.

2023

L sesja Rady Powiatu Żarskiego

  • 14-12-2023
Ilustracja do informacji: L sesja Rady Powiatu Żarskiego
14 grudnia 2023 roku w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyła się L sesja Rady Powiatu Żarskiego.
 
Rada Powiatu Żarskiego przyjęła do wiadomości: sprawozdanie Starosty Powiatu z wykonania uchwał Rady Powiatu i pracy Zarządu Powiatu w okresie między sesjami, a Przewodniczący Komisji Budżetu i Infrastruktury Tomasz Czajkowski przedstawił informację ze wspólnego posiedzenia Komisji Stałych Rady Powiatu Żarskiego, które odbyło się bezpośrednio przed sesją.
 
Na zakończenie sesji życzenia zdrowych, spokojnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia Radnym i Mieszkańcom Powiatu Żarskiego złożyli: Przewodniczący Rady Powiatu Wiktor Kułdosz, Starosta Żarski Józef Radzion oraz Wicestarosta Małgorzata Issel.
 
W trakcie sesji podjęto następujące uchwały:
- w sprawie zmiany uchwały budżetowej Powiatu Żarskiego na 2023 r.
-  w sprawie zmiany załącznika nr 1 do Uchwały nr XXIII/131/2016 z dnia 6 grudnia 2016 r. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Żarski oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków.
- zmieniającej uchwałę nr XLVII/286/2023 Rady Powiatu Żarskiego z dnia 10 października 2023 r. w sprawie określenia zadań i podziału środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na poszczególne zadania powiatu z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej w 2023 roku.
- w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Żarskiego na pierwszy kwartał 2024 roku.
- w sprawie rozpatrzenia skargi na Starostę oraz jego działania.
- w sprawie przyjęcia Strategii Rozwoju Powiatu Żarskiego na lata 2024 – 2026  wg załącznika nr 6 z poprawkami.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Wtyczka Facebook