.

Informacje

Zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej

 • 24-03-2022
Ilustracja do informacji: Zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej
Zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej staje się faktem: 28 marca ruszają pierwsze przełączenia a do 28 czerwca przejście na DVB-T2/HEVC nastąpi w całym kraju.
Nowocześniejszy i korzystniejszy standard DVB-T2/HEVC pozwoli na odbiór większej liczby programów telewizyjnych, w jeszcze lepszej jakości obrazu.
 
Musisz być przygotowany na zmianę! Jeśli twój telewizor nie odbiera nowego sygnału - kup dekoder lub telewizor wyposażony w technologię DVB-T2/ HEVC.
Sprawdź czy spełniasz wymagania programu  i złóż wniosek o dofinansowanie do zakupu dekodera lub telewizora wyposażonego w nowy standard odbioru na poczcie lub w internecie.
 
Więcej informacji znajdziesz na: www.gov.pl/CyfrowaTV lub dzwoniąc pod numer 42 253 54 30

Bezpłatny webinar pt. „Fundusze Europejskie na zakładanie działalności gospodarczej na terenach wiejskich”.

 • 18-03-2022

ZAWIADOMIENIE o przystąpieniu do opracowania projektu ,,Programu ochrony środowiska dla województwa lubuskiego''

 • 17-03-2022

Możliwe utrudnienia w ruchu pojazdów. Przygotowanie do wielonarodowego ćwiczenia SABER STRIKE 2022.

 • 16-02-2022
Ilustracja do informacji: Możliwe utrudnienia w ruchu pojazdów. Przygotowanie do wielonarodowego ćwiczenia SABER STRIKE 2022.
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, informuje o możliwych utrudnieniach w ruchu podczas przygotowania do wielonarodowego ćwiczenia SABER STRIKE 2022 (Sbs22):
od wtorku, 15 lutego, na drogach niemal całego kraju, należy spodziewać się wzmożonego ruchu kolumn wojskowych w związku z przygotowanymi do wielonarodowego ćwiczenia Saber Strike 2022 (SbS22), które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

W ramach przygotowań do ćwiczeń, od 12 lutego do końca marca 2022 br., pojazdy wojskowe będzie można spotkać w 7 województwach (także w lubuskiem) m.in. na autostradach A1, A2 i A4, drogach ekspresowych S8 i S61 oraz DK16, DK18 i DK63.
Przybycie i przejazd kolumn będą również wykorzystane przez uczestników planowanego ćwiczenia m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

Najczęściej pojazdy biorące udział w ćwiczeniach poruszać się będą w godzinach nocnych, aby w jak najmniejszym stopniu powodowały utrudnienia w ruchu. Jednak niektóre przejazdy będą musiały odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności!
czytaj dalej

ZADBAJ O OCHRONĘ ZDROWIA SWOJEGO PUPILA KOLEJNE PRZYPADKI ZAKAŻEŃ ZWIERZĄT DOMOWYCH WŚCIEKLIZNĄ

 • 11-01-2022
Ilustracja do informacji: ZADBAJ O OCHRONĘ ZDROWIA SWOJEGO PUPILA KOLEJNE PRZYPADKI ZAKAŻEŃ ZWIERZĄT DOMOWYCH WŚCIEKLIZNĄ
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Żarach z siedzibą w Lubsku, w związku z ujawnieniem W POLSCE KOLEJNYCH PRZYPADKÓW ZAKAŻEŃ ZWIERZĄT DOMOWYCH WŚCIEKLIZNĄ, przypomina – zgodnie z art. 56 ust.
2 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt posiadacze psów są obowiązani zaszczepić je przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3 miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Uchylanie się od tego obowiązku podlega karze grzywny.
Szczepienia psów przeciwko wściekliźnie dokonują lekarze weterynarii świadczący usługi weterynaryjne w ramach zakładu leczniczego dla zwierząt.
➡Powiatowy Lekarz Weterynarii zaleca również szczepienie kotów przeciwko wściekliźnie, mimo braku takiego obowiązku. Koty wychodzące często znajdują się poza kontrolą swoich właścicieli i są szczególnie narażone na kontakt z chorymi zwierzętami, a tym samym mogą stać się źródłem wścieklizny dla ludzi.
➡Wścieklizna jest zakaźną wirusową chorobą ssaków, w tym ludzi, która atakuje centralny układ nerwowy i praktycznie zawsze kończy się śmiercią.
➡Wirus wścieklizny znajduje się w szczególności w ślinie, a główną drogą zakażenia jest pogryzienie przez chore zwierzę, które nie odczuwa lęku przed ludźmi i może stać się agresywne. Osoba pogryziona przez chore zwierzę powinna zgłosić się do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii oraz Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej.
Powiatowy Lekarz Weterynarii apeluje o zachowanie ostrożność przy kontaktach ze zwierzętami wolno żyjącymi.
 
 

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy oraz Rodzina 500+

 • 11-01-2022
Ilustracja do informacji: Rodzinny Kapitał Opiekuńczy oraz Rodzina 500+

LIKWIDACJA PUNKTU KASOWEGO

 • 22-12-2021
Ilustracja do informacji: LIKWIDACJA PUNKTU KASOWEGO
WAŻNE !!!
 
Informujemy, że od 03.01.2022 r. kasa zlokalizowana w Starostwie Powiatowym w Żarach będzie zlikwidowana, płatności w Urzędzie będzie można dokonać elektronicznie.
Terminale płatnicze znajdują się bezpośrednio przy stanowisku obsługi interesanta w Referacie ds. Rejestracji Pojazdów i Praw Jazdy oraz Wydziale Geodezji i Katastru. Akceptowane karty: VISA, VISA ELECTRON, PAY, MasterCard, Maestro, JCB, UnionPay.
 
- Prowizja za usługę płatności kartą w Referacie ds. Rejestracji Pojazdów i Praw Jazdy wynosi 2,00 zł (dwa złote), jest pobierana za korzystanie z terminala przez dostawcę usługi, czyli Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych.
- Terminal płatniczy w Wydziale Geodezji i Katastru otrzymaliśmy w ramach ogólnopolskiego programu ,,Polska bezgotówkowa’’ i za transakcje bezgotówkowe nie jest pobierana prowizja.
 
Przejście na system bezgotówkowy jest kolejnym krokiem w kierunku informatyzacji pracy żarskiego starostwa oraz odpowiedzią na oczekiwania interesantów. Mamy nadzieję, że przyjmowanie opłat w formie bezgotówkowej będzie dla Państwa wygodne, zwiększy bezpieczeństwo transakcji i usprawni pracę całego urzędu.
 
Inne formy płatności:
1. Płatności można również dokonać online, bezpośrednio na konto Starostwa Powiatowego
w Żarach. Wykaz rachunków bankowych oraz informację dotyczące odpowiedniego zakwalifikowania tytułów wpłat na poszczególne konta z uwzględnieniem ich przeznaczenia, można znaleźć w BIULETYNIE INFORMACJI PUBLICZNEJ:
 
WYDZIAŁ KOMUNIKACJI, TRANSPORTU I DRÓG:
 
WYDZIAŁ GEODEZJI I KATASTRU:
 
WYDZIAŁ BUDOWNICTWA I OCHRONY ŚRODOWISKA:
 
2. Osoby załatwiające sprawy urzędowe w Wydziale Komunikacji mogą skorzystać z serwisu InfoCar, polegającej na realizowaniu płatności za dokumenty komunikacyjne online- pod adresem internetowym: 
Do opłaty administracyjnej i ewidencyjnej dokonanej kartą płatniczą lub przelewem na platformie InfoCar doliczana jest opłata manipulacyjna w wysokości 2 zł.
 
3. Wpłat gotówkowych można dokonywać również przekazem pocztowym na wskazane rachunki m.in w:
- w każdym banku oraz na poczcie
 
Ważne!
Jeśli płatności za usługi nie będą uiszczane za pomocą terminali płatniczych znajdujących się bezpośrednio przy stanowisku obsługi, proszę pamiętać o zabraniu do urzędu potwierdzenia dokonania zapłaty.
 
 
czytaj dalej

Szczepienia Dzieci

 • 13-12-2021

Środa z profilaktyką - udar mózgu

 • 17-11-2021

BEZPŁATNE SZCZEPIENIE PRZECIWKO GRYPIE SENIORZY 75+

 • 03-11-2021
1 2 3 4 5 6
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook