.

Wydarzenia

Uroczysta Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023

Ilustracja do informacji: Uroczysta Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023
Po wakacyjnej przerwie 1 września w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach odbyła się uroczysta Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023. W inauguracji uczestniczyli: Starosta Żarski, Wicestarosta, Radni Rady Powiatu, dyrektorzy wszystkich szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Żarski ,nauczyciele mianowani oraz grono pedagogiczne i uczniowie ZSOiT w Żarach.
W placówkach Powiatu Żarskiego rozpoczęło dziś naukę 3816 uczniów. Dla 1050 młodych osób był to pierwszy dzień w nowej szkole.
Podczas inauguracji pożegnano dotychczasowych dyrektorów szkół: Magdalenę Grucę (Zespół Szkół Specjalnych w Żarach ) Ewę Styś ( Zespół Szkół Budowlanych w Żarach) Jerzego Kowalczyka (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żarach).
Tegoroczna uroczysta Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego była okazją do wręczenia nominacji nowo wybranym dyrektorom naszych placówek oświatowych. Otrzymali je: : Agnieszka Świątkowska ( Zespół Szkół Budowlanych w Żarach), Elżbieta Malendowicz ( Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żarach) Marzena Łabuda ( Zespół Szkół Specjalnych w Żarach) Lucyna Hoffmann-Czyżyk (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Żarach) Arleta Śniatecka (Ogólnokształcącej i Technicznej w Żarach).
Uroczyście wręczono akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego - nauczyciela mianowanego. Otrzymali je: Agnieszka Iżewska (Zespół Szkół Budowlanych w Żarach), Izabela Filipek (Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Żarach), Wioleta Wilczak – Strytyńska (Zespół Szkół Specjalnych w Żarach), Wioletta Macewicz (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach), Martyna Kasperowicz (Zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych Powiatu Żarskiego w Żarach), Wioleta Fekieta (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku), Andrzej Uliasz (Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Lubsku), Anna Cieślak (Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Lubsku).
 
Uczniom, dyrektorom, nauczycielom i pracownikom szkół Powiatu Żarskiego życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook