.

Informacje

Ostrożnie z fajerwerkami

 • 22-12-2015
Ilustracja do informacji: Ostrożnie z fajerwerkami
Święta i Nowy Rok to okres, w którym rozpoczyna się sezon na różnego rodzaju środki pirotechniczne. Apelujemy do wszystkich użytkowników fejerwerków oraz petard o zachowanie szczególnej ostrożności.
 
Niestety dość często zdarza się, że petardy i fajerwerki kupują i dają dzieciom rodzice. Przypominamy, że niewłaściwe postępowanie z tego typu wyrobami może skończyć się tragicznie. Zdarzają się zranienia, poparzenia oraz trwałe okaleczenia osób.
 
W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, przypominamy podstawowe zasady, którymi należy się kierować podczas korzystania z wyrobów pirotechnicznych:
 
- kupuj fajerwerki tylko wiadomego pochodzenia, każde opakowanie powinno być zaopatrzone w napisy w języku polskim i zawierać: nazwę producenta lub importera, instrukcje obsługi, znak dopuszczenia do użytku. Sprzedaż nieprawidłowo oznaczonych lub bez oznakowania stanowi wykroczenie zagrożone karą ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł
- czytaj instrukcje, bezwzględnie przestrzegaj zaleceń producenta,  zwróć uwagę na ostrzeżenia. UWAGA! Fajerwerki są  materiałami wybuchowymi
- sprawdź, czy elementy składowe są dobrze ze sobą połączone, nie przesuwają się i nie wypadają
- wyroby pirotechniczne mogą być sprzedawane tylko osobom pełnoletnim. Zgodnie z obowiązującymi przepisami osobie, która sprzedaje je nieletnim grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.
 
- wybierz miejsce, w którym korzystając z fajerwerków nie zrobisz nikomu krzywdy i  niczego nie zniszczysz. Sprawdź, czy na drodze ładunku nie znajdują się drzewa lub linie energetyczne.
- nie używaj fajerwerków w grupie osób i w miejscach (zwłaszcza publicznych), w których mogą one spowodować obrażenia u osób postronnych,
- nie odpalaj petard z ręki, na balkonie, z okna czy dachu pokrytego papą. Lepiej wybrać w tym celu gładką, równą powierzchnię (beton, asfalt), aby uniemożliwić ich przewrócenie się,
- pamiętajmy, że nie wolno rozbierać fajerwerków, podchodzić do niewybuchów i ponownie próbować je odpalać, kierować nieodpalonych fajerwerków w stronę inną niż do góry, stawiać fajerwerków odwrotnie niż jest to wskazane na etykiecie, wrzucać do ogniska.
 
Gdy doszło do wypadku, wezwij służby ratownicze: straż pożarną, pogotowie.

"Pola Nadziei" dla Hospicjum

 • 01-10-2015
Ilustracja do informacji: "Pola Nadziei" dla Hospicjum
Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się do akcji jesiennej „Pola Nadziei” dla  Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach. Akcja ta ma charakter ogólnopolski, natomiast my organizujemy ją po raz pierwszy na obszarze wszystkich gmin powiatów żarskiego i żagańskiego, albowiem powstałe w tym roku nasze Hospicjum obejmuje opieką mieszkańców zamieszkałych na tym terenie.
 
Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Jesienią, kiedy je sadzimy oraz wiosną, kiedy kwitną – zbieramy fundusze dla Hospicjum, w zamian za datek wręczając ofiarodawcom żonkilową broszkę.
 
Włączyć w naszą akcję można się poprzez:
·  nabycie w Hospicjum św. Brata Alberta żonkilowych cebulek za symboliczny datek (np. pochodzący ze składek pracowników, czy uczniów),
·    wytyczenie odpowiedniego miejsca na Państwa terenie, zasadzenie ich i oznaczenie tabliczką informacyjną (najlepiej w okresie między 1 i 15 października 2015 r.) oraz przesłanie na nasz e-mail: e-mail  notatki i zdjęć z tego wydarzenia lub zasadzenie nabytych cebulek przy budynku Hospicjum św. Brata Alberta w dniu 15 października 2015 r.
A wiosną… rozkwitną pierwsze POLA NADZIEI dla Hospicjum św. Brata Alberta  w Żarach.
 
Informacji na temat akcji udzielają Wolontariusze Hospicjum św. Brata Alberta od poniedziałku do soboty w godz.. 10:00 - 14:00 pod numerem telefonu 68 475 76 48 lub osobiście w obiekcie Hospicjum. Telefonicznie można też zarezerwować cebulki oraz uzgodnić formę ich odbioru. Informacje na temat akcji można znaleźć też na stronach: www.bratalbert.zary.pl oraz www.polanadziei.pl.
czytaj dalej

VII Lubuski Kongres Kobiet

 • 29-09-2015
Ilustracja do informacji: VII Lubuski Kongres Kobiet
17 października 2015 godz. 11.00 odbędzie się VII Lubuski Kongres Kobiet. Tegoroczne spotkanie będzie miało miejsce w Pałacu Książęcym w Żaganiu przy ul. Szprotawskiej 4.

Od września dla dzieci i młodzieży

 • 13-08-2015

Zapraszamy

Ilustracja do informacji: Od września dla dzieci i młodzieży
Sekcje działają w Żarach, Górzynie, Lipinkach Łużyckich, Mieszkowie, Olszyńcu, Bieczu, Łęknicy, Jasieniu i Tuplicach.

Uwaga producenci mleka

 • 13-08-2015
Ilustracja do informacji: Uwaga producenci mleka
Od 13 sierpnia do 11 września br. Agencja Rynku Rolnego będzie przyjmowała wnioski o udzielenie pomocy o charakterze pomocy de minimis w rolnictwie w formie rozłożenia na nieoprocentowane raty opłaty za przekroczenie kwot indywidualnych w roku kwotowym 2014/2015.
 
Wnioski należy złożyć do dyrektora oddziału terenowego Agencji Rynku Rolnego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę dostawcy hurtowego.
Adresy oddziałów terenowych oraz godziny pracy znajdują się w linku poniżej:
http://www.arr.gov.pl/kontakt-arr/oddzialy-terenowe-arr
 
Do wniosku należy dołączyć:
1. zaświadczenia albo oświadczenie, dotyczące pomocy de minimi s określone w art. 37 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej (Dz. U. z 2007 r. Nr 59, poz. 404, z późn. zm.);
2. zaświadczenia albo oświadczenie, dotyczące pomocy de minimis w rolnictwie określone w art. 37 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej;
3. oświadczenie o niezaleganiu:
a) z płatnościami podatków,
b) w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne.
 

Ostrzeżenie meteorologiczne

 • 02-07-2015
Uwaga - UPAŁ

Załączniki

Europa dla obywateli

 • 18-06-2015

Spotkanie informacyjne programu UE "Europa dla obywateli"

Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów i innych organizacji oraz instytucji, działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej, na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się 23 czerwca 2015 w Gorzowie Wielkopolskim.
 
Celem szkolenia jest przybliżenie przedstawicielom NGO i samorządów, aktywistom, społecznikom i osobom zainteresowanym realizacją projektów międzynarodowych, zasad ubiegania się o dofinansowanie w programie UE "Europa dla obywateli".
Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się, jakie działania społeczne, edukacyjne i kulturalne mogą być finansowane w ramach programu, postaramy się także przedstawić sposoby pozyskania partnerów do projektów współpracy europejskiej. "Europa dla obywateli" to program UE wspierający organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne podmioty działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji, w realizacji projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego, inicjatyw lokalnych, zaangażowania społecznego i demokratycznego oraz pamięci europejskiej.
 
Udział w szkoleniu jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja.
 
WIĘCEJ INFORMACJI: www.europadlaobywateli.pl
 

Targi Rolnicze w Löbau

 • 12-06-2015

2. Małe Transgraniczne Targi Rolnicze w Löbau

Szanowni Państwo, już od teraz, wystawcy (produceni produktów lokalnych, regionalnych, ekologicznych, wyrobów ludowych, instytucje działające na rzecz rozwoju obszarów wiejskich) z terenu polsko-niemieckiego pogranicza mają możliwość zgłaszania swojego uczestnictwa w 2. Małych Transgranicznych Targach Rolniczych w Löbau, które odbędą się w dniach 31.10. - 02.11.2014 r. Pierwsza edycja targów zorganizowana w Messe- und Veranstaltungspark Löbau przyciągnęła aż 4.000 osób. Z tego też względu, tegoroczne targi zostaną zorganizowane w hali targowej. Wystawcy na hali targowej będą mieli więcej miejsca do dyspozycji, dzięki czemu będzie możliwa lepsza prezentacja lokalnych produktów i usług.
czytaj dalej

Zdobądź tytuł Kreatora miejsc pracy

 • 15-05-2015
Ilustracja do informacji: Zdobądź tytuł Kreatora miejsc pracy
Tylko do 29 maja pracodawcy mogą zgłaszać się do drugiej edycji konkursu ministra pracy i polityki społecznej „Kreator miejsc pracy”. 
Konkurs ma na celu wyróżnienie pracodawców, którzy tworzą nowe miejsca pracy oraz którzy zatrudnili najwięcej pracowników w 2014 r. Nagrody będa wręczane w pięciu kategoriach:
mała, średnia, duża firma oraz duża firma przemysłowo-produkcyjna, a także duża firma handlowo-usługowa.
czytaj dalej

Zamknięty przejazd kolejowy w Grabiku

 • 27-04-2015
Informujemy, że od dnia 11.05.2015 od godz. 7.00 do dnia 22.05.2015 do godz. 22.00 nastąpi całkowite zamknięcie przejazdu kolejowego na drodze wojewódzkiej nr 287, na linii kolejowej nr 370, w km 49,417 w miejscowości Grabik.
W związku z powyższym konieczne będzie poprowadzenie objazdu dla samochodów ciężarowych przez Lubsko i Nowogród Bobrzański oraz dla samochodów osobowych przez Lubienice.
1 ... 4 5 6 7 8 9 10
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook