Wydarzenia

Polsko -niemiecko-ukraińska wymiana młodzieży pod hasłem "Łowcy Uśmiechów - radość ma wiele twarzy"

  • 09-07-2018
Ilustracja do informacji: Polsko -niemiecko-ukraińska wymiana młodzieży pod hasłem "Łowcy Uśmiechów - radość ma wiele twarzy"
W dniach 2 do 8 lipca 2018 r.  odbyło się w Żarach spotkanie młodzieży z Polski, Niemiec i Ukrainy. Tegoroczna edycja wymiany młodzieży nosiła nazwę „Łowcy uśmiechów – radość ma wiele twarzy”, a uczestniczyła w nich młodzież z Ochotniczego Hufca Pracy w Żarach, Berlina i Równego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Żarski Janusz Dudojć.
 
Młodzi ludzie odwiedzili Starostwo Powiatowe, gdzie przywitał ich Janusz Dudojć Starosta Żarski, który odpowiadał na pytania dotyczące powiatu i funkcjonowania urzędu. Podczas siedmiodniowego pobytu w Żarach uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z najpiękniejszymi zakątkami miasta i obejrzeć lokalne zabytki.
 
Spośród wielu atrakcji przygotowanych dla młodzieży wymienić można m.in.: „Rajd po mieście”, międzynarodowy turniej piłki nożnej, spotkanie z mieszkańcami Domu Seniora „Leśne Zacisze” i uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żarach czy wycieczkę do Parku Mużakowskiego i na ścieżkę geoturystyczną "Dawna kopalnia Babina". Nie zabrakło również wyjścia na basen miejski oraz wspólnych wieczorów spędzonych na grach i zabawach integracyjnych.
 
Głównym celem projekt było uświadomienie wszystkim uczestnikom, jak ważne w życiu każdego człowieka jest "niesienie" uśmiechu i radości niezależnie od sytuacji życiowej. Dodatkowo młodzież miała okazję uczyć się tolerancji, szacunku oraz dawania radości innym.
 
 
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

.
Baner: strona główna 1Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: główna 5