.

Wydarzenia

Podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę budynku głównego Szpitala Na Wyspie w Żarach

Ilustracja do informacji: Podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę budynku głównego Szpitala Na Wyspie w Żarach
22 listopada 2022 r. odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę budynku głównego Szpitala Na Wyspie w Żarach. Podpisanie aktu erekcyjnego i jego wmurowanie to jeden z najważniejszych elementów każdej inwestycji budowlanej, stąd w uroczystości na terenie budowy wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich, ordynatorzy oddziałów i pracownicy Szpitala Na Wyspie oraz przedstawiciele Przedsiębiorstwa Budowlanego JANBUD Spółka z o.o.
 
Gospodarzami wydarzenia byli: Starosta Żarski Józef Radzion, Prezes Szpitala Na Wyspie Jolanta Dankiewicz oraz Wicestarosta Małgorzata Issel, a wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Przewodniczący Rady Powiatu Żarskiego Wiktor Kułdosz, członkowie Zarządu Powiatu Żarskiego, radni Rady Powiatu Żarskiego,  Lekarz Naczelny Szpitala Na Wyspie w Żarach Rafał Kołsut oraz Piotr Kamiński – Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Budowlanego JANBUD Spółka z o.o.
 
Akt erekcyjny uroczyście odczytała Wicestarosta Małgorzata Issel, a następnie dokument został podpisany przez Wojewodę Lubuskiego, Starostę Żarskiego, Wicestarostę, Przewodniczącego Rady Powiatu Żarskiego, Prezes Szpitala Na Wyspie oraz Prezesa Przedsiębiorstwa JANBUD, zabezpieczony i wmurowany pod nowo powstające skrzydło szpitala.
 
Zakres prac budowalnych obejmuje dobudowanie skrzydła szpitala o trzech kondygnacjach i połączenie go z funkcjonującym budynkiem głównym. Kubatura nowopowstałego budynku wyniesie niemal 11 000 m3, w tym 2 700 m2 powierzchni użytkowej. Na parterze zaplanowano rozbudowę centralnej izby przyjęć o sale obserwacyjne i izolatki, a także powstanie pracowni Rezonansu Magnetycznego oraz przeniesienie i rozwinięcie Zakładu Rehabilitacji Szpitala Na Wyspie.
Na I piętro przeniesiona zostanie geriatria, natomiast na II piętrze powstanie nowoczesny oddział chorób wewnętrznych. W ramach inwestycji zaplanowana jest również rozbudowa sieci informatycznej i jej integracja z istniejącą siecią, poprawa warunków sanitarnych w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym oraz przebudowa przyszpitalnego terenu w celu  uzyskania większej ilości miejsc parkingowych.
 
Prace związane z rozbudową szpitala odbywają się zgodnie z harmonogramem, a koszt inwestycji wyniesie niemal 20 milionów złotych. Rozbudowa budynku głównego Szpitala Na Wyspie w Żarach sprawi, że zostanie on scentralizowany, co bezpośrednio wpłynie na jakość świadczonych usług i komfort leczonych pacjentów.
 
Całkowita wartość inwestycji to łączna kwota I i II etapu: 40.571.010,00 zł
Kwota dofinansowania z programu Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych: I etap 14.490.000,00 zł, II etap 14.450.000,00 zł
Wkład własny Powiatu: 11.651.010,00 zł
Wykonawca prac: Przedsiębiorstwo Budowlane JANBUD Spółka z o.o.
 
 
 
 
 
 
 

 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook