.

Wydarzenia

Remont dachu "Samochodówki"

 • 20-07-2016
Ilustracja do informacji: Remont dachu "Samochodówki"
7 lipca 2016 rozpoczęliśmy remont dachów budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy 9 Maja 9 w Żarach (dawna samochodówka).
Zakres prac obejmuje:
- Wymianę pokrycia dachu i uszkodzonych elementów konstrukcji
- oczyszczenie i naprawę elementów architektonicznych zamontowanych na dachu (szpice wieńczące szczyty dachów, kopuły wieżyczek, pozostałe elementy ozdobne, np. zegar na wieży)
- wymianę rynien rur spustowych i instalacji odgromowej,
- zakres prac obejmuje również naprawę zegara na wieży i innych ozdobnych elementów architektonicznych.
czytaj dalej

Pieniądze na czytelnictwo

 • 12-07-2016
Ilustracja do informacji: Pieniądze na czytelnictwo
Powiat Żarski otrzymał wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję
i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”– Priorytet 3
, realizowanego w roku 2016.
 
Wsparcie finansowe otrzymały następujące szkoły:
 
 
Lp.
Nazwa szkoły
Kwota
1.
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żarach
12.000,00
2.
Zespół Szkół Specjalnych w Żarach
4.000,00
 
czytaj dalej

Szpital w Lubsku zmieni oblicze

 • 08-07-2016
Ilustracja do informacji: Szpital w Lubsku zmieni oblicze
8 lipca 2016 w Starostwie Powiatowym w Żarach podpisano umowę z wykonawcą robót budowlanych dotyczących modernizacji budynku filii "Szpitala na Wyspie" w Lubsku. Zakres prac obejmie termomodernizację budynku, wymianę przyłącza wodociągowego oraz przebudowę pomieszczeń piwnicy. Umowę z wykonawcą - spółką Malbud z Sulechowa podpisali w imieniu powiatu: starosta Janusz Dudojć, członek Zarządu Powiatu Marek Femlak i Anna Balcewicz w zastępstwie Skarbnika Powiatu. Koszt remontu to kwota 999.999 zł. Prace mają się zakończyć 30 października 2016 roku.
czytaj dalej

Młodzież z trzech krajów gościła w starostwie

 • 07-07-2016
Ilustracja do informacji: Młodzież z trzech krajów gościła w starostwie
7 lipca 2016 żarskie starostwo odwiedziła 37-osobowa grupa uczestników polsko-niemiecko-ukraińskiej wymiany młodzieży pod hasłem "Po trzech stronach obiektywu - międzynarodowe kręcenie", której organizatorem jest Ochotniczy Hufiec Pracy w Żarach. Młodzież spotkała się ze starostą Januszem Dudojciem, który odpowiadał na pytania dotyczące powiatu i funkcjonowania urzędu. Jedną z atrakcji tygodniowego pobytu młodzieży w Żarach będzie - ufundowana przez Starostwo Powiatowe - wycieczka do Parku Mużakowskiego i na ścieżkę geoturystyczną "Dawna kopalnia Babina".
czytaj dalej

XIX sesja Rady Powiatu Żarskiego

 • 01-07-2016
Ilustracja do informacji: XIX sesja Rady Powiatu Żarskiego
30 czerwca 2016 w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyła się XIX sesja Rady Powiatu Żarskiego. Na sesję przybyli po raz kolejny wybrani w konkursie dyrektorzy szkół: Robert Nowaczyński, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach; Krzysztof Neska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach oraz Alicja Czerniawska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku. Starosta Janusz Dudojć uroczyście wręczył uchwały o powierzeniu stanowiska dyrektora na kolejne 5 lat.
Radni wysłuchali sprawozdania Józefa Tarniowego, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Żarach, na temat stanu bezrobocia w powiecie i podejmowanych działaniach w zakresie jego zmniejszania za rok 2015.
Podjęto między innymi uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Powiatu Żarskiego na 2016 r. oraz zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Żarskiego na lata 2016-2025. Uchwalono także nowy Statut Powiatu Żarskiego.
czytaj dalej

Turniej Domów Dziecka

 • 06-10-2016
Ilustracja do informacji: Turniej Domów Dziecka
20 maja 2016 w Lubsku odbył się V Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Domów Dziecka pod patronatem Starosty Powiatu Żarskiego Janusza Dudojcia.
czytaj dalej

Strażacy - ochotnicy rywalizowali w Lubsku

 • 13-06-2016
Ilustracja do informacji: Strażacy - ochotnicy rywalizowali w Lubsku
12 czerwca 2016 na Stadionie Miejskim w Lubsku odbyły się XVIII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Żarskiego.
W rywalizacji udział wzięło 26 drużyn OSP, w tym 15 drużyn młodzieżowych. Drużyny seniorów walczyły w kilku konkurencjach, m.in. w sztafecie, ćwiczeniu bojowym, natomiast w kategorii młodzieżowej zawody zostały rozegrane według regulaminu CTIF.
 
Klasyfikacja generalnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt
I miejsce - Tuplice
II miejsce - Żary-Kunice
III miejsce - Sieniawa Żarska
 
Klasyfikacja generalnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców
I miejsce - Bieniów
II miejsce - Brody
III miejsce - Jasień
 
Klasyfikacja generalna kobiet
I miejsce - Lubanice
II miejsce - Złotnik
III miejsce - Żary-Kunice
 
Klasyfikacja generalna mężczyzn
I miejsce - Sieniawa Żarska
II miejsce - Przewóz
III miejsce - Tuplice
 
Puchar Przechodni Starosty Żarskiego dla najlepszej jednostki OSP w powiecie otrzymała OSP Żary - Kunice.
 
Najlepsze drużyny otrzymały puchary, dyplomy okolicznościowe oraz nagrody ufundowane przez Starostę Żarskiego, Nadleśnictwo Lubsko, Nadleśnictwo Lipinki, Spółkę Linstal w Jasieniu, Spółkę Saint Gobbain Sekurit HanGlas Polska, Fabrykę Konstrukcji Stalowych i Maszyn Spomasz w Żarach oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Jak co roku, startujące w zawodach drużyny młodzieżowe otrzymały słodki upominek od Anny i Eugeniusza Ślawskich.
 
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

76Galeria zdjęć: 2016 06 12 - Lubsko - Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Żarskie Starostwo wygrało spartakiadę

 • 12-06-2016
Ilustracja do informacji: Żarskie Starostwo wygrało spartakiadę
10 czerwca 2016 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubsku nad zalewem Karaś odbyła się Powiatowa Spartakiada w Sportach Obronnych. 
W imprezie wzięło udział szesnaście drużyn reprezentujących urzędy z powiatów żarskiego i żagańskiego. Trzyosobowe zespoły rywalizowały w sześciu konkurencjach sprawnościowych - strzelanie, transport promem, rzut granatem, ścianka wspinaczkowa, zawody wędkarskie oraz wyścigi kajaków. W klasyfikacji generalnej najwięcej punktów zdobyła reprezentacja Starostwa Powiatowego w Żarach, zajmując tym samym pierwszą lokatę. Drugie miejsce zajął Urząd Miejski w Lubsku, trzecie - Urząd Miejski w Żarach. Starosta Żarski Janusz Dudojć wręczył najlepszym drużynom puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Kolejne lokaty zajęli: 4. Urząd Gminy Brzeźnica, 5. Urząd Miasta Iłowa, 6. Urząd Gminy Żary i Urząd Miasta Małomice, 8. Urząd Miasta Łęknica, 9. Urząd Miasta Jasień, 10. Urząd Gminy Przewóz, 11. Urząd Gminy Tuplice, 12. Urząd Miasta Szprotawa, 13. Urząd Gminy Trzebiel, 14. Urząd Gminy Brody, 15. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna Żagań, 16. Urząd Gminy Lipinki Łużyckie.
Rozegrano również konkurencję specjalną "Pojedynek w samo południe", w której najlepszym strzelcem z broni krótkiej okazał się radny powiatowy Dariusz Dyba.
Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Żarach, przy współpracy z Urzędem Miejskim w Lubsku i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubsku.
 
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

151Galeria zdjęć: 2016 06 10 - Lubsko - Powiatowa Spartakiada w Sportach Obronnych

Poradnictwo obywatelskie

 • 06-06-2016
Ilustracja do informacji: Poradnictwo obywatelskie
3 czerwca 2016 na żarskim Rynku - w ramach IV. edycji Tygodnia Poradnictwa Obywatelskiego organizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Obywatelskiej "Civis Sum" z Zielonego Góry - postawiono pasaż poradniczy organizacji i instytucji pomocowych. Instytucje i organizacje działające na terenie powiatu przedstawiały swoje działania z zakresu poradnictwa, natomiast mieszkańcy mogli zasięgnąć informacji na poszczególnych stoiskach.
Współorganizatorem pasażu było żarskie Starostwo Powiatowe.
czytaj dalej

Praktyki w przedsiębiorstwach

 • 02-06-2016
Ilustracja do informacji: Praktyki w przedsiębiorstwach
2 czerwca 2016 starosta Janusz Dudojć w towarzystwie Bartłomieja Kubiaka, naczelnika Wydziału Edukacji i Zdrowia w żarskim starostwie, spotkali się z dyrektorem personalnym Magdaleną Nowak i dyretorem przemysłowym Wojciechem Lipińskim żarskiej firmy Saint-Gobain. Firma zainteresowana jest realizowanym przez powiat programem zmian w systemie szkolnictwa zawodowego. Rozmawiano o możliwościach nawiązania współpracy polegającej na organizowaniu na terenie firmy staży i praktyk dla nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Żarski.
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook