.

Wydarzenia

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Ilustracja do informacji: Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
24 czerwca 2022 r. około 3000 uczniów szkół ponadpodstawowych i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Żarski, spotkało się po raz ostatni w roku szkolnym 2021/2022, aby podsumować mijający okres pracy i wspólnie przywitać wakacje. Tym samym zakończyły się tegoroczne zajęcia edukacyjne, a także sesje egzaminów maturalnych i egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.
Starosta Żarski Józef Radzion wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Wiktorem Kułdoszem, Członkiem Zarządu Tomaszem Czajkowskim oraz Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Zdrowia Bartłomiejem Kubiakiem wzięli udział w uroczystościach zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Żarach. W uroczystym zakończeniu uczestniczyła również Starsza Wizytator Kuratorium Oświaty Terenowego Zespołu Wizytatorów w Żarach Wioletta Markulak. Starosta pogratulował osiągnięć, wyników w nauce, podziękował nauczycielom za trud włożony w edukacje uczniów. Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych Krzysztof Neska podziękował Zarządowi Powiatu za wykonanie termomodernizacji budynku. Dzięki tej inwestycji szkoła stała się zarówno ekonomiczna jak i ekologiczna.
Szczególnie wyjątkowy charakter miało zakończenie roku w Zespole Szkół Specjalnych w Lubsku, gdzie w uroczystościach udział wzięła Wicestarosta Małgorzata Issel wraz z Członkiem Zarządu Michałem Rudnickim. W trakcie apelu, w obecności dyrektor szkoły Elżbiety Maćko, Wicestarosta Małgorzata Issel wręczyła Nagrodę Starosty, wyjątkowemu uczniowi jakim jest Dorian Niemiec laureat finału Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla Szkół Podstawowych oraz finalista Olimpiady Matematycznej Juniorów, gratulując osiągnięć oraz dziękując za ambitną naukę.
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy słonecznych, bezpiecznych, radosnych i pełnych przygód wakacji.
????☀️????⛱⛵️

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook