.

Spotkanie Wicestarosty Małgorzaty Issel z Wacławem Maciuszonkiem - Przewodniczącym Sejmiku Województwa Lubuskiego

 • 23-01-2023
Ilustracja do informacji: Spotkanie Wicestarosty Małgorzaty Issel z Wacławem Maciuszonkiem - Przewodniczącym Sejmiku Województwa Lubuskiego
23 stycznia 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach spotkali się Wicestarosta Małgorzata Issel oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Wacław Maciuszonek, aby porozmawiać o obecnej oraz przyszłej współpracy na linii Powiat Żarski – Sejmik Województwa Lubuskiego, w tym o możliwościach pozyskiwania środków unijnych na realizację różnorodnych zadań i programów. Spotkanie stanowiło również okazję do wymiany doświadczeń związanych z powołaniem i działalnością Młodzieżowej Rady Powiatu Żarskiego oraz Młodzieżowego Sejmiku Województwa Lubuskiego.
czytaj dalej

Serdecznie gratulujemy! Wizyta w Szpitalu Na Wyspie w Żarach

 • 23-01-2023
Ilustracja do informacji: Serdecznie gratulujemy! Wizyta w Szpitalu Na Wyspie w Żarach
23 stycznia 2023 r. Starosta Józef Radzion, Wicestarosta Małgorzata Issel  oraz członek Zarządu Powiatu Żarskiego Tomasz Czajkowski spotkali się̨ z lekarzami, położonymi i pielęgniarkami pracującymi w Szpitalu Na Wyspie w Żarach. Wizyta stanowiła doskonałą okazję do złożenia gratulacji Pani Prezes Jolancie Dankiewicz, Kierownikom Oddziałów Ginekologiczno - Położniczego oraz Noworodkowego, lekarzom, położnym i pielęgniarkom za zajęcie miejsca w pierwszej trójce szpitali w województwie lubuskim w Rankingu Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku 2022 zorganizowanym przez Fundację Rodzić po Ludzku.
 
Do podziękowań i słów uznania za zaangażowanie i profesjonalizm w wykonywaniu obowiązków w tym wyjątkowym czasie dla mam i  nowo narodzonych dzieci  – na ręce Pani Prezes, Kierowników Oddziałów oraz Pielęgniarek Oddziałowych –  przekazane zostały listy gratulacyjne oraz upominkowe kosze.
 
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu i życzymy kolejnych lat działalności obfitującej w sukcesy oraz nieustannego zaufania przyszłych mam, dla których Szpital Na Wyspie w Żarach staje się miejscem, gdzie rozpoczynają jedną z najważniejszych podroży w życiu.
 
czytaj dalej

Gratulacje

 • 20-01-2023
Ilustracja do informacji: Gratulacje
Serdecznie gratulujemy Pani Prezes oraz całemu zespołowi lekarzy, położnych i pielęgniarek zajęcia miejsca w pierwszej trójce szpitali w województwie lubuskim w Rankingu Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku 2022 zorganizowanym przez Fundację Rodzić po Ludzku.
 
Sprostanie kryteriom rankingu oraz zdobycie zaufania pacjentek stanowi z pewnością źródło satysfakcji i dumy dla wszystkich pracowników szpitala. Jesteśmy przekonani, że otrzymane wyróżnienie jest niezaprzeczalnym potwierdzeniem nieustannego rozwoju szpitala oraz zaangażowania całego personelu medycznego w opiekę okołoporodową. Wyrażamy głęboką wdzięczność wszystkim ginekologom, neonatologom, położnym i pielęgniarkom, którzy swoją ciężką pracą budują renomę Oddziałów Ginekologiczno – Położniczego oraz Noworodkowego, co ma swoje odzwierciedlenie w bardzo dobrych opiniach pacjentek, które rodziły w Szpitalu Na Wyspie w Żarach.
 
W tym wyjątkowym dniu składamy – na ręce Pani Prezes – życzenia kolejnych lat działalności obfitującej w sukcesy oraz nieustannego zaufania przyszłych mam, dla których Szpital Na Wyspie w Żarach staje się miejscem, gdzie rozpoczynają jedną z najważniejszych podroży w życiu.
czytaj dalej

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

 • 20-01-2023
Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka
 
 

Spotkanie informacyjne dotyczące pozyskiwania środków finansowych w ramach Subfunduszu rozwoju profilaktyki i wczesnego wykrywania osteoporozy

 • 19-01-2023
Ilustracja do informacji: Spotkanie informacyjne dotyczące pozyskiwania środków finansowych w ramach Subfunduszu rozwoju profilaktyki i wczesnego wykrywania osteoporozy
17 stycznia 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące pozyskiwania środków finansowych w ramach Programu Polityki Zdrowotnej ogłoszonego przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Subfunduszu rozwoju profilaktyki i wczesnego wykrywania osteoporozy.
 
W wydarzeniu, skierowanym do przedstawicieli gmin z tereny Powiatu Żarskiego,  uczestniczyli: Wójt Gminy Tuplice Katarzyna Kromp, sekretarz Gminy Lipinki Łużyckie Jacek Brzeziński, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarach Maria Nowak, kierownik Ośrodka  Pomocy Społecznej w Trzebielu Edyta Konieczyńska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Przewozie Barbara Kicuła, główny specjalista Wydziału Spraw Społecznych w Żarach Joanna Harasim oraz inspektor Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Lubsku Marika Drewniak.
 
Spotkanie - otworzone przez Wicestarostę Małgorzatę Issel - prowadził przedstawiciel firmy Cogito Med dr Sebastian Łaźniak specjalista z zakresu zdrowia publicznego, który bardzo szczegółowo przedstawił informacje dotyczące kwestii formalnych i merytorycznych dotyczących realizacji programu  przez gminy. W ramach programu wczesnego wykrywania osteoporozy realizowane będą szkolenia oraz bezpłatne pomiary gęstości mineralnej kości  wraz z konsultacjami lekarskimi dla mieszkańców.
czytaj dalej

V Przegląd Piosenki Obcojęzycznej

 • 18-01-2023
Ilustracja do informacji: V Przegląd Piosenki Obcojęzycznej
17 stycznia 2023 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Żarach odbył się V Przegląd Piosenki Obcojęzycznej. Na scenie wystąpili uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Powiatu Żarskiego, którzy zaprezentowali wokalne umiejętności śpiewając utwory w językach angielskim, niemieckim, hiszpańskim i ukraińskim.
 
Starostwo Powiatowe w Żarach reprezentowali Wicestarosta Małgorzata Issel oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Bartłomiej Kubiak. To kolejna edycja imprezy, mającej na celu popularyzację nauki języków obcych wśród dzieci i młodzieży. Młodzi artyści dostarczyli zebranym niezapomnianych wrażeń, za co zostali nagrodzeni wyróżnieniami i upominkami.
 
Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy występów!
czytaj dalej

XIV Bukowińskie Kolędowanie Górali Czadeckich

 • 17-01-2023
Ilustracja do informacji: XIV Bukowińskie Kolędowanie Górali Czadeckich
14 stycznia 2023 r. w Złotniku odbyło się XIV Bukowińskie Kolędowanie Górali Czadeckich – doroczne spotkanie zespołów górali czadeckich głównie z województwa lubuskiego i dolnośląskiego. Gospodarzem Kolędowania był Zespół Górali Czadeckich "Dolina Nowego Sołońca" ze Złotnika. Wydarzenie swoim patronatem objął Starosta Żarski, natomiast Starostwo Powiatowe w Żarach reprezentował Bartłomiej Kubiak – Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia.
 
W Złotniku kolędowali: Zespół Górali Czadeckich "Dolina Nowego Sołońca" ze Złotnika; Zespół Górali Czadeckich "Tajdany" ze Strzegomian; Góralski Teatr Pieśni "Dunawiec" ze Zbylutowa; Zespół Górali Czadeckich "Dawiedenka" z Koźlic; Zespół Górali Czadeckich "Pojana" z Piławy Dolnej; Zespół Górali Czadeckich "Źródełko" z Wichowa; Zespół Górali Czadeckich "Stanowianie" ze Stanowa; Zespół "Rosa" z Drągowiny; Zespół Górali Bukowińskich (Czadeckich) "Watra" z Brzeźnicy oraz Zespół Górali Czadeckich "Jodełki" z Żagania.
 
Autorami zdjęć są organizatorzy XIV Bukowińskiego Kolędowania Górali Czadeckich.
czytaj dalej

Kondolencje

 • 11-01-2023
Ilustracja do informacji: Kondolencje
 
 
 
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook