.

Informacje

Placówki Pomocy dla Osób Bezdomnych

 • 27-10-2021

Nieodpłatna pomoc prawna

 • 07-09-2021

Cyberprzemoc

 • 24-05-2021
Ilustracja do informacji: Cyberprzemoc
#NieWchodzeWTo
 
czytaj dalej

Lubuski Biznes ma Power!

 • 10-03-2021
Ilustracja do informacji: Lubuski Biznes ma Power!

UWAGO OŚMIOKLASISTO!

 • 10-03-2021
Ilustracja do informacji: UWAGO OŚMIOKLASISTO!
Jeśli już teraz wiesz, że stać Cię na więcej, że zwyczajna nauka nie rozwinie Twojego potencjału, może warto pomyśleć o szkole ponadpodstawowej i klasie o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”?
CYBER.MIL Z KLASĄ - INWESTYCJA W SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ
 
Zapewne jesteś uważnym obserwatorem i widzisz, że rozwój i technika pędzą w zastraszającym tempie. Współczesny świat kładzie olbrzymi nacisk na kreatywność i niecodzienność. Ale żeby zaistnieć za kilka jako dobry specjalista, działanie musisz podjąć już dziś.
Jednym z takich rozwiązań, który może otworzyć przed Tobą okno na świat, jest nauka w szkole średniej, w klasie objętej „Programem CYBER.MIL z klasą”.
 
W trakcie nauki oprócz informatyki na bardzo wysokim poziomie, będziesz uczył się również takich ciekawych przedmiotów jak kryptografia, algorytmika, cyberbezpieczeństwo, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji.
Sam dobrze wiesz, jak ważne są nowoczesne technologie i bezpieczeństwo. Edukacja z tych przedmiotów pozwoli Ci już dzisiaj nauczyć się obsługiwać przyszłe realia. Zdobędziesz wiedzę i kompetencji z obszaru współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych.
 
Nie tylko w szkole
 
„Program CYBER_MIL z klasą” to przede wszystkim innowacja. Dlatego jako uczeń będziesz uczestniczyć przede wszystkim w praktycznych zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych i pakietów obliczeń symbolicznych. Skorzystasz z możliwości obserwacji pracy w profesjonalnych jednostkach Ministerstwa Obrony Narodowej, różnych instytutów naukowych oraz firm z branży cyberbezpieczeństwa.
 
 
I co później?
 
Nauka w CYBER_MIL z klasą to bilet wstępu na praktycznie każdą prestiżową uczelnię. Jeśli wybierzesz uczelnię wojskową lub cywilną będzie Ci dużo łatwiej przyswoić zagadnienia z programu studiów, bo będziesz już miał solidne fundamenty. To jakie studia wybierzesz jest jednak tylko i wyłącznie Twoją decyzją.
 
 
Tylko szesnaście szkół realizujących  programem CYBER_MIL z klasą są objęte bezpośrednim wsparciem Wojska Polskiego. Oprócz wsparcia finansowego do ich dyspozycji pozostają  fachowe i profesjonalne jednostki patronackie, które służą dodatkową pomocą. Koordynatorem realizacji projektu w wybranych 16 szkołach w całej Polsce jest Biuro Programu Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej wspierane działaniami przez takie wyjątkowe instytucje  jak Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie i Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.
 
 
Brzmi zachęcająco?
 
Żeby stać się uczniem takiej klasy musisz już dziś wykazać się przede wszystkim   zdecydowaniem. Programem objętych jest tylko 16 szkół w całym kraju, po jednej  w województwie.

Od września bądź jednym z nielicznych, ponieważ maksymalnie 15 uczniów w danej klasie będzie miało możliwość uczenia się tak elitarnym gronie.
 

Twoja przyszłość jest już tylko w Twoich rękach.
 
 
------------------------------------------------------

CZYTAJ SZCZEGÓŁY
 
Oferta dla najlepszych
Ministerstwo Obrony Narodowej postawiło bardzo wysokie kryteria. Aby zakwalifikować siędo Projektu szkoła musiała spełnić szereg kryteriów formalnych, m.in. prowadzić działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa wpisaną w statut szkoły, posiadać klasy realizujące program z matematyki i informatyki lub matematyki i fizyki na poziomie rozszerzonym, uzyskać właściwą średnią wyników egzaminu maturalnego z matematyki w ciągu ostatnich trzech lat, zgodę organu prowadzącego na współfinansowanie programu.
Wymagania były wyśrubowane, ale dzięki temu w programie uczestniczą najlepsi z najlepszych. Dla szkół to duże wyzwanie, ale również szansa na zaistnienie na wymagającym rynku edukacji i możliwość pozyskania najzdolniejszych uczniów. Dla uczniów to z pewnością bardzo wysoka poprzeczka, ale też konkretne umiejętności i niezwykle cenna wiedza w przyszłości. Wreszcie: kto nie chciałby być wśród najlepszych? Ostatecznie do udziału w projekcie zakwalifikowano 16 szkół z całej Polski.
 
Trzy lata specjalistycznej edukacji
„CYBER.MIL z klasą” prowadzony będzie przez 3 pierwsze lata nauki w danym typie szkoły (licea i technika). W każdej klasie będzie ograniczona liczba uczniów – nie mniej niż 10 i nie więcej niż 15. Program nauczania obejmie takie obszary tematyczne jak: podstawy kryptografii, historia kryptografii, podstawy algorytmiki, podstawy cyberbezpieczeństwa, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji. Nauka w takiej klasie umożliwi uczniom zdobycie wiedzy i kompetencji z obszaru współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych.
W ramach kształcenia przewidziano zajęcia teoretyczne i praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych i pakietów obliczeń symbolicznych. Planowane są także zajęcia zdalne w formie e-lerningu, wizyty studyjne w jednostkach MON, instytutach naukowych oraz firmach z branży cyberbezpieczeństwa.
Za koordynację i przebieg programu odpowiada Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” – doświadczone już w prowadzeniu tego typu projektów edukacyjnych. Nadzór merytoryczny sprawować będzie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oraz Wojskowa Akademia Techniczna.
 
Pokaźne wsparcie z budżetu
Ministerstwo Obrony Narodowej udzieli szkołom wsparcia finansowego na realizację zadania. Środki te będą mogły wykorzystać m.in. na zakup sprzętu komputerowego, drukarek, tablic interaktywnych, projektorów multimedialnych, licencji i oprogramowania, dostarczania usług internetowych. Oznacza to, że szkoły będą dobrze wyposażone, a z potrzebnych materiałów dydaktycznych uczeń będzie mógł korzystać na miejscu, bez potrzeby główkowania, jak i gdzie wykonać zadanie domowe czy prezentację.
 
Drzwi do kariery
Celem programu jest wykształcenie potencjalnych kandydatów na żołnierzy i pracowników   Sił Zbrojnych RP, w tym szczególnie do tworzonych Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. To oznacza, że dla większości absolwentów udział w programie będzie wstępem do prestiżowych stanowisk w jednostkach podległych MON. Z pewnością wśród tegorocznych ósmoklasistów jest dużo takich, którzy interesują się mundurem, a jednocześnie ich pasją jest informatyka. To oferta dla was idealna! A co, gdy nie masz sprecyzowanych planów albo boisz się, że nawet jeśli myślisz o wojsku za kilka lat możesz zmienić zdanie? Nie martw się, to tylko propozycja. Potraktuj ją jako kolejne drzwi, które otwierają się przed tobą. Dzisiaj walka z zagrożeniem w cyberprzestrzeni nie jest  już wyzwanie przyszłości, a teraźniejszości i zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie w armii będzie rosnąć. Również na rynku cywilnym potrzebni są specjaliści w tej dziedzinie: przecież trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwo, które działa w oparciu o system informatyczny i nie chce chronić wysiłku swoich pracowników czy danych klientów. Zatem nic, czego się nauczysz, się nie zmarnuje.

APEL STAROSTY ŻARSKIEGO

 • 09-02-2021
Ilustracja do informacji: APEL STAROSTY ŻARSKIEGO
APEL STAROSTY ŻARSKIEGO
Drodzy mieszkańcy Powiatu Żarskiego
W związku z aktualną sytuacją pogodową oraz prognozą nadchodzącej arktycznej aury ze spadkami temperatury do - 18 stopni, intensywnymi opadami śniegu i silnym wiatrem, najbliższe dni będą szczególnie trudne dla osób bezdomnych, samotnych, starszych i niepełnosprawnych oraz nietrzeźwych. Takie warunki stanowią bardzo poważne narażenie na utratę życia lub zdrowia, zwłaszcza tej grupy osób. Pamiętajmy, że naszym wspólnym obowiązkiem jest dbałość o życie i zdrowie drugiego człowieka. Dlatego zwracam się do Państwa z apelem, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby innych ludzi, szczególnie bezdomnych, starszych i niepełnosprawnych samotnie mieszkających. Wszystkie zgłoszenia i sygnały o osobach leżących, siedzących na ziemi, ławkach, przystankach, przebywających w altankach ogrodowych, czy pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych można przekazywać do służb na co dzień czuwających nad naszym bezpieczeństwem oraz zgłaszać pod numer alarmowy 112.
 
 
 
 
 

KOMUNIKAT STAROSTY ŻARSKIEGO

 • 09-02-2021
Ilustracja do informacji: KOMUNIKAT STAROSTY ŻARSKIEGO
KOMUNIKAT STAROSTY ŻARSKIEGO
Szanowni mieszkańcy Powiatu Żarskiego
W związku z intensywnymi opadami śniegu służby Starostwa Powiatowego w Żarach przypominają wszystkim właścicielom, użytkownikom i zarządcom nieruchomości
o ustawowym obowiązku odśnieżania dachów, usuwania sopli lodowych oraz odśnieżania chodników przylegających do nieruchomości. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty wielkopowierzchniowe (markety, hale sportowe
i magazynowe).
 
W przypadku niewywiązywania się z powyższych obowiązków właściciel lub zarządca nieruchomości może zostać ukarany mandatem przez upoważnione służby.
W związku z powyższym apelujemy do Państwa o należyte wykonywanie ustawowego obowiązku, a zarazem dbanie na nasze wspólne bezpieczeństwo.
Podstawa prawna: art. 61 pkt. 2 - Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane
(Dz. U. 2020 poz. 1333 ze zm.)
czytaj dalej

Przypominamy zasady dotyczące Referatu ds. Rejestracji Pojazdów i Praw Jazdy

 • 19-01-2021
Ilustracja do informacji: Przypominamy zasady dotyczące Referatu ds. Rejestracji Pojazdów i Praw Jazdy

#SzczepimySie

 • 19-01-2021

Bezpłatne badania profilaktyczne

 • 14-12-2020
1 2 3 4 5
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook