.

1 sierpnia 2021 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

 • 30-07-2021

1 sierpnia 2021 r. o godz. 17.00 zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych

 • 28-07-2021

INFORMACJA O PRZERWIE URLOPOWEJ

 • 28-07-2021
Ilustracja do informacji: INFORMACJA O PRZERWIE URLOPOWEJ
 
 

UDZIAŁ W NARODOWYM SPISIE POWSZECHNYM

 • 09-07-2021
Ilustracja do informacji: UDZIAŁ W NARODOWYM SPISIE POWSZECHNYM
Przypominamy, nie zwlekaj i spisz się przez Internet już dziś na : https://spis.gov.pl/ 

Życzenia z okazji Dnia Ojca

 • 25-06-2021

Centralna sterylizatornia i kogeneracja - inwestycje podnoszące jakość leczenia w Szpitalu Na Wyspie

 • 07-06-2021
Ilustracja do informacji: Centralna sterylizatornia i kogeneracja - inwestycje podnoszące jakość leczenia w Szpitalu Na Wyspie
1.06.2021 odbyło się robocze spotkanie Starosty Józefa Radziona, Wicestarosty Małgorzaty Issel z Panią Prezes Szpitala Na Wyspie Jolantą Dankiewicz i Lekarzem Naczelnym Rafałem Kołsutem. Pani Prezes oraz Lekarz Naczelny Szpitala Na Wyspie przedstawili plany rozbudowy szpitala - dobudowy skrzydła, w którym będą mieściły się : geriatria, rehabilitacje i oddział wewnętrzny. Starosta i Wicestarosta zaznajomili się z postępem prac przy tworzeniu nowoczesnej sterylizatorni i pomieszczenia, w którym zainstalowany będzie ekologiczny system ocieplania i wytwarzania energii elektrycznej na potrzeby szpitala.Dotychczasowy koszt utworzenia sterylizatorni to 1 600 000 zł. Środki na ten cel pozyskano z budżetu: Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych wysokości 350 00 zł , Powiatu Żarskiego w wysokości 400 000 zł, środków własnych Szpitala Na Wyspie w wysokości 180 000zł, Urzędu Miasta Żary w wysokości 50 000 zł. Także zostały zakupione sterylizatory przez Urząd Marszałkowski ze środków unijnych w kwocie 341 134 zł.
Szpital Na Wyspie pozyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 1 119 723,88 zł na system kogeneracyjny.
Jak podkreślił w czasie wizyty Starosta Józef Radzion Szpital Na Wyspie to nowoczesna, specjalistyczna placówka medyczna świadcząca usługi dla mieszkańców Powiatu Żarskiego, Powiatu Żagańskiego oraz powiatów ościennych.
czytaj dalej

DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

 • 27-05-2021

Powiatowe obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka.

 • 17-05-2021
Ilustracja do informacji: Powiatowe obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka.
Powiatowe obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka.
14.05.2021r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach odbył się uroczysty apel z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka . Z tej okazji zostały wręczone wyróżniającym się strażakom medale, odznaki, nagrody i awanse na wyższe stopnie.
W uroczystości wziął udział st.bryg. Lesław Gliński -zastępca lubuskiego komendanta wojewódzkiego PSP , st.kpt. Mariusz Morawski- komendant powiatowy PSP i przedstawiciele władz samorządowych. Powiat Żarski reprezentował starosta Józef Radzion , który podziękował strażakom w imieniu własnym, Zarządu Powiatu i Rady Powiatu Żarskiego za pracę , służbę z poświęceniem w ratowaniu życia i mienia mieszkańców naszego powiatu w tym trudnym okresie walki z pandemią COVID-19.
Podkreślono rolę bardzo dobrej współpracy we wszystkich działaniach Strażaków PSP z Druhami z jednostek OSP w Powiecie Żarskim.
czytaj dalej

Otwarcie pilotażowego Punktu Szczepień Powszechnych

 • 19-04-2021
Ilustracja do informacji: Otwarcie pilotażowego Punktu Szczepień Powszechnych
19 kwietnia 2021 r. na terenie pływalni Wodnik w Żarach odbył się briefing prasowy Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka w związku z uruchomieniem pierwszego w województwie lubuskim pilotażowego Punktu Szczepień Powszechnych. W konferencji uczestniczyli Dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia Piotr Bromber, Prezes Szpitala Na Wyspie w Żarach Jolanta Dankiewicz, Starosta Żarski Józef Radzion oraz Burmistrz Miasta Żary Danuta Madej.
Wojewoda Lubuski podziękował Staroście oraz pani Burmistrz za zaangażowanie się w realizację Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19 poprzez utworzenie dodatkowego punktu w powiecie żarskim. Wojewoda zwrócił uwagę, że dzięki zwiększonej liczbie punktów możliwe będzie wcześniejsze zaszczepienie mieszkańców, co pozwoli na szybszy powrót do normalności.
Przypominamy, że od 19 kwietnia br. na terenie pływalni Wodnik w Żarach przy ul. Telemanna 1 rusza Punkt Szczepień Powszechnych. Punkt będzie pracował w dni powszednie od godz. 14.00 do 18.00. Na wolne terminy będą zapisywane osoby z aktywnymi e-skierowaniami przez centralną e-Rejestrację. Na szczepienia będzie można zapisać się poprzez: infolinię 989 i Internetowe Konto Pacjenta oraz pod numerem telefonu 533 306 898.
czytaj dalej

Spotkanie Starosty z Zastępcą Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP i Komendantem Powiatowym PSP w Żarach.

 • 18-02-2021
Ilustracja do informacji: Spotkanie Starosty z Zastępcą Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP i Komendantem Powiatowym PSP w Żarach.
18 lutego 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie Starosty Józefa Radziona z Zastępcą Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gorzowie Wlkp. st. bryg. Lesławem Glińskim, Naczelnikiem Ośrodka Szkolenia KW PSP w Gorzowie z siedzibą w Świebodzinie bryg. mgr inż. Rafałem Naks, Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Żarach Mariuszem Morawskim, Wiceprezesem Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Radosławem Pogorzelcem oraz pracownikami Starostwa z wydziału Organizacyjnego i Zarządzania Kryzysowego.
 
Spotkanie odbyło się w związku z planowanymi na jesień br. Halowymi Mistrzostwami Polski w Piłce Nożnej w Żarach. Komenda Główna PSP powierzyła organizacje mistrzostw Komendzie Powiatowej PSP w Żarach. Omówiono wstępnie sprawy organizacyjne turnieju futsalowego. Po zatwierdzeniu terminu przez Komendę Główną PSP podany zostanie dokładny termin. W turnieju weźmie udział 16 drużyn z województw oraz 4 drużyny ze Szkół Pożarniczych – około 300 strażaków. Zawody rozgrywane będą na terenie dwóch powiatów: żarskiego i żagańskiego.

 
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook