.

Spotkanie w sprawie autostrady A18

 • 08-09-2017
Ilustracja do informacji: Spotkanie w sprawie autostrady A18
8 września 2017 r. z inicjatywy Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia odbyło się spotkanie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i przedstawicielami Spółki Orange Polska S.A. Tematem rozmów była przebudowa sieci telekomunikacyjnej biegnącej pod drogą krajową nr 18 stanowiącej niezbędny element do prac przy budowie autostrady A18.
 
czytaj dalej

Narodowe czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego

 • 04-09-2017
Ilustracja do informacji: Narodowe czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego
2 września 2017 r. na zaproszenie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy szkoły Powiatu Żarskiego po raz kolejny przystąpiły do ogólnopolskiej akcji czytania wybitnych dzieł literatury polskiej. W tym roku w „Narodowym Czytaniu” uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w zachęcali mieszkańców Żar do lektury „Wesele”  Stanisława Wyspiańskiego.
Uczniowie wystąpili w strojach oddających klimat wesela z bronowickiej chaty, przygotowali drobne niespodzianki dla włączających się w akcje małych i dużych mieszkańców miasta.
 
W akcji uczestniczyli - Wicestarosta Małgorzata Issel i Przewodniczący Komisji Edukacji i Unii Europejskiej Tadeusz Płóciennik.
czytaj dalej

Chodnik w Mokrej oddany do użytku !

 • 31-08-2017
Ilustracja do informacji: Chodnik w Mokrej oddany do użytku !
31 sierpnia 2017 r. Starosta Żarski Janusz Dudojć wraz z Sołtysem Mokrej -  Elżbietą Trzebińską oraz pracownikami Starostwa odebrali od wykonawcy inwestycję pn.” Przebudowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1127 F w m. Mokra”
 
Koszt budowy 444,5 m chodnika wysniósł 82,5 tys. zł i pokryty został w całości z budżetu Powiatu Żarskiego.
 
Wykonawcą robót była firma:
Usługi Remontowo-Budowlane Łukasz Biedziuk
ul. Gen.Świerczewskiego 19/4
66-620 Gubin
czytaj dalej

Nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej Żary-Kunice

 • 23-08-2017
Ilustracja do informacji: Nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej Żary-Kunice
22 sierpnia 2017 r. Starosta Żarski Janusz Dudojć, pełniący funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Ochotniczej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach, wziął udział w uroczystym przekazaniu przez Burmistrz Danutę Madej nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Peugeot Boxer dla jednostki Ochotniczej Staży Pożarnej Żary – Kunice. W uroczystości uczestniczyli również Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Żarach bryg. Paweł Hryniewicz, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Kunicach ks. Ryszard Gass, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Żary-Kunice oraz mieszkańcy Żar.  
 
Nowy nabytek jednostki OSP Żary-Kunice został poświęcony w obecności druhów i zaproszonych gości przez proboszcza parafii w Kunicach ks. Ryszarda Gassa. Akt przekazania oraz kluczyki do nowo zakupionego samochodu wręczyła strażakom ochotnikom Burmistrz Danuta Madej. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy w znacznej mierze przyczyni się do zwiększenia skuteczności bojowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Żary-Kunice oraz do wzrostu poziomu bezpieczeństwa wszystkich Mieszkańców Powiatu Żarskiego.
czytaj dalej

Nowe auto do nauki jazdy w CKZiU w Żarach!

 • 22-08-2017
Ilustracja do informacji: Nowe auto do nauki jazdy w CKZiU w Żarach!
22 sierpnia 2017 r. Starosta Żarski Janusz Dudojć, Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach Robert Nowaczyński oraz Przedstawiciele Stowarzyszenia Edukacja i Technika w Żarach oficjalnie przekazali do użytku nowe auto do nauki jazdy marki Kia Rio.
 
Zakup nowego samochodu osobowego dokonany został przez Stowarzyszenie Edukacja i Technika działające przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach w ramach projektu „Modernizacji kształcenia zawodowego w Powiecie Żarskim”. Pozyskanie nowoczesnego samochodu do nauki jazdy było możliwe dzięki zyskom wypracowanym przez Stowarzyszenie przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Żarach i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach. Starosta Janusz Dudojć oraz Dyrektor CKZiU Robert Nowaczyński nie kryli zadowolenia z nowego zakupu i jako pierwsi udali się na krótką przejażdżkę ulicami Żar.
 
Z  Kii Rio skorzystają w szczególności przyszli kierowcy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach oraz uczniowie z terenu całego Powiatu Żarskiego. Koszt samochodu wyniósł 45 tysięcy złotych.
 
Życzymy szerokiej drogi!
czytaj dalej

Sprostowanie artykułu prasowego autorstwa Andrzeja Buczyńskiego zamieszczonego w tygodniku "Moja Gazeta" w dniu 18 sierpnia 2017 r.

 • 22-08-2017
Ilustracja do informacji: Sprostowanie artykułu prasowego autorstwa Andrzeja Buczyńskiego zamieszczonego w tygodniku "Moja Gazeta" w dniu 18 sierpnia 2017 r.
Wniosek o sprostowanie artykułu prasowego autorstwa Andrzeja Buczyńskiego zamieszczonego w tygodniku "Moja Gazeta" w dniu 18 sierpnia 2017 r. (pobierz pdf)

Informacja dotycząca ważności dokumentów po zmianach nazw ulic dokonanych na podstawie Ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej

 • 16-08-2017
Ilustracja do informacji: Informacja dotycząca ważności dokumentów po zmianach nazw ulic dokonanych na podstawie Ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej
Uprzejmie informujemy, że zmiany nazw ulic dokonane na podstawie Ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (DZ.U. 2016 poz. 744) nie mają wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę dotychczasową. Z tego powodu nie jest konieczna wymiana dokumentów (prawo jazdy, dowód rejestracyjny) na nowe.
czytaj dalej

Chodnik w Lubanicach wymieniony!

 • 14-08-2017
Ilustracja do informacji: Chodnik w Lubanicach wymieniony!
11 sierpnia 2017 r. pracownicy Starostwa Powiatowego w Żarach i przedstawiciele Gminy Żary podpisali protokół odbioru wspólnej inwestycji - wymiana nawierzchni chodnika w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Lubanice.
 
Przebudowa chodnika o długości 1 km 400 m kosztowała 422 tys. 800  zł;
Powiat Żarski ze swojego budżetu przeznaczył na ten cel 295 tys. 960 zł a Gmina Żary 126 tys. 840 zł
 
Wykonawcą robót był: Zakład Transportowy i Ogólnobudowlany Edward Karpowicz z Lubska.
czytaj dalej

Przebudowa drogi powiatowej Guzów - Zabłocie zakończona!

 • 09-08-2017
Ilustracja do informacji: Przebudowa drogi powiatowej Guzów - Zabłocie zakończona!
9 sierpnia 2017 r. pracownicy Starostwa Powiatowego w Żarach i przedstawiciele Gminy Jasień podpisali protokół odbioru wspólnej inwestycji na drodze Guzów – Zabłocie.
Przebudowa 4 km drogi kosztowała 1 mln zł; Powiat Żarski na ten cel przeznaczył ze swojego budżetu 800 tys. zł a Gmina Jasień 200 tys. zł.
 
W ramach prac wykonano:
- remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej
- remont cząstkowy nawierzchni tłuczniowych
- powierzchniowe utrwalenie nawierzchni drogowych
- ścięcie poboczy
- wykonanie poboczy z kruszywa łamanego naturalnego mieszanego z frezowiną
 
czytaj dalej

Przebudowa drogi powiatowej w gminie Trzebiel, Strzeszowice – Jędrzychowice, ruszyła pełną parą!

 • 09-08-2017
Ilustracja do informacji: Przebudowa drogi powiatowej w gminie Trzebiel, Strzeszowice – Jędrzychowice, ruszyła pełną parą!
 
Przebudowa drogi powiatowej w gminie Trzebiel,
Strzeszowice – Jędrzychowice, ruszyła pełną parą!
 
Długość remontowanego odcinka wynosi 3 km 215 m, a koszt przebudowy to 1 995 795,00  . Powiat Żarski otrzymał na ten cel z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dofinansowanie w wysokości 1 085 297,00 zł.
 
Wykonawcą robót jest: BUDIMEX S.A. Warszawa
 
Zakres robót obejmuje:
- przebudowę, rozbudowę jezdni
- przebudowę skrzyżowań z drogą gminną w miejscowości Jędrzychowice
- przebudowę zjazdów do posesji i na drogi wewnętrzne
- przebudowę i remont chodników w terenie zabudowanym
- przebudowę poboczy drogi
- wykonanie odwodnienia drogi
- przebudowę przepustów pod drogą
- wycinkę kolidujących drzew i krzewów
 
Przewidywany termin zakończenia prac: 30 października 2017r.
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook