.

2018

Mikołajki na Oddziale Dziecięcym w Szpitalu Na Wyspie w Żarach

Ilustracja do informacji: Mikołajki na Oddziale Dziecięcym w Szpitalu Na Wyspie w Żarach
Zgodnie z mikołajkową tradycją – 6 grudnia 2018 r. - Starosta Żarski Józef Radzion, Wicestarosta Małgorzata Issel wraz z przedstawicielami Szpitala Na Wyspie w Żarach: Prezesem Szpitala Panią Jolantą Dankiewicz oraz Lekarzem Naczelnym Panem Rafałem Kołsutem odwiedzili małych pacjentów Oddziału Dziecięcego.
 
Wszystkie dzieci otrzymały mikołajkowy upominek: świątecznego reniferka i słodycze. Nie zabrakło również serdecznych życzeń szybkiego powrotu do zdrowia. Dzieci bardzo ucieszyły się z wizyty i otrzymanych prezentów. Odwiedzanie najmłodszych pacjentów, spędzających Mikołajki w Szpitalu Na Wyspie w Żarach, ma już wieloletnią tradycję, która z pewnością będzie w dalszym ciągu kultywowana – w ten radosny dzień każde grzeczne dziecko powinno otrzymać prezent.
 
Następnie Starosta Józef Radzion, Wicestarosta Małgorzata Issel oraz Pielęgniarka Naczelna Pani Joanna Fogel udali się do nowo wybudowanej części szpitala, gdzie trwają prace związane z kolejnym etapem rozbudowy. Przypomnijmy, na parterze nowo powstałej części szpitala znajdzie się nowoczesne Centrum Diagnostyczne z laboratorium, pracowniami endoskopowymi, pracownią tomograficzną, pracownią RTG oraz apteką. Na pierwszym piętrze zostaną ulokowane sale chorych Oddziału Dziecięcego wraz z gabinetem zabiegowym. Oddział dla najmłodszych pacjentów powiększy się o dodatkowe 12 miejsc. Pierwsze piętro pomieści również dodatkową salę operacyjną. Na drugim piętrze znajdą się sale chorych ( z odrębnymi węzłami sanitarnymi) dla pacjentek położniczo – ginekologicznych ( 16 nowych miejsc). Powstanie dodatkowa sala porodowa i sale zabiegowe. Niewątpliwą atrakcją szpitala będzie atrium z pięknym, słonecznym placem zabaw dla dzieci.


Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook