.

2021

Przekazanie nowego samochodu dla Domu Pomocy Społecznej w Lubsku.

  • 03-02-2021
Ilustracja do informacji: Przekazanie nowego samochodu dla Domu Pomocy Społecznej w Lubsku.
3 lutego 2021 r. przy siedzibie Domu Pomocy Społecznej w Lubsku Starosta Żarski Józef Radzion oraz Członek Zarządu Powiatu Żarskiego Tomasz Czajkowski,
w obecności Dyrektora Oddziału Lubuskiego PFRON Andrzeja Goni, wręczyli pani Dyrektor DPSu Wioletcie Kuźmińskiej kluczyki do nowego samochodu przystosowanego
do przewozu osób niepełnosprawnych. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej oraz zaproszeni goście.
 
 Koszt zakupu fabrycznie nowego 9-cio osobowego samochodu z windą do przewozu osób niepełnosprawnych,z jednym miejscem przystosowanymdo przewozu osoby na wózku inwalidzkim,dla Domu Pomocy Społecznej w Lubsku wyniósł 177 120,00 zł.
 
Zakup samochodu został współfinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON)z „Programu wyrównywania różnic między regionami III”
– Obszar D. -dotacja w kwocie 89 982,16 zł.Środki finansowe przeznaczone na ten cel z budżetu Powiatu Żarskiego to 87 137,84 zł.
 
Samochód został poświęcony przez proboszcza parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubsku ks. Mariana Bumbula.
Nowoczesny samochód dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych będzie od dzisiaj służyć mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Lubsku,
zarówno w potrzebie wyjazdu do lekarza, jak i umożliwi wyjazdy rekreacyjne oraz spotkania z rodziną. Ułatwi również pracę opiekunom mieszkańców DPSu i pielęgniarkom.
  

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Wtyczka Facebook