.

2016

O sytuacjach kryzysowych w zimie

Ilustracja do informacji: O sytuacjach kryzysowych w zimie
28 listopada 2016 w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się wspólne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Celem spotkania było przeanalizowanie możliwości służb podległych Staroście w sytuacjach kryzysowych w okresie zimowym.
Starosta Janusz Dudojć mówił o konieczności informowania mieszkańców o sposobach reagowania na różne sytuacje kryzysowe. Podkreślił wagę konieczności dokonywania przez mieszkańców obowiązkowych przeglądów instalacji kominowych. Poinformował, że w najbliższą sobotę (tj.3 grudnia 2016 r.) od godziny 10 rozpoczyna się akcja propagująca zasady bezpiecznego korzystania z pieców opalanych paliwem stałym lub gazem i korzyściach płynących z montowania czujek dymu i czadu. Starosta poruszył ważny problem związany z zapewnieniem osobom bezdomnym miejsc w noclegowniach i punktach wydawania gorącego posiłku.
Ponadto omówiono stan przygotowań do zimowego utrzymania dróg powiatu żarskiego.
Przedstawiciel Spółki Akcyjnej ENEA poinformował o konieczności uruchomienia dodatkowej nitki dostaw prądu, celem zabezpieczenia mieszkańców Żar i Powiatu w sytuacji kryzysowej. Ten problem będzie m.in. poruszony na najbliższej sesji Rady Powiatu (tj. 6 grudnia 2016 r.).
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook