.

2018

Czas na budowę Otwartej Strefy Aktywności Przy Domu Pomocy Społecznej w Lubsku

Ilustracja do informacji: Czas na budowę Otwartej Strefy Aktywności Przy Domu Pomocy Społecznej w Lubsku
4 października 2018 r. Starosta Janusz Dudojć wraz z Wicestarostą Małgorzatą Issel podpisali umowę na przygotowanie terenu pod Otwartą Strefę Aktywności, która powstanie w parku przy Domu Pomocy Społecznej w Lubsku. Wykonawcą prac będzie firma Usługi Remontowo-Budowlane BRUK-BUD Łukasz Biedziuk. To kolejna inwestycja, która zostanie zrealizowana dzięki środkom zewnętrznym pozyskanym przez Powiat Żarski oraz kolejna – po trwającym aktualnie remoncie dachów i tarasu – inwestycja w Domu Pomocy Społecznej – Zamku. 
 
Przypomnijmy: na terenie Domu Pomocy Społecznej w Lubsku utworzona zostanie Otwarta Strefa Aktywności, czyli ogólnodostępne miejsce przeznaczone do sportu, rekreacji i odpoczynku.
 
W uporządkowanej i zagospodarowanej przestrzeni przyzamkowego parku powstanie miejsce dla dzieci i dorosłych. Dzięki dbałości o integracyjny charakter przestrzeni, powstająca OSA ma szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, rodzin oraz osób starszych. W skład Otwartej Strefy Aktywności wejdzie:
1. plac zabaw o powierzchni 182m2 z huśtawkami, wielofunkcyjnym czworokątem dla dzieci oraz karuzelą,
2. siłownia plenerowa o powierzchni 160 m2  z sześcioma urządzeniami siłowni zewnętrznej, w tym urządzeniami przeznaczonymi dla osób niepełnosprawnych,
3.  strefa relaksu i gier, której centralnym punktem będzie betonowy stół do gry w szachy lub warcaby. Oczywiście nie zabraknie elementów małej architektury, czyli parkowych ławeczek, leżaków parkowych, stojaka na rowery oraz koszy na śmieci. Teren strefy relaksu zostanie otoczony nowymi nasadzeniami.
Wejście do Otwartej Strefy Aktywności przewidziano m.in. od strony ul. Zielenieckiej.
 
Całkowita wartość wykonania Otwartej Strefy Aktywności (przygotowanie terenu oraz zakup urządzeń): 162 tys. zł
Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki: 50 tys. zł.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook