.

Informacje

Zaproszenie do udziału w spotkaniach informacyjnych dotyczących możliwości pozyskania wsparcia przez lubuskie organizacje pozarządowe

 • 04-03-2019
Ilustracja do informacji: Zaproszenie do udziału w spotkaniach informacyjnych dotyczących możliwości pozyskania wsparcia przez lubuskie organizacje pozarządowe
 
 
czytaj dalej

UWAGA WAŻNE OGŁOSZENIE !

 • 14-12-2018

Ilustracja do informacji: UWAGA WAŻNE OGŁOSZENIE !
  

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

 • 01-10-2018
Ilustracja do informacji: Międzynarodowy Dzień Osób Starszych
  
 

Zbiórka publiczna na wsparcie założenia i wyposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzelczyskach (Ukraina)

 • 17-09-2018
Ilustracja do informacji: Zbiórka publiczna na wsparcie założenia i wyposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzelczyskach (Ukraina)
Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Lubuskiego uprzejmie przypomina o trwającej zbiórce pieniędzy na wsparcie założenia i wyposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzelczyskach, polskiej wsi na Ukrainie.
Celem zbiórki jest pomoc Polakom mieszkającym na Ukrainie, którzy chcą założyć  w swojej wsi OSP, posiadają już otrzymany od nas samochód pożarniczy.
Bardzo liczymy na Państwa pomoc – wpłaty mogą dokonywać OSP, ale także osoby fizyczne.
 
Wpłaty gotówkowe przyjmujemy w biurze Zarządu Oddziału Wojewódzkiego, do nabycia są cegiełki pamiątkowe o nominałach 10, 50, 100 zł. Przy wyższych wpłatach przygotowane będą specjalne certyfikaty.
wpłaty można także dokonać przelewem na konto:
 
BZ WBK nr  73 1090 1535 0000 0000 5301 9109 z dopiskiem “wsparcie dla Ukrainy”
 
czytaj dalej

Ostrzeżenie Służby Hydrogeologicznej

 • 03-09-2018
Ilustracja do informacji: Ostrzeżenie Służby Hydrogeologicznej
Zapraszamy do zapoznania się z ostrzeżeniem Służby Hydrogeologicznej.
czytaj dalej

Zapraszamy do głosowania

 • 31-08-2018
Ilustracja do informacji: Zapraszamy do głosowania
Założeniem projektu jest zakup sprzętu kajakarskiego wraz z osprzętem, który zostanie wykorzystany do organizacji bezpłatnych spływów kajakowych dla mieszkańców gmin Trzebiel, Tuplice, Brody Żarskie oraz dzieci z domów dziecka w Żarach i w Lubsku. 
Zakłada się, że zakupiony sprzęt byłby nieodpłatnie użyczany lokalnym organizacjom, szkołom oraz zorganizowanym grupom mieszkańców i turystów.
 
 
 
 
 
 
 
 
czytaj dalej

Zbiórka publiczna na wsparcie założenia i wyposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzelczyskach (Ukraina)

 • 31-08-2018
Ilustracja do informacji: Zbiórka publiczna na wsparcie założenia i wyposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzelczyskach (Ukraina)
Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Lubuskiego informuje, iż w Ministerstwie Finansów zarejestrowany został Komitet Pomocy Polskiej Wsi Strzelczyska na Ukrainie i rozpoczęła się zbiórka publiczna na wsparcie założenia i wyposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzelczyskach. Komitet tworzą: druh Prezes Edward Fedko, Adam Jaskulski Wójt Świdnicy, Elżbieta Polak - Prezes Zarządu, Czesław Fiedorowicz Przewodniczący Sejmiku.
Celem zbiórki jest pomoc Polakom mieszkającym na Ukrainie, którzy chcą założyć w swojej wsi OSP, posiadają już otrzymany od nas samochód pożarniczy.
 
Bardzo liczymy na Państwa pomoc – wpłaty mogą dokonywać Ochotnicze Straże Pożarne oraz osoby fizyczne.
 
Wpłaty gotówkowe przyjmujemy w biurze Zarządu Oddziału Wojewódzkiego - Zielona Góra ul. Kasprowicza 3/5 (budynek Komendy Miejskiej PSP) - do nabycia są cegiełki pamiątkowe o nominałach 10, 50, 100 zł. Przy wyższych wpłatach przygotowane będą specjalne certyfikaty.
 
Zbiórka potrwa do 10 września 2018 r. 
 
Mieszkańcy Strzelczysk bardzo liczą na naszą pomoc, to wspaniali ludzie potrzebujący pomocy Rodaków!
czytaj dalej

Konferencja "Nowe otwarcie"

 • 27-08-2018
Ilustracja do informacji: Konferencja "Nowe otwarcie"
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji pn. "Nowe Otwarcie 2021-2027" - adresowanej do wszystkich beneficjentów i potencjalnych beneficjentów RPO 2020.
 
Podczas konferencji  omówione zostaną zmiany Programu RPO 2020 - Lubuskie 2020, związane z nimi nabory, założenia polityki spójności po 2020 r. a także tematyka nowego unijnego budżetu.
Konferencja odbędzie się 6 września 2018 r., w godzinach 11:00 - 13:30, w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego, przy ul. Podgórnej 50, ze specjalnym udziałem Christophera Todda, Dyrektora Wydziału ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej.
 
czytaj dalej

Zapraszamy na Transgraniczny Piknik Zdrowia !!

 • 23-08-2018
Ilustracja do informacji: Zapraszamy na Transgraniczny Piknik Zdrowia !!

KIND Słuchobus w Żarach

 • 22-08-2018
Ilustracja do informacji: KIND Słuchobus w Żarach
KIND Aparaty Słuchowe w dniu 27 sierpnia 2018 roku zaprasza wszystkich mieszkańców Żar do nowoczesnego, mobilnego studia na bezpłatne badania słuchu.
 
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook