.

Wydarzenia

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie Brożka

Ilustracja do informacji: Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie Brożka
21 marca 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się, zwołane w trybie nadzwyczajnym, posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które poświęcone było podjęciu decyzji co do dalszego działania z pogorzeliskiem w Zakładzie Utylizacji Odpadów w Brożku, gm. Brody.
 
W spotkaniu udział wzięli m.in.: Starosta Żarski Janusz Dudojć, Wójt Gminy Brody Ryszard Kowalczuk, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach st. kpt. Robert Słowikowski, Komendant Powiatowy Policji w Żarach kom. Maciej Sałek, Lubuski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Zielonej Górze Pan Mirosław Ganecki i jego zastępca Pan Wojciech Konopczyński, przedstawiciel 34 Brygady Kawalerii Pancernej kpt. Krzysztof Karnicki oraz Grzegorz Depta - przedstawiciel Deko Proces sp. z o.o.
 
W trakcie spotkania postanowiono, że w celu całkowitego wyeliminowania emisji pyłów i dymu z terenu pogorzeliska w miejscowości Brożek, tlący się materiał z tworzyw sztucznych zostanie zasypany piaskiem. Działania na pogorzelisku przez firmę zostaną podjęte z dniem 22.03.2017 r.
Koszty związane z wynajęciem firmy pokryje Powiat Żarski, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia.
Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Zielonej Górze poinformował, że w chwili obecnej jest to najlepsze i najmniej szkodliwe dla ludzi i środowiska rozwiązanie.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook