.

Wydarzenia

Półmetek projektu ERASMUS + w Zespole Szkół Technicznych w Lubsku.

Ilustracja do informacji: Półmetek projektu ERASMUS + w Zespole Szkół Technicznych w Lubsku.
To już półmetek projektu staży zawodowych organizowanych przez Zespół Szkół Technicznych w Lubsku. Projekt „Mobilny kucharz na europejskim rynku pracy – zagraniczna praktyka w ZST Lubsko”, który otrzymał dofinansowanie  z programu ERASMUS + na lata 2016-2018 i cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów szkoły. Do tej pory na staż wyjechało 20 uczniów, a kolejna 20-tka już się przygotowuje do podróży. Wartość projektu to blisko 78 986 EURO pozyskanych samodzielnie przez szkołę.
Projekt zakłada zorganizowanie staży zawodowych połączonych z nauką języka niemieckiego oraz aktywnym zwiedzaniem największych miast Niemiec m.in. weekend w Berlinie. Weźmie w nim udział 40 uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych .
Odbycie 3-tygodniowych staży zawodowych pozwoli uzyskać nowe kwalifikacje, doświadczenie oraz pewność siebie przyszłym absolwentom na rynku krajowym i europejskim. Celem projektu jest praktyczne poszerzenie wiedzy teoretycznej zdobytej przez uczniów na zajęciach szkolnych, nabycie nowych umiejętności i kompetencji w zakresie gastronomii oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem niemieckim w praktyce.
Po powrocie młodzież otrzyma certyfikaty uczestniczenia w zagranicznej praktyce w ramach programu Erasmus + m.in. Europass Mobilność, honorowane przez wszystkich pracodawców europejskich.
 
Łukasz Ziemba, nauczyciel przedmiotów zawodowych 
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook