.

Wydarzenia

Letnie Spotkania Kabaretowe „Ściernisko” wracają do Sieniawy Żarskiej!

 • 24-05-2024
Ilustracja do informacji: Letnie Spotkania Kabaretowe „Ściernisko” wracają do Sieniawy Żarskiej!
21 maja 2024 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach, Robert Motyka z kabaretu Paranienormalni oraz Krzysztof Stefanowicz sołtys Sieniawy Żarskiej - organizatorzy "Ścierniska", czyli Letnich Spotkań Kabaretowych - spotkali się ze Starostą Żarskim Bogdanem Kępińskim oraz Wicestarostą Wojciechem Kasprów.

„Ściernisko” to premierowe skecze i niepowtarzalna atmosfera, a także prawdziwa gratka dla miłośników kabaretów: możliwość rozmowy z ulubionymi artystami. Już 11 sierpnia w Sieniawie Żarskiej, na placu przy remizie strażackiej, wystąpią najlepsze polskie kabarety: Paranienormalni z premierowymi skeczami, Kabaret Czesuaf, iluzjonista - Pan Li oraz kabaret Czwarta Fala z Kielc. Dochód z wydarzenia w całości przeznaczony zostanie na cele charytatywne - wyrównanie szans rozwoju najmłodszych.

Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie biletyna.pl. Organizatorzy zapewniają, że będzie to najradośniejsze spotkanie tego lata.
Serdecznie zapraszamy!
czytaj dalej

Spotkanie z Komendantami Ochotniczego Hufca Pracy 4 – 5 DKM w Żarach

 • 23-05-2024
Ilustracja do informacji: Spotkanie z Komendantami Ochotniczego Hufca Pracy 4 – 5 DKM w Żarach
23 maja 2024 r. Starosta Żarski Bogdan Kępiński i Wicestarosta Wojciech Kasprów spotkali się z Komendantem Ochotniczego Hufca Pracy 4 – 5 DKM w Żarach Panią Ewą Bartos oraz Zastępcą Komendanta OHP Panem Dawidem Nowakowskim.

Podczas spotkania rozmawiano o współpracy samorządu powiatowego i Ochotniczego Hufca Pracy w Żarach, w tym o możliwościach wspierania młodzieży powyżej 15 roku życia i bezrobotnych do 25 roku życia w zakresie kształcenia w szkołach branżowych I stopnia oraz udzielania pomocy w znalezieniu zatrudnienia.
czytaj dalej

Informacja o numerach telefonów do rejestracji w referacie do. Rejestracji Pojazdów i Praw Jazdy

 • 22-05-2024
Ilustracja do informacji: Informacja o numerach telefonów do rejestracji w referacie do. Rejestracji Pojazdów i Praw Jazdy
Z powodu awarii centrali telefonicznej umawianie wizyt w sprawach związanych z rejestracją pojazdów oraz prawami jazdy jest utrudnione.
 
W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt pod numerem telefonu: +48 730 757 702
 
Rejestracja telefoniczna (telefony stacjonarne):
Prawa jazdy – tel. 68 479 06 19
Rejestracja pojazdów, wydawanie dowodów rejestracyjnych, zgłoszenie sprzedaży oraz inne czynności – tel. 68 479 06 66
 
Jednocześnie przypominamy, że sprawy w Referacie ds. Rejestracji Pojazdów i Praw Jazdy są załatwiane na wyznaczoną godzinę (po wcześniejszej rejestracji telefonicznej) w godzinach:
Poniedziałek 07.15 – 15.30
Wtorek – Czwartek 07.15 – 14.00
Piątek 07.15 – 13.30

Festyn rodzinny "Moje małe codzienne radości"

 • 22-05-2024
Ilustracja do informacji: Festyn rodzinny "Moje małe codzienne radości"
22 maja 2024 r. na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Żarach odbył się festyn rodzinny. Tegorocznym tematem przewodnim festynu były „Moje małe codzienne radości”. Do uczestniczących w imprezie dzieci i ich rodzin z życzeniami dobrej zabawy zwrócił się Starosta Żarski Bogdan Kępiński, który pogratulował wspaniałej atmosfery i wręczył, na ręce dyrektor SOSW w Żarach Barbary Sulikowskiej, sportowy prezent.

W wydarzeniu, oprócz Starosty Żarskiego, udział wzięli: Wicestarosta Wojciech Kasprów, Przewodniczący Rady Powiatu Żarskiego Maciej Szafrański, Wiceprzewodnicząca Rady Elżbieta Łobacz-Bącal oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Bartłomiej Kubiak.

Festyn rodzinny Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Żarach to wyjątkowy czas radości oraz dobrej zabawy. Na dzieci i ich rodziny czekały liczne atrakcje, takie jak: pokazy taneczne i akrobatyczne, zabawy na dmuchanej zjeżdżalni, quizy i zagadki przyrodnicze zorganizowane przez leśników, konkurencje sportowe, loteria fantowa, a także strefa relaksu, strefa piękności oraz mnóstwo pysznego jedzenia.

Organizatorzy zapewnili moc atrakcji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczestnicy festynu mieli okazję przejechać się ciuchcią lub motocyklem, mogli poznać pracę strażników więziennych czy leśników, wejść do wozu strażackiego oraz do Cougara, czyli transportera opancerzonego typu MRAP.

Pani dyrektor Sulikowska pokazała gościom salę Integracji Sensorycznej oraz odremontowaną Salę Doświadczania Świata, które stymulują funkcje poznawcze oraz zmysły uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego korzystających z terapii. Ponadto, Starostwie zostali oprowadzeni przez dyrektor Marzenę Łabudę po Zespole Szkół Specjalnych w Żarach, który znajduje się po sąsiedzku ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Awaria centrali telefonicznej

 • 22-05-2024
Ilustracja do informacji: Awaria centrali telefonicznej
W budynku Starostwa Powiatowego w Żarach wystąpiła awaria serwera centrali telefonicznej. Do czasu jej usunięcia mogą wystąpić utrudnienia w kontakcie z urzędem.

Za wszelkie związane z tym niedogodności – przepraszamy.
czytaj dalej

III nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Żarskiego

 • 21-05-2024
Ilustracja do informacji: III nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Żarskiego
21 maja 2024 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyła się III nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Żarskiego, podczas której radni podjęli uchwały dotyczące powołania stałych Komisji - Budżetu i Infrastruktury, Edukacji i Rynku Pracy, Zdrowia i Opieki Społecznej oraz Komisji Rewizyjnej Rady i Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.
 
Rada Powiatu Żarskiego, w wyniku przeprowadzonych głosowań, uchwaliła następujące składy osobowe Komisji i wybrała ich przewodniczących:
 
Komisja Rewizyjna Rady
 
Przewodniczący: Lech Jurkowski
Zastępca Przewodniczącego: Aneta Kamińska - Preneta
Sekretarz: Kornelia Drzewiecka - Wilusz
Członkowie Komisji:
1. Józef Łahucik
2. Józef Radzion
 
Komisja Skarg, Wniosków i Petycji
 
Przewodnicząca: Kornelia Drzewiecka - Wilusz
Członkowie Komisji:
1. Sebastian Górski
2. Elżbieta Haściło
3. Lech Jurkowski
4. Aneta Kamińska - Preneta
 
Komisja Budżetu i Infrastruktury
 
Przewodnicząca: Aneta Kamińska - Preneta
Członkowie Komisji:
1. Krzysztof Czerniawski
2. Hubert Dowhan
3. Dariusz Dyba
4. Sebastian Górski
5. Danuta Madej
6. Józef Radzion
7. Maciej Szafrański
8. Anna Ślawska
 
Komisja Edukacji i Rynku Pracy
 
Przewodnicząca: Elżbieta Łobacz - Bącal
Członkowie Komisji:
1. Krzysztof Czerniawski
2. Hubert Dowhan
3. Kornelia Drzewiecka - Wilusz
4. Elżbieta Haściło
5. Małgorzata Issel
6. Lech Jurowski
7. Iwona Szymczak
 
Komisja Zdrowia i Opieki Społecznej
 
Przewodnicząca: Ewa Tabaczyńska
Członkowie Komisji:
1. Hubert Dowhan
2. Małgorzata Issel
3. Lech Jurkowski
4. Elżbieta Łobacz - Bącal
5. Iwona Szymczak
6. Anna Ślawska
 
Ponadto radni przyjęli sprawozdanie z realizacji rocznego programu współpracy Powiatu Żarskiego z organizacjami pozarządowymi za rok 2023 oraz podjęli następujące uchwały:
- w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Żarskiego na lata 2024 – 2033;
- w sprawie zmiany uchwały budżetowej Powiatu Żarskiego na 2024 r.;
- w sprawie ustalenia wynagrodzenia Starosty.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Spotkanie z Wójtem Gminy Trzebiel oraz Przewodniczącym Rady Gminy w Trzebielu

 • 21-05-2024
Ilustracja do informacji: Spotkanie z Wójtem Gminy Trzebiel oraz Przewodniczącym Rady Gminy w Trzebielu
20 maja 2024 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie Starosty Żarskiego Bogdana Kępińskiego, Wicestarosty Wojciecha Kasprów z Wójtem Gminy Trzebiel Tomaszem Sokołowskim oraz Przewodniczącym Rady Gminy w Trzebielu Andrzejem Dyszczyńskim.

Głównym celem spotkania było poznanie najważniejszych problemów związanych z infrastrukturą drogową gminy, w rozwiązaniu których może współuczestniczyć powiat. Rozmawiano o bieżących potrzebach i pilnych remontach dróg, jak również o możliwościach pozyskania funduszy z budżetu unijnego i krajowego na budowę, przebudowę i remonty infrastruktury drogowej.
czytaj dalej

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach

 • 17-05-2024
Ilustracja do informacji: Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach
17 maja 2024 r. Starosta Żarski Bogdan Kępiński, Wicestarosta Wojciech Kasprów oraz specjalistka ds. organizacji i zarządzania w ochronie zdrowia oraz promocji zdrowia Anna Zieziula udali się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach, gdzie spotkali się z dyrektor Anettą Reichel – Wasiljew, mieszkankami oraz pracownikami.

Starostowie - na ręce pani dyrektor – przekazali kwiaty, kosz słodkości oraz życzenia dla pielęgniarek zatrudnionych w Domu Pomocy Społecznej z okazji obchodzonego 12 maja Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych. Wizyta połączona była ze zwiedzaniem pałacu i rozmową o koniecznych inwestycjach i bieżących problemach. Pani Anetta Reichel – Wasilejw oprowadziła gości po zabytkowym Domu, a także zaproponowała wejście na pałacową wieżę, z której rozpościerał się piękny widok na całą okolicę.

W Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach mieszka obecnie 80 kobiet z niepełnosprawnością intelektualną. Przebywają w nim kobiety przewlekle somatycznie chore, niepełnosprawne intelektualnie i niezdolne do samodzielnego życia.
czytaj dalej

Zawody lekkoatletyczne szkół ponadpodstawowych - Powiatowa Olimpiada Młodzieży 2023/2024

 • 17-05-2024
Ilustracja do informacji: Zawody lekkoatletyczne szkół ponadpodstawowych - Powiatowa Olimpiada Młodzieży 2023/2024
15 maja 2024 r. na Stadionie Syrena w Żarach odbyły się zawody lekkoatletyczne szkół ponadpodstawowych rozgrywane w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży 2023/2024 - Licealiady. Pamiątkowe dyplomy i medale utalentowanym sportowcom wręczał Starosta Żarski Bogdan Kępiński.

Młodzież ze szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Żarskiego rywalizowała kategoriach junior i junior młodszy chłopców i dziewcząt w różnorodnych konkurencjach sportowych takich, jak: biegi indywidulane krótko i średniodystansowe, pchnięcie kulą, skok wzwyż oraz skok w dal, a także w biegi sztafetowe dziewcząt i chłopców na dystansie 4x100 m.

Szczegółowy komunikat końcowy  z zawodów lekkoatletycznych zostanie opublikowany w najbliższych dniach na stronie www.powiatzary.pl w zakładce SPORT.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Spotkanie z Komendantem Powiatowym Policji w Żarach

 • 17-05-2024
Ilustracja do informacji: Spotkanie z Komendantem Powiatowym Policji w Żarach
16 maja 2024 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach ze Starostą Żarskim Bogdanem Kępińskim, Wicestarostą Wojciechem Kasprów oraz Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Żarskiego Dariuszem Dybą spotkał się Komendant Powiatowy Policji  w Żarach nadkom. Mateusz Domaradzki.

Na spotkaniu omówiono szereg zagadnień związanych ze stanem bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Zgodnie podkreślono, że bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Żarskiego oraz współpraca ze wszystkimi jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie jego zapewnienia stanowią jedno z najważniejszych działań stojących przed samorządem powiatowym oraz przed Komendą Powiatową Policji w Żarach.
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook