.

Wydarzenia

Sprzęt dla lubuskich strażaków

 • 23-10-2015
Ilustracja do informacji: Sprzęt dla lubuskich strażaków
21 października 2015 na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp. odbyła się konferencja regionalna promująca efekty projektów współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko „Wsparcie techniczne ratownictwa ekologicznego i chemicznego” oraz „Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych”.
Lubuski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Hubert Harasimowicz przedstawił główne cele projektów, efekty ich realizacji oraz praktyczny wymiar dla wzmocnienia skuteczności i efektywności prowadzonych działań ratowniczych przez lubuskie jednostki PSP.
czytaj dalej

Powiatowe przełaje na Syrenie

 • 20-10-2015
Ilustracja do informacji: Powiatowe przełaje na Syrenie
19 października 2015 na stadionie Syrena w Żarach odbyły się finały indywidualnych biegów przełajowych w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży. Do zawodów na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowało się po dziesięciu biegaczy z każdej kategorii. Medale, dyplomy i nagrody dla najlepszych wręczała wicestarosta Małgorzata Issel.
czytaj dalej

Żonkile zakwitną przy Hospicjum

 • 15-10-2015
Ilustracja do informacji: Żonkile zakwitną przy Hospicjum
15 października 2015 przed żarskim Hospicjum św. Brata Alberta posadzono cebulki kwiatów w ramach ogólnopolskiej akcji "Pola Nadziei". Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
W akcji wzięli udział między innymi starosta Janusz Dudojć, wicestarosta Małgorzata Issel, burmistrz Żar Danuta Madej, wójt Gminy Żary Leszek Mrożek, Kazimierz Długosz reprezentujący spółkę Janbud - wykonawcę obiektu hospicjum oraz młodzież z Gimnazjum nr 3 w Żarach.
czytaj dalej

Nowa Inspektor Nadzoru Budowlanego

 • 14-10-2015
Ilustracja do informacji: Nowa Inspektor Nadzoru Budowlanego
Starosta Żarski wręczył Elżbiecie Banaś akt powołania na stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Żarach. Nowa pani inspektor zacznie pełnić swoje obowiązki z początkiem listopada 2015 r.
czytaj dalej

Dyrektorzy z nagrodami i życzeniami

 • 13-10-2015
Ilustracja do informacji: Dyrektorzy z nagrodami i życzeniami
13 października 2015 w żarskim starostwie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Starosta Janusz Dudojć i wicestarosta Małgorzata Issel wręczyli dyrektorom powiatowych placówek oświatowych nagrody przyznane przez Zarząd Powiatu Żarskiego, wraz z najlepszymi życzeniami z okazji obchodzonego święta.
czytaj dalej

Droga powiatowa wyremontowana

 • 09-10-2015
Ilustracja do informacji: Droga powiatowa wyremontowana
9 października 2015 dokonano odbioru technicznego przebudowy drogi powiatowej nr 1094F Cisowa – Boruszyn oraz drogi powiatowej nr 1097F w miejscowości Cisowa wraz ze skrzyżowaniem. Długość przebudowanego odcinka wynosi 1 131 mb, przy szerokości zmiennej - w m. Cisowa 6.00 m, na odcinku Cisowa - Boruszyn 3,50 m.
Koszt inwestycji wyniósł 496.992,50 zł.
Wykonawca robót - Budownictwo Drogowo-Sanitarne "FUCHS" Sp. z o.o. z Głogowa.
Inwestor - Powiat Żarski.
czytaj dalej

Informacje o środkach unijnych

 • 06-10-2015
Ilustracja do informacji: Informacje o środkach unijnych
6 października 2015 w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie informacyjne na temat Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze przy wsparciu Wspólnego Sekretariatu Programu we Wrocławiu. Przybyli przedstawiciele gmin i stowarzyszeń z terenu powiatu żarskiego uzyskali informacje o możliwościach wsparcia i planowanych konkursach w ramach Programu, a także o Funduszu Małych Projektów.
czytaj dalej

Festyn "Hubertus" w Złotniku

 • 05-10-2015
Ilustracja do informacji: Festyn "Hubertus" w Złotniku
4 października 2015 po mszy św. ku czci świętego Huberta w miejscowym kościele parafialnym, na boisku sporowym w Złotniku odbył się doroczny festyn - "Hubertus". Miłośnicy koni mogli nacieszyć wzrok oglądając te zwierzeęta między innymi w konkurencjach powożenia, skoków przez przeszkody, czy pogoni za lisem. Nagrodę Starosty Żarskiego za zdobycie pierwszego miejsca w skokach otrzymał Jarosław Szymkowiak na koniu Lolek ze stajni "Rancho u Johna" z Tarnawy Krośnieńskiej. Nagrodę wręczyła wicestarosta Małgorzata Issel. Kolejne miejsca w tej konkurencji zdobyli: II - Piotr Skiba na koniu Hel ze stajni Brody; III - Patrycja Seehafer na koniu Diana ze stajni Jelenin.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10Galeria zdjęć: 2015 10 04 - Złotnik - Festyn Hubertus

Powiat Żarski trzeci w województwie

 • 01-10-2015
Ilustracja do informacji: Powiat Żarski trzeci w województwie
29 września 2015 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Żarach odbyło się uroczyste podsumowanie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży za rok szkolny 2014/2015.
W klasyfikacji generalnej powiatów - Powiat Żarski zajął 3. miejsce, tuż za Zieloną Górą - powiatami ziemskim i grodzkim. W klasyfikacji miast, Żary uplasowały się na 3. miejscu, za Zieloną Górą i Gorzowem Wielkopolskim.
W klasyfikacji wszystkich szkół podstawowych w województwie lubuskim, na 9. miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 5 w Żarach. Wśród najlepszych gimnazjów w województwie, pierwsze miejsce zajęło żarskie Gimnazjum nr 3. Najlepszy wynik w klasyfikacji wojewódzkiej, spośród szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu żarskiego, uzyskał Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żarach - 13. miejsce.
 
 
zdjęcia - UM Żary
czytaj dalej

X sesja Rady Powiatu Żarskiego

 • 29-09-2015
Ilustracja do informacji: X sesja Rady Powiatu Żarskiego
29 września 2015 w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyła się X sesja Rady Powiatu Żarskiego.
Na wstępie uroczyście wręczono akty nadania stopnia zawodowego - nauczyciela mianowanego. Otrzymali je: Karol Holski, Bartłomiej Lipiński, ks. Łukasz Jurkowski i Radosław Sokołowski z Zespołu Szkół Samochodowych w Żarach; Irmina Brzezińska z Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku; Anna Karpezo i Katarzyna Balak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku; Ewelina Gancarz i Alicja Borys-Fizela z Zespołu Szkół Specjalnych w Żarach; Justyna Sommerfeld z Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Żarach oraz Paweł Alszko z Zespołu Szkół Budowlanych w Żarach.
czytaj dalej
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook