.

Wydarzenia

Rozbudowa głównego budynku powiatowego Szpitala Na Wyspie w Żarach oficjalnie zakończona!

Ilustracja do informacji: Rozbudowa głównego budynku powiatowego Szpitala Na Wyspie w Żarach oficjalnie zakończona!
3 kwietnia 2024 r. odbyła się uroczystość zakończenia rozbudowy głównego budynku Szpitala Na Wyspie w Żarach na potrzeby oddziału geriatrii, chorób wewnętrznych, rehabilitacji oraz centralnej izby przyjęć. Starosta Żarski Józef Radzion, Wicestarosta Małgorzata Issel, Prezes Szpitala Na Wyspie w Żarach Jolanta Dankiewicz, w obecności Posła na Sejm RP Władysława Dajczaka, Wojewody Lubuskiego Marka Cebuli oraz Przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubuskiego Wacława Maciuszonka, przecinając symboliczną wstęgę ogłosili koniec prac budowlanych.
 
Zakres tego historycznego przedsięwzięcia obejmował dobudowanie skrzydła szpitala o trzech kondygnacjach i połączenie go z funkcjonującym budynkiem głównym. W ten sposób powstało miejsce, w którym mieszkańcy otrzymają kompleksową pomoc medyczną i opiekę zdrowotną, a pacjenci hospitalizowani na Oddziale Wewnętrznym oraz Oddziale Geriatrycznym nie będą musieli być dowożeni na badania do budynku głównego.
 
Na parterze nowo wybudowanego budynku powstała centralna izba przyjęć z salami obserwacyjnymi i izolatkami, pracownia Rezonansu Magnetycznego oraz Zakład Rehabilitacji. Na I piętrze znajdują się sale chorych z odrębnymi węzłami sanitarnymi  kompleksowo wyposażonego oddziału geriatrycznego, natomiast na II piętrze powstał nowoczesny oddział chorób wewnętrznych. W ramach inwestycji przebudowano również przyszpitalny teren w celu uzyskania większej liczby miejsc parkingowych oraz wybudowano ogród z urządzeniami do rehabilitacji.
 
Dodatkowo, w szpitalu powstała nowoczesna pracownia diagnostyki obrazowej z rezonansem magnetycznym najnowszej generacji, który pozwala na wykonywanie niezwykle dokładnych badań obrazowych o wysokiej wartości diagnostycznej. Nowa pracownia, wyposażona w sprzęt najwyższej jakości, umożliwi szybką diagnozę i rozpoczęcie leczenia bez konieczności szukania pomocy w innych placówkach medycznych.
 
W wydarzeniu uczestniczyli – wymienieni wcześniej - Wojewoda Lubuski Marek Cebula, Poseł na Sejm RP Władysław Dajczak, Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Wacław Maciuszonek oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in.: Przewodniczący Rady Powiatu Żarskiego Wiktor Kułdosz, członkowie Zarządu Powiatu Żarskiego Tomasz Czajkowski, Michał Rudnicki i Roman Mazurkiewicz, Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej Anna Ślawska, radni Rady Powiatu Żarskiego, samorządowcy, pracownicy Szpitala Na Wyspie w Żarach wraz z Lekarzem Naczelnym Rafałem Kołsutem i Kierownikami Oddziałów, przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, Konsultanci Wojewódzcy w dziedzinach: pielęgniarstwa opieki długoterminowej oraz pielęgniarstwa geriatrycznego, przedstawiciele szpitali oraz ośrodków leczniczych z terenu województwa lubuskiego, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele Wykonawcy – Przedsiębiorstwa Budowalnego Janbud sp. z o.o., a także lokalnych instytucji i firm.   
 
Rozbudowa Szpitala Na Wyspie w Żarach wraz modernizacja i adaptacją infrastruktury szpitala w celu utworzenia nowoczesnych pracowni diagnostyki obrazowej, w tym pracowni rezonansu magnetycznego
 
Całkowita wartość inwestycji: 51 284 000,00 zł
Wkład własny Powiatu Żarskiego: 14 053 919,00 zł
Kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych: 37 230 081,00 zł

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook