Wydarzenia

Żarsko-Żagański Kongres Przyszłości

 • 21-09-2015
Ilustracja do informacji: Żarsko-Żagański Kongres Przyszłości
19 września 2015 w Urzędzie Gminy Żagań - z inicjatywy Obywatelskiego Ruchu "Perspektywa", przy współpracy ze starostwami z Żar i Żagania oraz gminą Żagań i miastem Żary - odbył się I Żarsko-Żagański Kongres Przyszłości. Wzięli w nim udział między innymi samorządowcy z terenu powiatów żarskiego i żagańskiego. Wśród tematów dyskuzji znalazły się takie zagadnienia, jak problemy i wyzwania małych gmin, powiatowa ochrona zdrowia, czy też - mieszkańcy siłą regionu.
czytaj dalej

O zdrowiu na roboczo

 • 18-09-2015
Ilustracja do informacji: O zdrowiu na roboczo
17 września 2015 w Starostwie Powiatowym w Żarach gościła delegacja z Niemiec. Spotkanie miało charakter roboczy. Wymieniono informacje na temat struktury organizacyjnej Szpitala Na Wyspie Sp. z o.o. w Żarach oraz 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SPZOZ w Żarach. Delegacja wiztowała obydwa szpitale.Spotkanie podsumowało wypracowanie stanowiska w sprawie możliwości i formy współpracy. Ustalono również termin rewizyty, w trakcie której omówiony zostanie katalog usług otwierający możliwość współdziałania w wybranych obszarach zdrowotnych.
czytaj dalej

Odsłonięcie pomnika w Żarach

 • 17-09-2015
Ilustracja do informacji: Odsłonięcie pomnika w Żarach
17 września 2015 w Żarach, z udziałem przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, różnych organizacji, kompanii honorowej i orkiestry wojskowej, młodzieży, pocztów sztandarowych, odbyła się uroczystość odsłonięcia Pomnika Zesłańców Sybiru. Przy tej okazji wręczono odznaczenia zasłużonym dla Związku Sybiraków. Wygłoszono apel za Sybiraków zmarłych na bezkresnych ziemiach Syberii oraz żołnierzy Sybiraków walczących za wolność i niepodległość Polski, zakończony salwą honorową. Pod pomnikiem złożono wieńce i wiązanki.
Wśród sponsorów znalazło się Starostwo Powiatowe w Żarach, zaś starosta Janusz Dudojć był członkiem Komitetu Honorowego budowy pomnika.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17Galeria zdjęć: 2015 09 17 - Żary - odsłonięcie Pomnika Zesłańców Sybiru

Karolinki czwarte na wojewódzkich

 • 08-09-2015
Ilustracja do informacji: Karolinki czwarte na wojewódzkich
6 września 2015 w Międzyrzeczu, pod partonatem Marszałka Województwa Lubuskiego, odbyło się XVII Lubuskie Święto Plonów. IV miejsce w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, w kategorii tradycyjnej, zdobyły "Karolinki" z Grabika. Nagrodzony wieniec zdobył wcześniej pierwsze miejsce w konkursie powiatowym. Gratulujemy!
czytaj dalej

Ważna mama, ważny tata

 • 07-09-2015
Ilustracja do informacji: Ważna mama, ważny tata
5 września 2015 w parku przy Al. Jana Pawła II w Żarach odbył się festyn rodzinnny pod hasłem "Ważna mama, ważny tata", zorganizowany przez Lubuski Ruch na Rzecz Kobiet i Rodziny "Żar". Organizatorzy zaplanowali na ten dzień różne atrakcje, między innymi: ściankę wspinaczkową, Gliniadę, zabawy z klaunem, pokazy sztuk walki, tańca, zumby, ratownictwa medycznego, sprzętu policyjnego i pożarniczego, grupy Star Wars, a także strzelectwo, konkursy, atrakcje organizacji pozarządowych. Odbyły się też spotkania z rodzinami zastępczymi i adopcyjnymi. Można było zasięgnąć porad specjalistów. Na scenie wystąpił kabaret oraz zespoły muzyczne.
Współorganizatorem festynu było Starostwo Powiatowe w Żarach.
czytaj dalej

Zapraszamy do Zielonego Lasu

 • 07-09-2015
Ilustracja do informacji: Zapraszamy do Zielonego Lasu
5 września 2015 Fundacja Natura Polska oficjalnie podsumowała projekt "Zapraszamy do Zielonego Lasu - etap II", w ramach którego poprzez instalację nowych urządzeń rekreacyjnych, rozbudowano siłownię pod chmurką. Realizacja tego projektu była możliwa między innymi dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Żarach.
czytaj dalej

Witaj szkoło

 • 01-09-2015
Ilustracja do informacji: Witaj szkoło
1 września w szkołach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.
W żarskim Zespole Szkół Ogólnokształcących utworzono w tym roku trzy klasy pierwsze. Nowym uczniom legitymacje szkolne wręczali: Janusz Dudojć, Starosta Żarski i Wicestarosta Małgorzata Issel.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

33Galeria zdjęć: 2015 09 01 - Żary - rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Dożynki 2015

 • 31-08-2015
Ilustracja do informacji: Dożynki 2015
30 sierpnia 2015, podczas Dożynek Gminnych w Drozdowie (gm. Żary), przeprowadzony został Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy.
W kategorii wieńca tradycyjnego nagrodzono pracę "Karolinek" z Grabika (gm. Żary). Najpiękniejszy wieniec współczesny zaprezentował Dobrochów (gm. Przewóz). Nagrodzone wieńce reprezentować będą Powiat Żarski na Dożynkach Wojewódzkich w Międzyrzeczu - 6 września 2015 r.
 
czytaj dalej

Remonty w szkołach

 • 28-08-2015
Ilustracja do informacji: Remonty w szkołach
Podczas wakacji przeprowadzono remonty w kilku placówkach  oświatowych powiatu żarskiego. Na niezbędne inwestycje Zarząd Powiatu przeznaczył łącznie 547 767,90 zł. W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach przeprowadzono roboty budowlane sali gimnastycznej, W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku - modernizację centralnego ogrzewania i remont instalacji kanalizacyjnej, a w Zespole Szkól Samochodowych w Żarach roboty budowlane na warsztatach szkolnych.

Parkrun w Żarach po raz setny

 • 25-08-2015
Ilustracja do informacji: Parkrun w Żarach po raz setny
22 sierpnia 2015 w Żarach odbył się jubileuszowy setny parkrun na pięciokilometrowej trasie wytyczonej w Zielonym Lesie. Wzięło w nim udział 155 uczestników. Biegi odbywają się w każdą sobotę o godzinie 9.00. Podobne organizowane są na całym świecie, w Polsce jest 28 takich miejsc. Żarski parkrun jest jedynym w województwie lubuskim.
Udział w biegach jest bezpłatny, a ich organizacja możliwa jest dzięki sponsorom oraz zaangażowaniu wolontariuszy.
Sponsorem części nagród dla uczestników było Starostwo Powiatowe w Żarach.
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: strona główna 1Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: główna 5