.

Informacje

POWIATOWY RZECZNIK KONSUMENTÓW W DNIACH 3.08 - 16.08. 2022 r. NIE PRZYJMUJE INTERESANTÓW

 • 03-08-2022

Lista wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Żarski

 • 01-08-2022
Ilustracja do informacji: Lista wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Żarski

1 sierpnia 2022 r. o godz. 17.00 zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych

 • 27-07-2022

Starosta i Wicestarosta zapraszają na eliminacje UEFA Regions Cup

 • 09-06-2022
Ilustracja do informacji: Starosta i Wicestarosta zapraszają na eliminacje UEFA Regions Cup
Starosta i Wicestarosta zapraszają
w dniach 17-19.06.2022 r. w Żarach odbędą się eliminacje makroregionalne turnieju UEFA Regions’ Cup. Mecze będą rozgrywane na obiektach Promienia Żary oraz Unii Kunice Żary. Harmonogram gier prezentuje się następująco:
⚽️17.06 godz. 18:00
Śląski ZPN – Opolski ZPN
Dolnośląski ZPN – Lubuski ZPN
⚽️18.06 godz. 16:30 (godz. 15:15 – oficjalne otwarcie turnieju na obiekcie Promienia)
Opolski ZPN – Lubuski ZPN
Śląski ZPN – Dolnośląski ZPN
⚽️19.06 godz. 10:00
Dolnośląski ZPN – Opolski ZPN
Lubuski ZPN – Śląski ZPN
????UEFA Regions Cup to turniej, w którym każde województwo deleguje do gry swoją seniorską reprezentację wybraną spośród zawodników, którzy nigdy nie mieli profesjonalnych kontraktów na szczeblu trzech najwyższych lig w naszym kraju (Ekstraklasy, I oraz II ligi). Kadra, która zwycięży krajowe rozgrywki będzie reprezentowała Polskę w Mistrzostwach Europy Kadr Regionów.

INFORMUJEMY, ŻE 17 CZERWCA 2022 (PIĄTEK) URZĄD BĘDZIE NIECZYNNY ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY

 • 08-06-2022
Ilustracja do informacji: INFORMUJEMY, ŻE 17 CZERWCA 2022 (PIĄTEK) URZĄD BĘDZIE NIECZYNNY ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY

Elektrośmieci - obowiązki sprzedawcy i prawa konsumenta

 • 23-05-2022
Ilustracja do informacji: Elektrośmieci - obowiązki sprzedawcy i prawa konsumenta
 • Gdzie oddać starą pralkę? Co zrobić z zepsutym żelazkiem, gdy zamawiamy nowe? Czy na suszarce znajduje się informacja, żeby nie wyrzucać jej razem z innymi odpadami?
 • Inspekcja Handlowa wzięła pod lupę ponad 1000 przedsiębiorców i sprawdziła, czy odpowiednio informują o utylizacji elektrośmieci oraz miejscach ich zbiórki.
 • Co czwarty z nich nie informuje klientów o tym, co zrobić ze starym sprzętem przy zakupie nowego. Ponadto prawie 7 proc. pralek, lodówek, suszarek nie miało symbolu selektywnego zbierania (mimo że powinno).

INFORMUJEMY, ŻE 2 MAJA (PONIEDZIAŁEK) URZĄD BĘDZIE NIECZYNNY

 • 20-04-2022
Ilustracja do informacji: INFORMUJEMY, ŻE 2 MAJA (PONIEDZIAŁEK) URZĄD BĘDZIE NIECZYNNY

????ℹ️ Mobilny Punkt Informacyjny w Żarach – 5.04.2022 r. ????Pracownicy Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, zapraszają na bezpłatne konsultacje. Spotkanie odbędzie się we wtorek 5 kwietnia w Żarach. ????O wydarzeniu Podczas rozmów z naszą specjalistką dowiesz się o wsparciu z Funduszy Europejskich – m.in. na założenie firmy lub jej rozwój – oraz o projektach, w których możesz uczestniczyć. Jeśli pracujesz w samorządzie lub działasz w organizacji pozarządowej, zapoznasz się z aktualnymi konkursami na dofinansowanie projektów.

 • 28-03-2022
Ilustracja do informacji: ????ℹ️ Mobilny Punkt Informacyjny w Żarach – 5.04.2022 r. ????Pracownicy Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, zapraszają na bezpłatne konsultacje. Spotkanie odbędzie się we wtorek 5 kwietnia w Żarach. ????O wydarzeniu Podczas rozmów z naszą specjalistką dowiesz się o wsparciu z Funduszy Europejskich – m.in. na założenie firmy lub jej rozwój – oraz o projektach, w których możesz uczestniczyć. Jeśli pracujesz w samorządzie lub działasz w organizacji pozarządowej, zapoznasz się z aktualnymi konkursami na dofinansowanie projektów.

Uwaga! Fikcyjne firmy oszukują na wymianie pieców i kotłów

 • 25-03-2022
Ilustracja do informacji: Uwaga! Fikcyjne firmy oszukują na wymianie pieców i kotłów
Komunikat Powiatowego Rzecznika Konsumentów:
Oszuści podają się za pracowników gazowni, wchodzą do mieszkań pod pretekstem sprawdzenia szczelności instalacji oraz przeglądu piecyków gazowych. Zastraszają ludzi starszych informując, iż piec jest wadliwy i konieczna jest jego niezwłoczna wymiana. Firma oferuje wymianę kotła, czy pieca natychmiastowo.  Przedkładają swoją „atrakcyjną”  ofertę, jednak po podpisaniu umowy okazuje się, że cena pieca jest wysoka w porównaniu z jego wartością rynkową, a klient jest po prostu oszukany. Przestrzegam przed podpisywaniem tego rodzaju umów.

Fotowoltaika - działania Prezesa UOKiK

 • 24-03-2022
Ilustracja do informacji: Fotowoltaika - działania Prezesa UOKiK
Fotowoltaika - działania Prezesa UOKiK
-Coraz większemu zainteresowaniu konsumentów instalacjami fotowoltaicznymi towarzyszy rosnąca liczba skarg na tę branżę.
-Najwięcej zgłaszanych problemów dotyczy utrudniania odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem i obciążania konsumentów kosztami w takiej sytuacji.
-Prezes UOKiK postawił zarzuty spółkom FG Energy oraz Krajowy Projekt Energetyczny, toczy się także 10 postępowań wyjaśniających.
Niektóre działania już zakończyły się z korzyścią dla konsumentów.
 
 
1 2 3 4 5 6
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook