.

Informacje

Forum Gospodarcze

 • 12-09-2019
Ilustracja do informacji: Forum Gospodarcze

Załączniki

Informacja w sprawie szczepień psów i kotów przeciwko wściekliźnie

 • 03-09-2019

Święto Wojska Polskiego

 • 14-08-2019

Branżowy katalog podmiotów ekonomii społecznej z województwa lubuskiego już dostępny!

 • 30-07-2019
Ilustracja do informacji: Branżowy katalog podmiotów ekonomii społecznej z województwa lubuskiego już dostępny!
Z przyjemnością prezentujemy długo wyczekiwaną publikację Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze pn. LUBUSKA EKONOMIA SPOŁECZNA. Branżowy katalog podmiotów ekonomii społecznej.
W publikacji zaprezentowano wybrane przedsiębiorstwa społeczne oraz podmioty ekonomii społecznej z województwa lubuskiego, które wytwarzają produkty i świadczą usługi w ramach działalności handlowej, usługowej i wytwórczej.
Katalog zawiera informacje, dotyczące danych adresowych oraz zakresu oferty wybranych przedsiębiorstw społecznych, działających w województwie lubuskim. Stanowi on doskonałe źródło informacji na temat podmiotów, którym można i którym warto zlecać zamówienia społecznie odpowiedzialne ale także zamówienia o charakterze komercyjnym.
Należy podkreślić, że za zaprezentowanymi przedsiębiorstwami, ich produktami i usługami kryją się niezwykli ludzie, którzy w oparciu o godne warunki pracy, w zindywidualizowany sposób, realizują aktywizację społeczną i zawodową osób o najsłabszej pozycji na rynku pracy.
Przedsiębiorczość społeczna to doskonałe narzędzie uzupełniające system wparcia samorządowego, a także wspierające spójność i równowagę społeczno-gospodarczą w regionie.
Warto nadmienić, że niniejsza publikacja została zrealizowana z zastosowaniem aspektów społecznych w zamówieniach publicznych, a w efekcie zlecona do wykonania zielonogórskiej spółdzielni socjalnej.
 
Niniejszy Katalog dostępny jest także w wersji PDF na pod linkiem: http://www.es.lubuskie.pl/pl/Aktualnosci/Branzowy-katalog-podmiotow-ekonomii-spolecznej-juz-dostepny
czytaj dalej

Ostrzeżenie Państwowej Służby Hydrogeologicznej

 • 22-07-2019
Ilustracja do informacji: Ostrzeżenie Państwowej Służby Hydrogeologicznej
Państwowa służba hydrogeologiczna wprowadzana stan zagrożenia hydrogeologicznego w związku z prognozowanym wystąpieniem niżówki hydrogeologicznej w sierpniu 2019 r.
czytaj dalej

Rusza rekrutacja na misję gospodarczą do Chin!

 • 09-07-2019
Ilustracja do informacji: Rusza rekrutacja na misję gospodarczą do Chin!
Udział w misji finansowany jest w 85% ze środków europejskich, w ramach RegionalneUrząd Marszałkowski zaprasza lubuskie przedsiębiorstwa do udziału w wyjazdowej misji gospodarczej do Chin (Kanton), która odbędzie się w terminie 8-12 czerwca 2019 r.go Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.
 
Organizator zapewnia spotkania biznesowe z partnerami z Chin, wizytę na międzynarodowych targach Guangzhou Electrical Building Technology, spotkania z izbami handlowymi oraz przeloty, noclegi, wizy i ubezpieczenie.
Rekrutacja ma charakter otwarty i kierowana jest do przedsiębiorców:
- z sektora MŚP,  
- posiadających siedzibę/oddział w województwie lubuskim, 
- wpisujących się w branże inteligentnego budownictwa, w tym inteligentnych systemów zasilania i zarządzania energią, elektrotechniki, automatyki budynkowej i domowej, inteligentnych domów oraz IT/ ICT. Warunkiem udziału jest także pokrycie kosztów wkładu własnego w wysokości 15%. Szacowany koszt udziału na uczestnika to 2829 zł brutto.
 
Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w misji gospodarczej zobligowani są do przesłania wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami drogą elektroniczną na adres:
e~.~sielicka~@~lubuskie~.~pl lub e~.~zamojska~@~lubuskie~.~pl lub osobiście: ul. Chrobrego 1-3-5, 65-044 Zielona Góra w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28 lutego 2019 roku.
 
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod numerami telefonów: 68/ 45 65 268 lub 426 lub mailowo: e~.~sielicka~@~lubuskie~.~pl lub e~.~zamojska~@~lubuskie~.~pl.

Misja organizowana jest w ramach projektu pn. „Promocja gospodarcza województwa lubuskiego poprzez organizację i udział w krajowych i zagranicznych wydarzeniach gospodarczych”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020.
czytaj dalej

Uwaga

 • 03-07-2019

Apel Wojewody Lubuskiego

 • 14-06-2019

Spotkanie informacyjne "Wolontariat w Funduszach Europejskich"

 • 10-06-2019
Ilustracja do informacji: Spotkanie informacyjne "Wolontariat w Funduszach Europejskich"
W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniach informacyjnych dotyczących wolontariatu, które odbędą się 12 czerwca 2019 r. w Gorzowie Wielkopolskim oraz 13 czerwca 2019 r. w Zielonej Górze. Wciąż są wolne miejsca.
 
Spotkania skierowane są do organizacji pozarządowych oraz innych instytucji, które chcą zainteresować młodych ludzi w wieku 18-30 lat wolontariatem międzynarodowym, a także przyjąć wolontariuszy z zagranicy. Do udziału w spotkaniach zapraszamy też m.in. przedstawicieli bibliotek, domów dziecka, spółdzielni socjalnych, ogrodów botanicznych, parków krajobrazowych, kościołów i związków wyznaniowych, ochotnicze hufce pracy.
 
Szczegóły w załącznikach oraz w poniższych linkach:
 
Gorzów Wielkopolski:
https://www.facebook.com/events/839408836428048/
http://lubuskie.pl/news/25501/806/Wolontariat-w-Funduszach-Europejskich/d,news-bootstrap/
http://rpo.lubuskie.pl/-/spotkania-informacyjne-wolontariat-w-funduszach-europejskich-w-gorzowie-wielkopolskim
http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/szkolenia/spotkania-informacyjne-wolontariat-w-funduszach-europejskich/
 
Zielona Góra:
https://www.facebook.com/events/441946276362899/
http://lubuskie.pl/news/25501/806/Wolontariat-w-Funduszach-Europejskich/d,news-bootstrap/
http://rpo.lubuskie.pl/-/spotkania-informacyjne-wolontariat-w-funduszach-europejskich-w-zielonej-gorze
http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/szkolenia/spotkania-informacyjne-wolontariat-w-funduszach-europejskich/
 
czytaj dalej

Misja gospodarcza do Hiszpanii

 • 31-05-2019
Ilustracja do informacji: Misja gospodarcza do Hiszpanii
Zapraszamy lubuskie firmy, szczególnie z branży spożywczej i branż komplementarnych, przemysłu HoReCa oraz e-commerce do udziału w misji gospodarczej do Hiszpanii w dniach 24-28 czerwca 2019 r. Rekrutacja trwa do 10.06.2019 br.
 
 
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook