.

Patronat Honorowy Starosty Żarskiego

Letnia Szkółka Wędkarska- zawody podsumowujące

Ilustracja do informacji: Letnia Szkółka Wędkarska- zawody podsumowujące
19 sierpnia 2017 r. zakończył się podstawowy kurs wędkarski dla dzieci i młodzieży zorganizowany przez koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 1 w Lubsku. W szkoleniu, zorganizowanym w ramach Letniej Szkółki Wędkarskiej nad zalewem „Karaś”, uczestniczyło czternaścioro dzieci z Lubska i okolic w wieku od 5 do 16 lat. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Żarski Janusz Dudojć.
 
Podczas tygodniowych zajęć młodzież została zapoznana z podstawowymi przepisami Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb, zasadami zachowania się nad wodą, normami etyki wędkarskiej oraz zasadami poszanowania i ochrony środowiska. Oprócz teorii, organizatorzy przeprowadzili zajęcia praktyczne w zakresie nauki samodzielnego wiązania haków, tworzenia i wyważania zestawów, przygotowania i podawania zanęty oraz organizacji stanowiska wędkarskiego.
 
Po tygodniu nauki i ćwiczeń przyszedł czas na podsumowanie zajęć, powtórzenie wiadomości oraz praktyczne ich sprawdzenie podczas zawodów wędkarskich. W związku z dużą rozpiętością wiekową uczestników szkolenia, zawody rozegrano w trzech kategoriach: do lat 8, do lat 12 i do lat 16.
 
Podczas dwugodzinnych zawodów najlepszy wynik 1705 g uzyskała Klaudia Szczerbata startująca w kat. U-16, która jednocześnie złowiła największą rybę zawodów - karasia o wadze 1110 g. Drugi wynik 1600 g uzyskał Krzysztof Ksiuk, zwycięzca kat. U-12. W kategorii U-8 pierwsze miejsce wywalczył najmłodszy uczestnik kursu Mikołaj Marciniak, który uzyskał trzeci wynik dnia 1220 g.
 
Na podsumowaniu zawodów obecny był Starosta Żarski Janusz Dudojć, który wręczył okazałe puchary za zwycięstwo w poszczególnych kategoriach. Dodatkowo wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali nagrody ufundowane przez Powiat Żarski, koło nr 1 w Lubsku oraz indywidualnych sponsorów.
 
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook