.

Informacje

Zostań żołnierzem 151. batalionu lekkiej piechoty

 • 24-03-2022
Ilustracja do informacji: Zostań żołnierzem 151. batalionu lekkiej piechoty

Informacja o wprowadzeniu na terytorium całego kraju trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE-CRP).

 • 22-02-2022
Ilustracja do informacji: Informacja o wprowadzeniu na terytorium całego kraju trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE-CRP).
Informuję, że Prezes Rady Ministrów wprowadził na terytorium całego kraju trzeci stopień alarmowy CRP (CHARLIE-CRP). Ostrzeżenie obowiązuje od dnia
21 lutego 2022 roku od godz. 21.00, do dnia 4 marca 2022 roku do godz. 23.59.
Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Dotychczas obowiązywał pierwszy stopień alarmowy CRP (ALFA–CRP).
W związku z powyższym proszę o zachowanie czujności. 
 
Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numerów telefonu 112.
 
czytaj dalej

Bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi

 • 18-02-2022
Ilustracja do informacji: Bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi
Szanowni Państwo,
W dniu 4 marca 2022 roku w godzinach od 8.00 do 14.00 przy markecie Kaufland, ul. Przeładunkowa 2 w Żarach będzie stacjonowała mobilna pracownia mammograficzna.
Zapraszamy wszystkie Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.  
 
Badanie mammograficzne nie wymaga skierowania lekarskiego.
Zachęcamy, aby nie zwlekać z realizacją badań – mammografia jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia. Badanie mammograficzne umożliwia wykrycie zmian na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór pozwala na natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.
 
Badanie jest finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.  Po raz pierwszy w 2022 roku będą mogły wykonać je Panie, które urodziły się w 1972 roku.
 
Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.
W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.
 
czytaj dalej

Informacja o wprowadzeniu na terytorium całego kraju pierwszego stopnia alarmowego CRP (ALFA-CRP)

 • 16-02-2022
Ilustracja do informacji: Informacja o wprowadzeniu na terytorium całego kraju pierwszego stopnia alarmowego CRP (ALFA-CRP)
Informuję, że Prezes Rady Ministrów wprowadził na terytorium całego kraju pierwszy stopień alarmowy CRP (ALFA-CRP). Ostrzeżenie obowiązuje od dnia 15 lutego 2022 roku od godz. 23.59 do dnia 28 lutego 2022 roku do godz. 23.59. W związku z powyższym proszę o zachowanie czujności.
 
Bezpieczeństwo w czasie obowiązywania stopnia uzależnione jest nie tylko od działania właściwych służb, ale też od czujności obywateli.
 
Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numerów telefonu 112.
czytaj dalej

OGRANICZONE FUNKCJONOWANIE URZĘDU

 • 24-01-2022
Ilustracja do informacji: OGRANICZONE FUNKCJONOWANIE URZĘDU
Szanowni Państwo,
 
W związku z coraz większym wzrostem zachorowań na koronawirusa COVID- 19 w całej Polsce oraz zaleceniami Ministra Zdrowia od 24 stycznia br. obowiązuje zmiana organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Żarach oraz filii w Lubsku.
Zwracamy się do Państwa z apelem o ograniczenie wizyt w urzędzie do niezbędnego minimum, zarówno ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie Państwa jak i Urzędników.
 
❗❗ INFORMUJEMY, IŻ BIURO PODAWCZE POZOSTAJE OTWARTE
 
Osobisty kontakt z urzędnikami jest ograniczony, ale cały czas działa poczta elektroniczna urzędu oraz  odbierana jest poczta tradycyjna, a wszelkie informacje udzielane są telefonicznie https://bip.wrota.lubuskie.pl/spzary/95/Telefony/
 
Prosimy, aby  dokumenty, jeśli istnieje taka możliwość składać poprzez:
- platformę ePUAP: /3j8o3v0smg/SkrytkaESP (profil urzędu na platformie ePUAP dostępny jest pod linkiem: https://epuap.gov.pl/wps/myportal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/3j8o3v0smg)
- pocztę tradycyjną: Starostwo Powiatowe w Żarach, Aleja Jana Pawła II 5, 68-200 Żary
- za pomocą podpisu kwalifikowanego na adresy e-mail:
1. poczta @powiatzarski.pl
2. sekretariat_starosty @powiatzarski.pl
 
❗❗ Sprawy w Referacie ds. Rejestracji Pojazdów i Praw Jazdy będą załatwiane WYŁĄCZNIE NA WYZNACZONĄ GODZINĘ (po wcześniejszej rejestracji telefonicznej) W GODZINACH Poniedziałek 07.15 – 14.30
Wtorek – Czwartek 07.15 – 14.00
Piątek 07.15 – 13.30
Rejestracja telefoniczna:
 1. Prawa jazdy – tel. 68 479 06 19
 2. Rejestracja pojazdów, wydawanie dowodów rejestracyjnych, zgłoszenie sprzedaży oraz inne czynności – tel. 68 479 06 66
OSOBY, KTÓRE WCZEŚNIEJ NIE DOKONAJĄ REJESTRACJI TELEFONICZNEJ NIE ZOSTANĄ PRZYJĘTE.
DO REFERATU DS. REJESTRACJI POJAZDÓW I PRAW JAZDY NALEŻY WCHODZIĆ DO WSKAZANEGO STANOWISKA O UMÓWIONEJ GODZINIE.
Wnioski do Referatu ds. rejestracji pojazdów i praw jazdy nie wymagające osobistego zaangażowania należy wrzucać do skrzynki postawionej w holu Urzędu.
 
❗❗ Sprawy w Wydziale Geodezji i Katastru w Żarach oraz w Ośrodku Zamiejscowym w Lubsku będą załatwiane WYŁĄCZNIE NA WYZNACZONĄ GODZINĘ (po wcześniejszej rejestracji telefonicznej).
Rejestracja telefoniczna Żary:
 1. Ewidencja Gruntów – tel. 68 479 06 21
 2. Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej – tel. 68 479 06 49
Rejestracja telefoniczna Lubsko:
 1. Ewidencja Gruntów – tel. 68 372 51 35
 2. Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej – tel. 68 372 51 32
 
❗❗ W PRZYPADKU KONIECZNOŚCI OSOBISTEGO ZAŁATWIENIA SPRAWY
W URZĘDZIE PROSIMY O WCZEŚNIEJSZE UMAWIANIE SIĘ TELEFONICZNE NA KONKRETNĄ GODZINĘ Z PRACOWNIKAMI POSZCZEGÓLNYCH WYDZIAŁÓW
I REFERATÓW https://bip.wrota.lubuskie.pl/spzary/95/Telefony/  
❗❗ PONADTO PRZYPOMINAMY O KONIECZNOŚCI ZAKRYWANIA NOSA I UST NA TERENIE URZĘDU ORAZ O DEZYNFEKCJI DŁONI (DOZOWNIKI Z PŁYNEM DEZYNFEKUJĄCYM ZNAJDUJĄ SIĘ W HOLU URZĘDU ORAZ NA POSZCZEGÓLNYCH PIĘTRACH).
OSOBY BEZ MASECZEK NIE BĘDĄ OBSŁUGIWANE!
 
W trosce o zdrowie Państwa i naszych pracowników, prosimy o dokładne przemyślenie, czy Państwa sprawa jest tak pilna, że wymaga osobistej obecności w naszym urzędzie.
 

Urząd Nieczynny

 • 27-12-2021
Ilustracja do informacji: Urząd Nieczynny

Głośna próba syren alarmowych 16 grudnia

 • 13-12-2021
Ilustracja do informacji: Głośna próba syren alarmowych 16 grudnia
Głośna próba syren alarmowych
 
16 grudnia br. w godzinach 12.00 – 12.30 na terenie Powiatu Żarskiego przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych, w ramach treningu systemów alarmowych.
Zostaną nadane sygnały akustyczne:
 • ogłoszenie alarmu – modulowany dźwięk syreny, trwający 3 min.
 • odwołanie alarmu – dźwięk ciągły trwający 3 min.
Mieszkańcy proszeni są o zachowanie spokoju i niepodejmowanie żadnych działań, ponieważ sygnały, które będą się rozlegać są tylko sygnałami ćwiczebnymi.
 
czytaj dalej

Urząd Nieczynny

 • 03-12-2021
Ilustracja do informacji: Urząd Nieczynny

II Bal Charytatywny

 • 19-10-2021
Ilustracja do informacji: II Bal Charytatywny

XXII Lubuski Tydzień Seniora - pod honorowym patronatem Elżbiety Anny Polak Marszałek Województwa Lubuskiego.

 • 15-09-2021
Ilustracja do informacji: XXII Lubuski Tydzień Seniora - pod honorowym patronatem Elżbiety Anny Polak Marszałek Województwa Lubuskiego.
 
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że w dniach od 11 do 16 października 2021 r. na terenie województwa lubuskiego obchodzony będzie XXII Lubuski Tydzień Seniora - pod honorowym patronatem Elżbiety Anny Polak Marszałek Województwa Lubuskiego.
 
Inauguracja Lubuskiego Tygodnia Seniora rozpocznie się 12 października br. o godz. 11.00 w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego UMWL w Zielonej Górze uroczystym wręczeniem aktów powołania członkom Lubuskiej Społecznej Rady Seniorów II kadencji. Wykład pn. ,,Dary Natury” wygłosi pan Andrzej Nowacki, swoją obecnością inaugurację wzbogaci wokalistka Eleni, która wystąpi wraz z zespołem.
 
Bardzo prosimy o rozpowszechnienie  tej informacji wśród jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych – z prośbą o odsyłanie do naszej siedziby informacji na temat własnych planowanych wydarzeń i inicjatyw, które mają się odbyć w ramach XXII LTS oraz zgłaszania własnego uczestnictwa –
do 24 września 2021 r. na adres mailowy: e-mailna karcie zgłoszeniowej, odpowiedniej dla uczestnika (zał. 1 lub 2) wraz z informacją o przetwarzaniu danych osobowych (zał. 3) - załączonych do tego maila.
 
Na stronie internetowej ROPS-u zostanie opublikowany program lokalnych działań organizowanych przez Państwa w ramach obchodów XXII LTS.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook