.

Wydarzenia

Wspólnie w sprawie drogi A18

Ilustracja do informacji: Wspólnie w sprawie drogi A18
25 listopada 2015 w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyła się konferencja prasowa poświęcona prezentacji wspólnych działań zmierzajacych do modernizacji drogi A18. O podjętych już krokach informowali: Janusz Dudojć, starosta żarski; Henryk Janowicz, starosta żagański oraz przedstawiciele Ruchu Obywatelskiego "Perspektywa".
 
Modernizacja drogi A18 jest inwestycją bardzo potrzebną dla naszego regionu, szczególnie dla rozwoju gospodarczego. Nie bez znaczenia jest fakt, jaką jest złą "wizytówką" naszego kraju przy wjeździe do Polski z Niemiec. Niewątpliwie, w interesie powiatów żarskiego i żagańskiego jest dostęp z tej trasy do Wymiarek, Iłowy oraz Olszyny. Na tych obszarach działają firmy, dla których jest to nieodzowne do dalszego funkcjonowania. Nie można też zapomnieć o miejscach pracy, które te firmy generują. Dlatego też mówi się o tym głośno, podkreślając znaczenie tak zwanych zjazdów z autostrady na terenie dwóch sąsiednich powiatów. Rada Powiatu Żarskiego wyraziła już swoje stanowisko co do konieczności modernizacji trasy A18 w uchwale intencyjnej z 27 marca 2014 i 31 marca 2015 roku. Niebawem samorząd powiatu żagańskiego podejmie podobną uchwałę. Inicjatywę wspiera Ruch Obywatelski "Perspektywa", zrzeszający młodych ludzi, którzy myślą o przyszłości tego regionu. Starostowie podkreślali bardzo dobrą współpracę powiatów żarskiego i żagańskiego. Występuja razem i wspierają się nie tylko w tej sprawie.
 
Zaprezentowano porozumienie w sprawie poparcia inicjatywy przebudowy drogi krajowej nr 18 do parametrów autostrady A18, podpisane przez samorządowców: starostę Janusza Dudojcia, starostę Henryka Janowicza, marszałek województwa Elżbietę Polak, burmistrz Danutę Madej oraz wójtów - Leszka Mrożka i Tomasza Niesłuchowskiego. Jednogłośnie popierają oni tę inicjatywę oraz wszelkie działania do tego zmierzające, podjęte przez Ruch Obywatelski "Perspektywa" i wyrażone w uchwałach intencyjnych.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook