.

Wydarzenia

Powiatowa Spartakiada Sportów Obronnych Pracowników Samorządowych

Ilustracja do informacji: Powiatowa Spartakiada Sportów Obronnych Pracowników Samorządowych
7 czerwca 2019 r. nad Zalewem Karaś w Lubsku odbyła się Powiatowa Spartakiada w Sportach Obronnych Pracowników Samorządowych. Sportowe zmagania otworzyli Starosta Żarski Józef Radzion, Burmistrz Lubska Janusz Dudojć oraz Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Krzysztof Kołcz. Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Żarach, przy współpracy z Urzędem Miejskim w Lubsku i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubsku.
 
W Spartakiadzie wzięło udział piętnaście drużyn reprezentujących urzędy z powiatów żarskiego i żagańskiego oraz reprezentacja Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Trzyosobowe zespoły rywalizowały w różnorodnych konkurencjach sprawnościowych: strzelaniu, transporcie promem, pętli taktycznej, ściance wspinaczkowej, zawodach wędkarskich, biegu drużynowym, wyścigach kajaków, semaforach oraz teście wiedzy.
 
Rywalizacja między drużynami była bardzo zacięta, a o zwycięstwie zadecydowała dogrywka. W klasyfikacji generalnej najwięcej punktów zdobyła reprezentacja Urzędu Miejskiego w Lubsku zajmując tym samym pierwszą lokatę. Drugie miejsce zajęło Starostwo Powiatowe w Żarach, trzecie - Urząd Miejski w Żarach. Starosta Żarski Józef Radzion, Burmistrz Lubska Janusz Dudojć oraz zaproszeni goście wręczyli najlepszym drużynom dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzcy otrzymali również nagrodę specjalną ufundowaną przez Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego LUW Pana Krzysztofa Kołcza.
 
Kolejne lokaty zajęli: 4. Urząd Miejski w Żaganiu, 5. Urząd Miejski w Małomicach, 6. Urząd Gminy w  Brodach, 7. Urząd Gminy w  Lipinkach Łużyckich, 8. Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.,  9. Urząd Gminy w Brzeźnicy, 10. Urząd Miejski w Jasieniu, 11. Urząd Gminy w Tuplicach, 12. Urząd Gminy w Przewozie, 13. Starostwo Powiatowe w Żaganiu, 14. Urząd Gminy w Trzebielu oraz 15. Urząd Miasta w Iłowej.
 
Podczas Spartakiady żołnierze z 34 Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu przeprowadzili pokaz i trening technik samoobrony. Chętni mogli nabyć umiejętności rozpoznawania sytuacji niebezpiecznych i umiejętności zachowania się w takich sytuacjach.
 
Rozegrano również konkurencję specjalną "Pojedynek w samo południe", w której najlepszym strzelcem – po dogrywce- okazał się Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański.
 
Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji Powiatowej Spartakiady w Sportach Obronnych Pracowników Samorządowych Panu Burmistrzowi Lubska Januszowi Dudojciowi oraz Pracownikom Urzędu Miejskiego w Lubsku, Dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubsku Robertowi Ściłbie oraz Pracownikom OSiR-u. Szczególne podziękowania składamy żołnierzom z 34 Brygada Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook