. Dziękujemy, że mimo tego jak trudną i stresującą pracę wykonujecie, potraficie okazywać innym ciepło, serdeczność i pomoc. Często to Wy jesteście największym oparciem dla chorego.
 
Doceniamy rolę, jaką spełniacie w prawidłowym funkcjonowaniu opieki medycznej na terenie naszego powiatu. W tych wyjątkowych okolicznościach z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Dnia Położnych życzymy Państwu przede wszystkim zdrowia i wytrwałości. Życzymy, aby okres pandemii minął jak najszybciej i bezpowrotnie, byśmy mogli wrócić do wypełnienia codziennych obowiązków zawodowych i rodzinnych bez zagrożenia.
Życzymy, by wszelka dobroć jaką na co dzień dajecie innym – szczególnie w tym trudnym okresie – powracała do Was ze zdwojoną mocą.
Doceniamy i dziękujemy za wszystko, co robicie dla pacjentów Powiatu Żarskiego.
 
Starosta Józef Radzion
Wicestarosta Małgorzata Issel
Zarząd i Radni Powiatu Żarskiego

Międzynarodowy Dzień Położnej 2021 r.

 • 05-05-2021
Ilustracja do informacji: Międzynarodowy Dzień Położnej 2021 r.

Matura 2021!

 • 13-05-2021
Ilustracja do informacji: Matura 2021!

Dzień Strażaka 2021

 • 13-05-2021
Ilustracja do informacji: Dzień Strażaka 2021

3 Maja Święto Konstytucji

 • 13-05-2021
Ilustracja do informacji: 3 Maja Święto Konstytucji

2 Maja Dzień Flagi

 • 13-05-2021
Ilustracja do informacji: 2 Maja Dzień Flagi
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook