.

2021

Spotkanie Wicestarosty Małgorzaty Issel z pełniącą funkcję Wójta Gminy Lipinki Łużyckie Małgorzatą Reszką oraz Radną Gminy – Renatą Kryszczuk.

Ilustracja do informacji: Spotkanie Wicestarosty Małgorzaty Issel z pełniącą funkcję Wójta Gminy Lipinki Łużyckie Małgorzatą Reszką oraz Radną Gminy – Renatą Kryszczuk.
20 lipca 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie Wicestarosty Małgorzaty Issel z pełniącą funkcję Wójta Gminy Lipinki Łużyckie Małgorzatą Reszką oraz Radną Gminy – Renatą Kryszczuk.
Spotkanie z przedstawicielkami Gminy Lipinki Łużyckie z Wicestarostą dotyczyło m.in. stanu utrzymania dróg powiatowych i potrzeb na drogach znajdujących się na terenie Gminy.
W trakcie omawianych spraw Wicestarosta Małgorzata Issel poinformowała, że w dniu 15 lipca 2021r. Zarząd Powiatu wydał pozytywną opinię do wniosku Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na realizację inwestycji drogowej dla zadania pn: „ Rozbudowa drogi krajowej nr 12 na odcinku Lipinki Łużyckie – Żary od km 25+950 do km 34+950”.
 
W ramach przebudowy drogi krajowej zostanie zrealizowane m.in. :
- budowa ronda w miejscowości Lipinki Łużyckie
- ciągi pieszo-rowerowe
- chodniki na terenie zabudowanym
- przejścia dla pieszych
 
Ta ważna inwestycja przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców Lipinek Łużyckich, Gminy i Powiatu Żarskiego.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook