.

2022

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

Ilustracja do informacji: Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku
30 listopada 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się wspólne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.
 
W spotkaniu pod przewodnictwem Starosty Żarskiego Józefa Radziona uczestniczyli: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Żarach mł. bryg. Mariusz Morawski, p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Żarach kom. Mateusz Domaradzki, Naczelnik Wydziału Sztabu Policji KPP w Żarach nadkom. Krzysztof Pawlaczyk, z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach Przemysław Marciniak, Powiatowy Inspektor Sanitarny Dagmara Nerga, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Żarach Maria Cecuła, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żarach Lucyna Hoffmann - Czyżyk, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach Justyna Przedaszek, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Żarach Elżbieta Banaś,  Powiatowy Lekarz Weterynarii Anna Bożek, dyrektor Rejonu Dystrybucji Spółki Enea Oddział Żary Michał Bartosz oraz pracownicy Wydziału Organizacyjnego i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żarach
 
W czasie spotkania członkowie Zespołu i Komisji omówili działania podejmowane przez służby i inspekcje w celu minimalizowania ekstremalnych zjawisk pogodowych, reagowania na utrudnienia wynikające z okresu zimowego oraz udzielania pomocy osobom bezdomnym i samotnym. Dyrektor PCPR Justyna Przedaszek przedstawiła działalność placówek pomocy społecznej z terenu Powiatu Żarskiego, a także zasady wspierania osób samotnych, ubogich, w podeszłym wieku i bezdomnych oferowane przez gminy.
 
Zebrani przeanalizowali zagadnienia związane z bezpieczeństwem energetycznym oraz aktualną sytuację sanitarno – epidemiologiczną oraz epizootyczną na terenie powiatu.  
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook