.

Wydarzenia

Mamy najlepsze technikum w województwie!

Ilustracja do informacji: Mamy najlepsze technikum w województwie!
14 stycznia 2016 ogłoszone zostały wyniki 18. edycji ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych miesięcznika "Perspektywy". Na uroczystość w siedzibie Uniwersytetu Warszawskiego przybyli dyrektorzy i uczniowie szkół z całej Polski.
- To już jest 18 ranking szkół ponadgimnazjalnych i 64 ranking polskich szkół i uczelni przygotowany przez Perspektywy. Jesteśmy z tego dumni, tym bardziej, że na wyniki Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych czekają dyrektorzy i nauczyciele oraz gimnazjaliści i ich rodzice, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej, a także, co bardzo nas cieszy, organy prowadzące szkoły - przypomniał Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pomysłodawca polskich rankingów edukacyjnych.
W gronie najlepszych znalazło się Technikum Ekonomiczne nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Żarach zajmując 1. miejsce w województwie i 18. w Polsce. Radości z tego wyróżnienia nie ukrywa dyrektor Krzysztof Neska. - To powod do dumy dla całej szkoły i zasłużony efekt pracy zarówno uczniów, jak i nauczycieli.
W rankingu znalazły się również inne szkoły z terenu powiatu żarskiego. Technikum Ekonomiczne nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku zajęło 7. miejsce w województwie i 254 w Polsce.
W lubuskim raningu liceów ogólnokształcących 3. miejsce zajęło Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Żarach (92. miejsce w kraju). Na 4 . miejscu znalazło się Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Żarach (168. lokata w kraju). 15. miejsce w województwie należy do IV Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Żarach, zaś Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Żarach uplasowało się na 23. pozycji najlepszych liceów w województwie.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook