.

Wydarzenia

Dożynki 2015

 • 31-08-2015
Ilustracja do informacji: Dożynki 2015
30 sierpnia 2015, podczas Dożynek Gminnych w Drozdowie (gm. Żary), przeprowadzony został Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy.
W kategorii wieńca tradycyjnego nagrodzono pracę "Karolinek" z Grabika (gm. Żary). Najpiękniejszy wieniec współczesny zaprezentował Dobrochów (gm. Przewóz). Nagrodzone wieńce reprezentować będą Powiat Żarski na Dożynkach Wojewódzkich w Międzyrzeczu - 6 września 2015 r.
 
czytaj dalej

Remonty w szkołach

 • 28-08-2015
Ilustracja do informacji: Remonty w szkołach
Podczas wakacji przeprowadzono remonty w kilku placówkach  oświatowych powiatu żarskiego. Na niezbędne inwestycje Zarząd Powiatu przeznaczył łącznie 547 767,90 zł. W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach przeprowadzono roboty budowlane sali gimnastycznej, W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku - modernizację centralnego ogrzewania i remont instalacji kanalizacyjnej, a w Zespole Szkól Samochodowych w Żarach roboty budowlane na warsztatach szkolnych.

Parkrun w Żarach po raz setny

 • 25-08-2015
Ilustracja do informacji: Parkrun w Żarach po raz setny
22 sierpnia 2015 w Żarach odbył się jubileuszowy setny parkrun na pięciokilometrowej trasie wytyczonej w Zielonym Lesie. Wzięło w nim udział 155 uczestników. Biegi odbywają się w każdą sobotę o godzinie 9.00. Podobne organizowane są na całym świecie, w Polsce jest 28 takich miejsc. Żarski parkrun jest jedynym w województwie lubuskim.
Udział w biegach jest bezpłatny, a ich organizacja możliwa jest dzięki sponsorom oraz zaangażowaniu wolontariuszy.
Sponsorem części nagród dla uczestników było Starostwo Powiatowe w Żarach.
czytaj dalej

„Mistrzowie w pasach” w Żarach

 • 10-08-2015
Ilustracja do informacji: „Mistrzowie w pasach” w Żarach
6 sierpnia 2015  w Żarach odbyła się akcja pod hasłem "Mistrzowie w pasach", dzięki której można było dowiedzieć się, jak prawidłowo zapinać pasy i jak bezpiecznie przewozić dzieci w samochodzie. Jak ważny jest nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa w prawidłowy sposób, dowiedzieli się wszyscy, którzy odwiedzili PIT STOP przy ulicy Katowickiej. Eksperci uczyli, jak montować foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi. Gośćmi specjalnymi PIT STOP-u byli eksperci: młodszy inspektor Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, młodszy inspektor Wojciech Pasieczny, emerytowany policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji; biegły sądowy - mgr inż. Tadeusz Diupero - pracownik Przemysłowego Instytutu Motoryzacji, specjalista w zakresie bezpieczeństwa biernego pojazdów, biegły sądowy w zakresie rekonstrukcji wypadków drogowych i techniki samochodowej.
czytaj dalej

Święto Policji w Żarach

 • 27-07-2015
Ilustracja do informacji: Święto Policji w Żarach
24 lipca 2015 z okazji Święta Policji na uroczystości w Urzędzie Miejskim w Żarach Starosta i Wicestarosta przekazali kluczyki do radiowozów zakupionych dzięki środkom z unijnego programu. Wsparcie finansowe powiatu żarskiego to kwota 105.317,00 zł. Dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu, Starostwu Powiatowemu i samorządom gminnym zakupiono w sumie sześć radiowozów - dwa trafią do komendy w Żarach i po jednym do Lubska, Brodów, Jasienia i Trzebiela.
czytaj dalej

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

 • 27-07-2015
Ilustracja do informacji: Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego
23 lipca 2015 w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołane przez Wicestarostę Małgorzatę Issel. Uczestniczyli w nim: Komendant Powiatowy Policji, Komendant Powiatowy PSP, przedstawiciel firmy ENEA, Nadleśnictwa Lipinki Łużyckie oraz Urzędu Gminy Żary i Miasta Żary.
czytaj dalej

Przystanek Starostwo

 • 08-07-2015
Ilustracja do informacji: Przystanek Starostwo
8 lipca 2015 z wicestarostą Małgorzatą Issel spotkali się uczestnicy XVII Raciborskiego Rajdu Rowerowego Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski. Żary były przystankiem na liczącej blisko 3200 kilometrów trasie rajdu, odbywałącego się w dniach 1 lipca - 8 sierpnia. Obok propagowania zdrowego, trzeźwego i wolnego od uzależnień stylu życia, celem rajdu jest również upowszechnianie turystyki rowerowej, a także poznawanie walorów przyrodniczych i piękna naszego kraju. Na ręce komandora rajdu Mariana Banasia, wicestarosta wręczyła wszystkim drobne upominki życząc szerokiej drogi i wiatru w plecy. Po noclegu w Ośrodku dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach, rowerzyści ruszyli na północ, w kierunku Bałtyku.
czytaj dalej

Olimpiada radości

 • 02-07-2015
Ilustracja do informacji: Olimpiada radości
27 czerwca 2015 Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Radość Życia" zorganizowało na terenie swojej siedziby - budynku MOPS przy ul. Bohaterów Getta 19 w Żarach, "Integracyjną Olimpiadę Radości na Powitanie Lata". Impreza rozpoczęła się "dziesięciobojem sportowym". Wśród konkurencji było m.in. strzelanie do celu z wiatrówki, strzelanie do bramki, przebieranie grochu z fasolą, picie wody z cytryną, rzuty woreczkami, bieg z przeszkodami, rozpoznawanie zapachów, slalom z jajkiem.
Wśród licznych atrakcji był również grill, słodki poczęstunek, konkurs rysunkowy, występy wokalne, występ grupy teatralnej Stowarzyszenia "Trzy Trzmiele". Uczestnicy otrzymali od organizatorów oryginalne medale i upominki. Wszyscy uczestnicy, starsi i młodsi, pełnosprawni i niepełnosprawni, świetnie się bawili.
Imprezę dofinansował Powiat Żarski.
czytaj dalej

Powiat ufundował karetkę

 • 30-06-2015
Ilustracja do informacji: Powiat ufundował karetkę
30 czerwca 2015 odbyło się uroczyste przekazanie karetki ufundowanej przez Powiat Żarski, z przeznaczeniem dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach. Samorząd powiatu, uchwałą Rady Powiatu, przeznaczył na ten cel kwotę 300 tys. złotych. Kluczyki do nowego pojazdu - z rąk starosty i wicestarosty - odebrał dyrektor szpitala, Sławomir Gaik. Karetka służyć będzie nie tylko do przewozu pacjentów, którzy trafią na SOR. Będzie mogła być również wykorzystywana do zabezpieczenia imprez masowych organizowanch na terenie powiatu.
czytaj dalej

IX sesja Rady Powiatu

 • 25-06-2015
Ilustracja do informacji: IX sesja Rady Powiatu
25 czerwca 2015 w żarskim starostwie odbyła się IX sesja Rady Powiatu.
Przy tej okazji nagrodę Starosty Żarskiego otrzymał Albert Iwanicki, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku - laureat konkursu organizawanego przez Ministra Edukacji Narodowej "Szkoła Zawodowa - mój wybór". Nagrodę starosty otrzymała również szkoła. Czek na kwotę 2000 złotych odebrała dyrektor Gabriela Fiedler.
Kolejną nagrodę wręczono Wiktorowi Dąbrowskiemu, 14-latkowi z Kadłubii, który na tegorocznych Mistrzostwach Europy w Kielcach zdobył tytuł Mistrza Europy IDO w kategorii Break Dance solo 12-15 lat; tytuł drugiego Wicemistrza Europy IDO w kategorii Electric Boogie solo 12-15 lat, a także wspólnie z Formacją Taneczną "Crazy Dance" piąte miejsce w kategorii Break Dance Teams oraz piąte miejsce w kategorii Hip Hop Battle Teams. Gratulacje i podziękowania otrzymał również instruktor Artur Niezgoda.
 
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook