Wydarzenia

Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy

 • 22-10-2019
Ilustracja do informacji: Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy
19 października 2019 w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Żarach rozegrano zawody w ramach Otwartych Mistrzostw Województwa Lubuskiego w Zapasach. Turniej honorowym patronatem objęło Starostwo Powiatowe w Żarach. W zawodach wystartowało 124 zawodników z 14 klubów reprezentujących trzy województwa (lubuskie, dolnośląskie i wielkopolskie). Sportowe zmagania otworzyła Wicestarosta Małgorzata Issel w towarzystwie radnego Powiatu Żarskiego Bogdana Kępińskiego, życząc wszystkim uczestnikom wygranych walk i udanej rywalizacji w duchu fair play.
 
Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy żarskiego Agrosu, wygrywając klasyfikację drużynową. Indywidualnie reprezentanci Agrosu zdobyli 8 medali w grupie dzieci i 5 medali w grupie młodzików. Złote medale wywalczyli Damian Kaciniel, Bruno Radwański, Damian Balcer, Wojciech Kuźmiak i Igor Durski, srebrne medale zdobyli Krystian Pecyna, Oskar Jedut, Kacper Pecyna, Wiktor Błaszczyk i Antoni Harenda, a na trzecim miejscu podium stanęli Kacper Mermer, Gracjan Jedut i Kamil Nowacki.
czytaj dalej

5. Cross Górski po Zielonym Lesie

 • 22-10-2019
Ilustracja do informacji: 5. Cross Górski po Zielonym Lesie
20 października 2019 r. odbyła się piąta edycja Crossu Górskiego po Zielonym Lesie. Piękna polska złota jesień sprzyjała zawodom. Na starcie stawiło się 545 biegaczy, towarzyszyli im wierni kibice i całe rodziny. Doskonała atmosfera biegu udzieliła się wszystkim. Organizatorzy zadbali o sprawny przebieg Crossu.
 
Uczestnikami zawodów byli również pracownicy Starostwa Powiatowego w Żarach, którzy nas wspaniale reprezentowali: Grzegorz Chmielewski, Bartosz Ruczkowski i Maciej Włudarski. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokiej formy i osiągniętych wyników!
 
Najlepsze wyniki mieszkańców Powiatu Żarskiego:
 
BONIEC RADOSŁAW Żary 00:46:20
GRZEGORCZYK BARTOSZ Żary 00:47:35
KWAPIŃSKI DARIUSZ Żary 00:50:13
GÓRSKA AGNIESZKA Żary 00:58:18
LASKOWSKA DOROTA Żary 01:01:24
KRZEMIŃSKA-BIELAK KAMILA Żary 01:03:01
czytaj dalej

Wielkie święto Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku

 • 21-10-2019
Ilustracja do informacji: Wielkie święto Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku
17 października 2019 r. świętowano jubileusz 50-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku.
 
Uroczystość zainaugurowała msza święta w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubsku, a tuż po niej ulicami miasta przeszedł barwny korowód, w którym uczestniczyły poczty sztandarowe szkół, przedstawiciele samorządów, dyrektorzy szkół powiatu żarskiego, Lubuski Kurator Oświaty, przyjaciele szkoły, rodzice, byli i obecni pracownicy Ośrodka, uczniowie oraz mieszkańcy Lubska. Asysta Orkiestry Wojskowej z Żagania uświetniła przemarsz. Po dotarciu do sali widowiskowej Lubskiego Domu Kultury wszyscy zaproszeni goście i uczestnicy obejrzeli piękny występ zorganizowany przez nauczycieli i wychowanków SOSW. Przedstawieniu towarzyszyło wiele wzruszających wspomnień, radość z sukcesów i działalności Ośrodka.
 
Starosta Żarski Józef Radzion z przewodniczącym Rady Powiatu Żarskiego Wiktorem Kułdoszem, wiceprzewodniczącym Krzysztofem Czerniawskim, przewodniczącą Komisji Edukacji i Rynku Pracy Elżbietą Haściło i przewodniczącym Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Sebastianem Górskim podziękowali pani dyrektor Elżbiecie Maćko i całemu gronu za trudną, codzienną pracę, życząc dalszych sukcesów.
czytaj dalej

Obchody Dnia Edukacji Narodowej, Złotych Godów i Dnia Seniora

 • 21-10-2019
Ilustracja do informacji: Obchody Dnia Edukacji Narodowej, Złotych Godów i Dnia Seniora
15 października 2019 r. na zaproszenie Burmistrza Lubska Janusza Dudojcia, Starosta Żarski Józef Radzion wziął udział w uroczystych obchodach będących jednocześnie uczczeniem Dnia Edukacji Narodowej, Złotych Godów oraz Dnia Seniora, które odbyły się w sali widowiskowej Lubskiego Domu Kultury.
Uroczystość uświetniła część artystyczna – żywiołowy występ zespołu „Zbrucz” z Tarnopola, który zaprezentował znane pieśni, tańce i stroje ludowe z folkloru polskiego, ukraińskiego i gruzińskiego, co zostało przyjęte z dużym entuzjazmem przez zgromadzonych na sali gości i jubilatów.
 
czytaj dalej

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

 • 17-10-2019
Ilustracja do informacji: Obchody Dnia Edukacji Narodowej
16 października 2019 r. odbyło się uroczyste spotkanie z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Starosta Żarski Józef Radzion i wicestarosta Małgorzata Issel w swoich przemówieniach skierowanych do dyrektorów podkreślili wysoki poziom kształcenia, zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia i wzorowe działania na rzecz rozwoju placówek oświatowych w powiecie żarskim.
Spotkanie było okazją do wręczenia nagród przyznanych przez Zarząd Powiatu Żarskiego.
czytaj dalej

Spotkanie z Burmistrzami i Wójtami Miast i Gmin Powiatu Żarskiego

 • 16-10-2019
Ilustracja do informacji: Spotkanie z Burmistrzami i Wójtami Miast i Gmin Powiatu Żarskiego
 
15 października 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie wójtów i burmistrzów z terenu Powiatu Żarskiego ze Starostą Żarskim Józefem Radzionem, Wicestarostą Małgorzatą Issel, Przewodniczącym Rady Powiatu Żarskiego Wiktorem Kułdoszem oraz członkami Zarządu: Tomaszem Czajkowskim i Michałem Rudnickim. W spotkaniu wzięli udział także zaproszeni przedstawiciele żarskiej firmy Feniks V oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Żarach.

Głównym tematem było omówienie zasad współpracy przy odtwarzaniu linii autobusowych na terenie Powiatu Żarskiego, w związku z rządową ustawą o funduszu rozwoju przewozów o charakterze użyteczności publicznej. Członek Rady Nadzorczej spółki Feniks V Józef Słowikowski przedstawił sytuację transportu na terenie powiatu. Podczas spotkania ustalono, że każda z gmin przeanalizuje potrzeby odtworzenia najważniejszych połączeń na swoim terenie wraz z kosztami i przedstawi je na następnym spotkaniu, celem podjęcia konkretnych działań.
Następnie Starosta poruszył temat przekazania gminom infrastruktury turystycznej, wybudowanej przez Powiat Żarski w ramach projektu „Przygoda z Nysą – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-niemieckiego", tj. szlaków turystycznych i elementów dużej oraz małej architektury.

Rozmawiano także o współpracy i wspólnych przedsięwzięciach.
czytaj dalej

Podsumowanie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2018/2019

 • 14-10-2019
Ilustracja do informacji: Podsumowanie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2018/2019
11 października 2019 r., w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół województwa lubuskiego za rok szkolny 2018/2019 w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.
W klasyfikacji generalnej powiatów drugie miejsce zajął Powiat Żarski. Puchar, medal i dyplom odebrał Starosta Żarski Józef Radzion w towarzystwie Marka Bobka i Roberta Kaszubskiego – koordynatorów Powiatowej Olimpiady Młodzieży. Gratulujemy szczególnie zawodnikom i trenerom z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach – szkoła uplasowała się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej Licealiady.
Świętując kolejny sukces Powiatu Żarskiego w sportowym współzawodnictwie dzieci i młodzieży, dziękujemy panu Markowi Bobkowi oraz panu Robertowi Kaszubskiemu za wieloletnią pracę trenerską, trud i zaangażowanie włożone w organizację i koordynowanie przebiegu wszystkich konkurencji rozgrywanych podczas POM.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego oraz trenerom, którzy przyczyniają się do popularyzacji sportu wśród dzieci i młodzieży. Szczególne podziękowania należą się uczniom, którzy przez cały rok szkolny chętnie i z zapałem pracowali na sportowe osiągnięcia swoich szkół.
 
KLASYFIKACJA GENERALNA POWIATÓW:
1. Miasto Zielona Góra (powiat grodzki)
2. Powiat Żarski
3. Powiat Zielonogórski
 
KLASYFIKACJA GENERALNA MIAST:
1. Zielona Góra
2. Żary
3. Gorzów Wielkopolski
KLASYFIKACJA GENERALNA GMIN:
1. Zielona Góra
2. Żary
3. Gorzów Wielkopolski
 
KLASYFIKACJA GENERALNA LICEALIADA (rocznik 2009 i młodsi):
1. VII Liceum Ogólnokształcące Zielona Góra
2. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ELEKTRYK Nowa Sól
3. Zespół Szkół Ekonomicznych Żary
 
KLASYFIKACJA GENERALNA IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ (rocznik 2003-2005):
1. Szkoła Podstawowa 2 Strzelce Krajeńskie
2. Szkoła Podstawowa nr 5 Żary
3. Szkoła Podstawowa 1 Sulęcin
 
KLASYFIKACJA GENERALNA IGRZYSK DZIECI (rocznik 2006 i młodsi):
1. Szkoła Podstawowa nr 2 Gubin
2. Szkoła Podstawowa nr 7 Świebodzin
3. Szkoła Podstawowa nr 3 Sulechów
czytaj dalej

Z niespodzianką dla Seniorów!

 • 14-10-2019
Ilustracja do informacji: Z niespodzianką dla Seniorów!
10 października 2019 r., w związku ze świętem Seniorów, Wicestarosta Małgorzata Issel z członkiem zarządu Tomaszem Czajkowskim, w towarzystwie prezes Szpitala Na Wyspie Jolanty Dankiewicz i kierownika oddziału Wiesława Sarneckiego, odwiedzili chorych na Oddziale Geriatrycznym. Geriatria w Żarach jest jedynym tego typu oddziałem dla osób starszych w całym województwie lubuskim. Dzięki funduszom norweskim pozyskanym przez szpital (450 tysięcy złotych) i staraniom Rady Powiatu zmodernizowano oddział i sale chorych, poprawiając standard opieki.
czytaj dalej

Spotkanie w Rodzinnym Domu Seniora "Leśne Zacisze"

 • 14-10-2019
Ilustracja do informacji: Spotkanie w Rodzinnym Domu Seniora "Leśne Zacisze"
9. października 2019 r. Wicestarosta Małgorzata Issel odwiedziła mieszkańców Rodzinnego Domu Seniora „Leśne Zacisze” w Żarach. Spotkanie upływało w ciepłej, rodzinnej atmosferze i było dobrą okazją do rozmowy o planach dyrektor pani Danuty Sobieraj na budowę Europejskiego Centrum Geriatrycznego w Mielnie. Mieszkańcy „Leśnego Zacisza” chętnie dzielili się opowieściami o przeszłości, swoich doświadczeniach życiowych, smutkach i radościach dnia powszedniego. Podziwiamy energię, siłę, mądrość i zapał wszystkich mieszkańców oraz pracowników Rodzinnego Domu Seniora „Leśne Zacisze”. Sto lat!
czytaj dalej

Spotkanie z Wicemarszałkiem Województwa Lubuskiego Stanisławem Tomczyszynem

 • 14-10-2019
Ilustracja do informacji: Spotkanie z Wicemarszałkiem Województwa Lubuskiego Stanisławem Tomczyszynem
8 października 2019 roku Starosta Żarski Józef Radzion gościł Wicemarszałka Województwa Lubuskiego – Stanisława Tomczyszyna. Podsumowano dotychczasową dobrą współpracę z Urzędem Marszałkowskim; rozmawiano o pozyskanych do tej pory projektach i perspektywach na przyszłość w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, funduszach przeznaczonych m.in. na infrastrukturę, działalność stowarzyszeń, kół oraz klubów sportowych znajdujących się na terenie powiatu żarskiego.
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: strona główna 1Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: główna 5