.

2017

Rondo na ul. Moniuszki już przejezdne!

  • 22-12-2017
Ilustracja do informacji: Rondo na ul. Moniuszki już przejezdne!
21 grudnia 2017 roku Starosta Żarski Janusz Dudojć, Wicestarosta Małgorzata Issel, Przewodnicząca Powiatu Żarskiego Helena Sagasz wraz z licznie zgromadzonymi Radnymi Powiatu Żarskiego, przecięli biało-czerwoną wstęgę symbolicznie otwierając rondo przy zbiegu ulic Moniuszki, Lotników i Wieniawskiego w Żarach.
 
 – Ruch wznowiony! – powiedział Starosta Żarski Janusz Dudojć.  Oddanie do użytku komunikacyjnego tej strategicznej inwestycji, znacząco ułatwi poruszanie się po mieście w gorącym, przedświątecznym okresie. Choć prace remontowe potrwają jeszcze chwilę, to po drodze można poruszać się bez przeszkód.
W ramach przebudowy drogi powiatowej nr 4620F – ul. Moniuszki w Żarach od DK12 do skrzyżowania z ul. Lotników i ul. Wieniawskiego oraz drogi powiatowej 4606F – ul. Lotników w Żarach od ul. Moniuszki do ul. Strzelców w miejscu skrzyżowania z sygnalizacją świetlną powstało rondo,  wiele miejsc parkingowych, nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe, a także zamontowane zostało nowoczesne oświetlenie ulicy.
 
Wartość inwestycji: 6 mln 757 tys. 323 zł
Dofinansowanie w ramach „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019: 2 mln 271 tys. 253 zł.
Wykonawca: Eurovia Polska S.A.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Wtyczka Facebook