.

2021

Otwarcie pilotażowego Punktu Szczepień Powszechnych

Ilustracja do informacji: Otwarcie pilotażowego Punktu Szczepień Powszechnych
19 kwietnia 2021 r. na terenie pływalni Wodnik w Żarach odbył się briefing prasowy Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka w związku z uruchomieniem pierwszego w województwie lubuskim pilotażowego Punktu Szczepień Powszechnych. W konferencji uczestniczyli Dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia Piotr Bromber, Prezes Szpitala Na Wyspie w Żarach Jolanta Dankiewicz, Starosta Żarski Józef Radzion oraz Burmistrz Miasta Żary Danuta Madej.
Wojewoda Lubuski podziękował Staroście oraz pani Burmistrz za zaangażowanie się w realizację Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19 poprzez utworzenie dodatkowego punktu w powiecie żarskim. Wojewoda zwrócił uwagę, że dzięki zwiększonej liczbie punktów możliwe będzie wcześniejsze zaszczepienie mieszkańców, co pozwoli na szybszy powrót do normalności.
Przypominamy, że od 19 kwietnia br. na terenie pływalni Wodnik w Żarach przy ul. Telemanna 1 rusza Punkt Szczepień Powszechnych. Punkt będzie pracował w dni powszednie od godz. 14.00 do 18.00. Na wolne terminy będą zapisywane osoby z aktywnymi e-skierowaniami przez centralną e-Rejestrację. Na szczepienia będzie można zapisać się poprzez: infolinię 989 i Internetowe Konto Pacjenta oraz pod numerem telefonu 533 306 898.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook