.

Wydarzenia

Żegnajcie wakacje! Witaj szkoło!

Ilustracja do informacji: Żegnajcie wakacje! Witaj szkoło!
4 września 2023 r. z okazji inauguracji nowego roku szkolnego 2023/2024, Starosta Żarski Józef Radzion odwiedził Zespół Szkół Technicznych w Lubsku, natomiast Wicestarosta Małgorzata Issel reprezentowała samorząd powiatowy w Zespole Szkół Specjalnych w Żarach oraz udała się z wizytą do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Żarach.
 
W okolicznościowych przemówieniach - skierowanych do uczniów, dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników - zarówno Starosta, jak i Wicestarosta życzyli wszystkim, aby rozpoczynający się rok szkolny był czasem pozytywnych wrażeń, czasem nowych, ubogacających wyzwań oraz podkreślili, jak wielką wagę Zarząd Powiatu Żarskiego przykłada do edukacji młodego pokolenia. Dziękując nauczycielom za ich codzienną pracę i zaangażowanie, Starosta Józef Radzion oraz Wicestarosta Małgorzata Issel apelowali, aby nie tracili oni swojego zapału i zaangażowania, na których zbudowano mocne podstawy powiatowej oświaty.
 
Ponad 4200 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolnych w szkołach ponadpodstawowych i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Żarski, w tym 1116 młodych ludzi przekroczyło progi szkół ponadpodstawowych po raz pierwszy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook