.

Informacje

Spotkanie z „Niesamowitym Lubuskim” w Żarach

Ilustracja do informacji: Spotkanie z „Niesamowitym Lubuskim” w Żarach
07 lipca 2024 r. o godz. 16:00 w Kościele filialnym p.w. Krzyża Świętego, tzw. "Kościół garnizonowy" w Żarach, przy ul. Kaczy Rynek 10 odbędzie się spotkanie autorskie z twórcami książki „Niesamowite Lubuskie”. Małżeństwo Mariusz i Aleksandra Sobkowiak opowiedzą o swoich podróżach po regionie, zaprezentują liczne zdjęcia odwiedzanych miejsc i promować będą swoją książkę. Spotkanie jest otwarte. Pierwsze 50 osób, które przyjdą na spotkanie otrzyma za darmo egzemplarze publikacji - lokalnego przewodnika ukazującego unikalne miejsca i atrakcje w regionie. Dodatkowo Pani dr Anna Polak z żarskiej parafii opowie o tajemnicach Fary w Żarach wspólnie z Panem dr Pawłem Karpem ze Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Badań Historycznych i Edukacji Monumentum.
 
Małżeństwo planuje w tym roku napisać drugą część przewodnika po Lubuskim, dlatego każdy Lubuszanin może zgłosić propozycje miejsc, które warto umieścić w przewodniku, poprzez wysłanie maila na adres stowarzyszeniesilrazem~@~gmail~.~com lub zgłoszenie pod nr tel. 669-847-078. Autorzy wybiorą 10 najbardziej interesujących lokalizacji spośród zgłoszeń. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca czerwca 2024 r.
 
Projekt "Niesamowite Lubuskie" ma na celu promowanie malowniczych, historycznych i ciekawych miejsc w województwie lubuskim, które często pozostają niedocenione. Stowarzyszenie "RAZEM" (wydawca publikacji i organizator projektu) chce dać Lubuszanom możliwość dzielenia się swoją wiedzą o lokalnych skarbach, aby odkryć ich potencjał turystyczny. Zależy im w szczególności na miejscach dotychczas niepromowanych, być może znanych jedynie lokalnym mieszkańcom. Członkowie Stowarzyszenia „RAZEM” przyjadą na miejsce, aby zrobić zdjęcia, poznać bliżej wybrane miejsca i opisać je w przewodniku. Osoby, które zgłoszą zwycięskie miejsca będą współtworzyć przewodnik pełniąc rolę lokalnych przewodników dla Mariusza i Aleksandry i opowiadając o zgłoszonym miejscu.
 
 Projekt jest współfinansowany ze środków Województwa Lubuskiego

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook