.

Wicewojewoda w Powiecie Żarskim

 • 22-04-2016
Ilustracja do informacji: Wicewojewoda w Powiecie Żarskim
21 kwietnia 2016 - na zaproszenie starosty Janusza Dudojcia - w starostwie gościł wicewojewoda lubuski Robert Paluch. Rozmawiano między innymi o bezpieczeństwie na przejściu granicznym w Olszynie. Poruszono temat warunków, w jakich pracują strażacy. Wojewoda poinformował, że zaplanowano inwestycje w 4 komendach w województwie i zapewnił, że budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach jest już zatwierdzona. Rozmawiano także o rozbudowie Szpitala na Wyspie oraz niedokończonej modernizacji przebiegającej przez powiat drogi nr 18.
czytaj dalej

W trosce o nasze bezpieczeństwo

 • 22-04-2016
Ilustracja do informacji: W trosce o nasze bezpieczeństwo
21 kwietnia 2016 w Starostwie Powiatowym w Żarach obradowała komisja konkursowa powiatowych eliminacji XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży "W trosce o nasze bezpieczeństwo".
Komisja pod przewodnictwem wicestarosty Małgorzaty Issel dokonała oceny zgłoszonych prac i wybrała te, które wezmą udział w etapie wojewódzkim.
czytaj dalej

Dycha po Żarach - impreza dla biegaczy

 • 19-04-2016
Ilustracja do informacji: Dycha po Żarach - impreza dla biegaczy
17 kwietnia 2016 w Żarach odbyła się druga edycja biegu ulicznego "Dycha po Żarach", w której wzięło udział przeszło 600 uczestników. W tym roku po raz pierwszy odbył się bieg dla dzieci. Wśród sponsorów imprezy znalazło się Starostwo Powiatowe w Żarach.
czytaj dalej

71. rocznica Forsowania Nysy Łużyckiej

 • 18-04-2016
Ilustracja do informacji: 71. rocznica Forsowania Nysy Łużyckiej
15 kwietnia 2016 w Przewozie odbyły się obchody 71. rocznicy walk II Armii Wojska Polskiego i I Korpusu Pancernego na Łużycach w 1945 roku. Uroczystości rozpoczęły się przy pomniku poległych żołnierzy 27 Pułku Piechoty. Przeprowadzono Apel Pamięci z udziałem Kompanii Honorowej 10. Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka. Wieńce i kwiaty pod pomnikiem złożyły delegacje władz samorządowych, służb mundurowych, kombatantów i organizacji licznie przybyłych na doroczne obchody. Wieniec w imieniu samorządu powiatu żarskiego złożyli: Helena Sagasz - przewodnicząca Rady Powiatu, Małgorzata Issel - wicestarosta i Tomasz Czajkowski, radny Rady Powiatu. Kolejnym pubktem obchodów był przemarsz nad Nysę Łużycką i symboliczne wrzucenie kwiatów do rzeki. Tam też na wszystkich przybyłych czekał poczęstunek.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

29Galeria zdjęć: 2016 04 15 - Przewóz - 71. rocznica Forsowania Nysy

Tydzień aktywności w Lubsku

 • 15-04-2016
Ilustracja do informacji: Tydzień aktywności w Lubsku
Od 4 do 8 kwietnia 2016 w Zespole Szkół Technicznych w Lubsku trwał tydzień aktywności fizycznej i zdrowotnej.
Z tej okazji zorganizowano Szkolny Konkurs Zdrowego Stylu Życia skierowany do uczniów klas I-III. Odbył się rajd rowerowy do Proszowa, w którym uczesniczyli uczniowie i nauczyciele ZST. Inną formą aktywności było chodzenie z kijkami nad zalew w Lubsku (uczestniczkami były uczennice klas I i II). W holu szkoły zorganizowano degustacje zdrowej żywności. Zorganizowano również Powiatowy Konkurs Zdrowego Stylu Życia "Najwięcej witaminy mają kiwi i cytryny". Konkurs skierowany był do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Podzielony został na 4 kategorie: piosenka, surówka/eliksir zdrowia, plakat oraz test wiedzy.
czytaj dalej

Sztafety powiatowe w Górce

 • 11-04-2016
Ilustracja do informacji: Sztafety powiatowe w Górce
8 kwietnia 2016 już po raz kolejny w miejscowości Górka w gminie Lipinki Łużyckie zorganizowano powiatowe sztafetowe biegi przełajowe, w których wystartowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
 
czytaj dalej

Drugi dzień targów z akcentem na pracę

 • 08-04-2016
Ilustracja do informacji: Drugi dzień targów z akcentem na pracę
8 kwietnia 2016 w Powiatowym Centrum Sportu w Żarach odbył się drugi - ostatni dzień Targów Edukacji i Pracy. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogli zapoznać się z ofertą wyższych uczelni. Swoje stoiska na targach miało też kilkadziesiąt firm i instytucji działajacych na rynku lokalnym. O możliwościach zatrudnienia mogli dowiedzieć się nie tylko uczniowie, ale i wszyscy poszukujacy pracy.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

28Galeria zdjęć: 2016 04 08 - Żary - Targi Edukacji i Pracy

Targi Edukacji i Pracy

 • 07-04-2016
Ilustracja do informacji: Targi Edukacji i Pracy
7 kwietnia 2016 w Powiatowym Centrum Sportu w Żarach rozpoczęły się dwudniowe Targi Edukacji i Pracy. Swoją oferte edukacyjną, skierowaną do tegorocznych absolwentów gimnazjów, przedstawiły szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu żarskiego.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

22Galeria zdjęć: 2016 04 07 - Żary - Targi Edukacji i Pracy

XVI sesja Rady Powiatu Żarskiego

 • 30-03-2016
Ilustracja do informacji: XVI sesja Rady Powiatu Żarskiego
29 marca 2016 w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyła się XVI sesja Rady Powiatu Żarskiego.
Radni wysłuchali sprawozdania Komendanta Powiatowego Policji Macieja Sałka z działalności komendy w 2015 roku. Podoobne sprawozdanie złożył Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Żarach - Robert Słowikowski. Informację o stanie bezpieczeństwa sanitarnego w powiecie żarskim za 2015 rok przedstawił Powiatowy Inspektor Sanitarny Piotr Bogusławski. Radni zapoznali się także z działalnością Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach, jak również z wykazem potrzeb w zakresie pomocy społecznej oraz efektami pracy Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej w 2015 roku. Ponadto pozytywnie oceniono ubiegłoroczną działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lubsku i w Żarach.
Podjęto uchwałę w sprawie określenia zadań i podziału środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na poszczególne zadania powiatu z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej w 2016 roku. Dokonano również zmian w uchwale budżetowej oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Żarskiego na lata 2016-2025.
czytaj dalej

Młodzież zapobiega pożarom - wyniki eliminacji powiatowych

 • 21-03-2016
Ilustracja do informacji: Młodzież zapobiega pożarom - wyniki eliminacji powiatowych
18 marca 2016 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach przeprowadzone zostały eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom". Uczestników turnieju przywitał zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Żarach - mł. bryg. Paweł Hryniewicz oraz Starosta Powiatu Żarskiego - Janusz Dudojć - pełniący także funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Żarach.Turniej składał się z części pisemnej oraz finału ustnego.
 
Zwycięzcami tegorocznego turnieju zostali:
- w I grupie wiekowej (szkoły podstawowe):
1 miejsce - Bartosz Kowalczewski - SP w Bieniowie,
2 miejsce - Marcin Tyszer - SP Nr 8 w Żarach,
3 miejsce - Paweł Grześkowiak - SP Nr 1 w Żarach.
 
- w II grupie wiekowej (gimnazja):
1 miejsce - Maciej Rozmys - Niepubliczne Gimnazjum w Lubsku,
2 miejsce - Jakub Żaba - Gimnazjum w Trzebielu,
3 miejsce - Anita Kopiej - Gimnazjum w Trzebielu.
 
- w III grupie wiekowej (szkoły ponadgimnazjalne):
1 miejsce - Grzegorz Feret - ZSOiT w Żarach,
2 miejsce - Grzegorz Stefanowicz - ZSE w Żarach,
3 miejsce - Kacper Sokulski - ZSE w Żarach.
 
Nagrody za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych oraz upominki dla uczestników turnieju ufundował Starosta Powiatu Żarskiego. Słodki poczęstunek zapewniła - jak co roku - Piekarnia państwa Anny i Eugeniusza Ślawskich z Lipinek Łużyckich.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w eliminacjach wojewódzkich, które zaplanowano na 22 kwietnia w Zielonej Górze. Powiat żarski reprezentować będą zwycięzcy, którzy zajęli 1 i 2 miejsce w danej grupie wiekowej.
 
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook