.

2016

Aktywny Ekonomik

Ilustracja do informacji: Aktywny Ekonomik
20 kwietnia 2016 odbyła się kolejna, XIII już edycja ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości, organizowanego przez warszawską Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W ramach akcji uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych odbywali jednodniowe praktyki w wielu różnych zakładach pracy. W tym roku wzieło w niej udział 235 uczniów szkoły. Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Mają oni możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową oraz zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.
Po podsumowaniu zeszłorocznej edycji programu w ostatnich dniach maja Zespół Szkół Ekonomicznych wyróżniony został tytułem "Najaktywniejszej Szkoły w programie Dzień Przedsiębiorczości 2015 za wspieranie młodzieży w podejmowaniu świadomych wyborów edukacyjnych i zawodowych" i znalazł się w gronie szkół najbardziej zaangażowanych w realizację tego przedsięwzięcia.
31 maja 2016 w trakcie obrad sesji Rady Powiatu gratulacje na ręce dyrektora szkoły Krzysztofa Neski, w imieniu samorządu powiatu, złożyli: przewodnicząca rady Helena Sagasz, starosta Janusz Dudojć i wicestarosta Małgorzata Issel.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook