.

Informacje

Informacja o zmianie terminu związanego z rejestracją oraz zgłoszeniem nabycia pojazdu

  • 10-07-2023
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 14 czerwca 2023 r. w sprawie odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz.U. z 2023 r. poz. 1118) z dniem 1 lipca 2023 r. odwołuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.
 
W związku z powyższym Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg informuje, że od dnia 1 lipca 2023 r. termin na rejestrację pojazdu oraz zgłoszenie nabycia lub zbycia wynosi 30 dni.
 
Kierownik Referatu ds. Rejestracji Pojazdów i Praw Jazdy /-/ Piotr Solich

Łużycka Szkoła Wyższa im. Jana Benedykta Solfy w Żarach zaprasza!

  • 10-07-2023

OGŁOSZENIE O ZAWIESZENIU KURSÓW AUTOBUSOWYCH NA OKRES WAKACYJNY - AKTUALIZACJA

  • 03-07-2023
Ilustracja do informacji: OGŁOSZENIE O ZAWIESZENIU KURSÓW AUTOBUSOWYCH NA OKRES WAKACYJNY - AKTUALIZACJA
Informacja o zawieszonych kursach autobusowych.
Stan z dnia: 03.07.2023 r.
czytaj dalej

#STOPcyberprzemocy - RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ...

  • 13-06-2023
Ilustracja do informacji: #STOPcyberprzemocy - RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ...
Zachowajmy ostrożność nie tylko w roku szkolnym ale także w okresie wakacyjnym.
 
"Niewielu zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie za sobą Internet. Codziennie jesteśmy narażeni na różnego rodzaju ataki, których ofiarami mogą paść nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci. Na takie okoliczności warto jest je dobrze przygotować i zawczasu wytłumaczyć co robić, kiedy dotknie ich cyberprzemoc, czyli emocjonalnie krzywdzące zachowanie innego użytkownika sieci internetowej."
 
czytaj dalej

Punkt Interwencji Kryzysowej

  • 24-04-2023
Ilustracja do informacji: Punkt Interwencji Kryzysowej
Czym jest punkt interwencji kryzysowej ?
 
Punkt Interwencji Kryzysowej udziela pomocy psychologicznej, prawnej oraz zawodowej – osobom i rodzinom będącym ofiarami przemocy lub znajdującym się w innej sytuacji kryzysowej.
Także zapraszamy wszystkie osoby potrzebujące wsparcia do Punktu prowadzonego przez Stowarzyszenie Przestrzeń Rozwoju Osobistego MENTOR.
 
Szczegółowy harmonogram dyżurów oraz więcej informacji na:
 
Zapraszamy do kontaktu:
e-mail: pik~@~pro~-~mentor~.~pl
tel. kom.: 535 961 465
 
Prowadzimy dyżury w poniedziałki i czwartki pod adresem:
Stowarzyszenie PRO MENTOR
ul. o. R. Kalinowskiego 3/1 w Żarach
czytaj dalej

Dzień Ofiar Przestępstw w PKDP

  • 22-02-2023
Ilustracja do informacji: Dzień Ofiar Przestępstw w PKDP
Państwowa Komisja 22 lutego, w Dniu Ofiar Przestępstw, oferuje wsparcie telefoniczne dla osób pokrzywdzonych przemocą seksualną w dzieciństwie. W godzinach 10:00-18:00 dyżur telefoniczny będą pełnili prawnik i psycholog.
 
Telefoniczna, a więc anonimowa, rozmowa ze specjalistą może być pierwszym krokiem na drodze rozwiązywania problemów wynikających z doświadczenia tego rodzaju przemocy. Może stać się impulsem do działania na drodze prawnej lub szukania głębszej pomocy psychologicznej.
 
Dzień 22 lutego obchodzony jest w Polsce, na mocy ustawy Sejmu z 2003 r. jako Dzień Ofiar Przestępstw. Celem tej inicjatywy jest wspieranie osób pokrzywdzonych przestępstwami, zwrócenie szczególnej uwagi na ich potrzeby i prawa. PKDP pragnie się włączyć, podkreślając w ten sposób ważność zapewnienia koniecznej pomocy osobom skrzywdzonym wykorzystaniem seksualnym w dzieciństwie, które często przez całe życie ponoszą tego bolesne konsekwencje.
 
Prawnik będzie dyżurował pod numerem: 533-648-227.
Psycholog będzie dyżurował pod numerem: 533-652-418.
 
Zapraszamy do skorzystania ze wsparcia.
 
 
czytaj dalej

Otwarcie Ośrodka Wsparcia i Testów w Świebodzinie

  • 24-01-2023
Ilustracja do informacji: Otwarcie Ośrodka Wsparcia i Testów w Świebodzinie
Otwarcie Ośrodka Wsparcia i Testów w Świebodzinie
 
Wraz z nowym rokiem 2023, w Świebodzinie, w województwie lubuskim, przy Stowarzyszeniu na Rzecz Edukacji „Pomost” rozpoczął działalność Ośrodek Wsparcia i Testów (w skrócie OWiT), finansowany w całości ze środków PFRON. To nowa i jedyna taka placówka w województwie lubuskim.
Na działalność Ośrodka Wsparcia i Testów w Świebodzinie PFRON przeznaczył dotychczas 557 455,50 zł, a całość wsparcia wyniesie ponad 1 milion złotych (dokładnie 1 085 399,00 zł).
 
OWiT w Świebodzinie oferuje bezpłatnie niepełnosprawnym mieszkańcom województwa lubuskiego:
  • udostępnianie sprzętu asystującego w życiu codziennym osób niepełnosprawnych,
  • konsultacje oraz pomoc w doborze i wypożyczeniu nowoczesnego sprzętu wspierającego i asystującego dla osób z niepełnosprawnością,
  • porady dla osób z niepełnosprawnością w wyborze odpowiednich do potrzeb technologii asystujących i ich prezentację,
  • instruktaż dotyczący możliwości wykorzystania technologii asystujących w życiu codziennym.
Skontaktuj się z OWIT w Świebodzinie!
 
Telefonicznie i mailowo: poniedziałek – piątek od 10.00 do 18.00
Bezpośrednio w siedzibie OWiT: poniedziałek-czwartek od 15.00 do 18.00
 
Adres: 66-200 Świebodzin, ul. Okrężna 3
Telefon kontaktowy: 690 357 002
e-mail: owit~@~naszpomost~.~pl
strona internetowa: www.naszpomost.pl
facebook: Lubuski OWiT Świebodzin
czytaj dalej

Grypa ptaków - Zasady bioasekuracji stad drobiu

  • 13-01-2023
W związku z pojawieniem się koeljnych ognisk zachorowań na wysoce zjadliwą grypę ptaków (HPAI) na terenie województwa lubuskiego przypominamy zasady bioasekuracji.
 

 
 
czytaj dalej

Placówki Pomocy dla Osób Bezdomnych

  • 10-11-2022

Bezpłatny poradnik na temat polityki senioralnej

  • 26-10-2022
Ilustracja do informacji: Bezpłatny poradnik na temat polityki senioralnej
Polityka senioralna w praktyce, czyli jak stanąć frontem do osób starszych, nie stworzyć pułkownika, trafić z celami i odnieść sukces” to tytuł unikatowej w skali kraju publikacji poświęconej tworzeniu i zarządzaniu lokalną polityką senioralną. Poradnik można pobrać bezpłatnie pod adresem www.radnysenior.pl (zakładka „Aktualności”) natomiast pierwszych 100 chętnych osób może go zdobyć w wersji drukowanej.
 
Poradnik adresowany jest do szerokiego grona odbiorców w lokalnych środowiskach, którzy chcą poznać istotę prac nad polityką senioralną i być może włączyć się w ich przebieg. Zapewne przyda się także pracownikom administracji samorządowej koordynującym tego rodzaju poczynania, bądź przygotowującym się do procesu wypracowania lokalnej polityki senioralnej w swojej gminie.
 
Poradnik „Polityka senioralna w praktyce” to nie tylko solidny zastrzyk wiedzy teoretycznej, to także konkretne przykłady i liczne praktyczne wskazówki. Poradnik powstał na bazie wielomiesięcznych prac nad lokalnymi politykami senioralnymi dla Wałcza, Sławna oraz Dębna. Opracował go dr Sławomir Doburzyński, autor książek z dziedziny rozwoju regionalnego, publicysta, autor i współautor dokumentów strategicznych i koncepcji rozwoju, praktyk z kilkunastoletnim doświadczeniem.
 
Publikacja powstała pod auspicjami Polskiej Fundacji Społeczeństwa Przedsiębiorczego ze Szczecina i stanowi podsumowanie dwuletniego projektu „Profesjonalne i zaangażowane rady seniorów” realizowanego dzięki dotacji z Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
 
Projekt miał na celu wszechstronne wsparcie gminnych rad seniorów, tak aby jak najefektywniej mogły realizować swoją funkcję konsultacyjną, doradczą i inicjatywną w działaniach na rzecz środowiska osób starszych. O efektach projektu przeczytacie Państwo na stronie www.radnysenior.pl
 
 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6
  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook