.

Wydarzenia

Centralna sterylizatornia i kogeneracja - inwestycje podnoszące jakość leczenia w Szpitalu Na Wyspie

Ilustracja do informacji: Centralna sterylizatornia i kogeneracja - inwestycje podnoszące jakość leczenia w Szpitalu Na Wyspie
1.06.2021 odbyło się robocze spotkanie Starosty Józefa Radziona, Wicestarosty Małgorzaty Issel z Panią Prezes Szpitala Na Wyspie Jolantą Dankiewicz i Lekarzem Naczelnym Rafałem Kołsutem. Pani Prezes oraz Lekarz Naczelny Szpitala Na Wyspie przedstawili plany rozbudowy szpitala - dobudowy skrzydła, w którym będą mieściły się : geriatria, rehabilitacje i oddział wewnętrzny. Starosta i Wicestarosta zaznajomili się z postępem prac przy tworzeniu nowoczesnej sterylizatorni i pomieszczenia, w którym zainstalowany będzie ekologiczny system ocieplania i wytwarzania energii elektrycznej na potrzeby szpitala.Dotychczasowy koszt utworzenia sterylizatorni to 1 600 000 zł. Środki na ten cel pozyskano z budżetu: Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych wysokości 350 00 zł , Powiatu Żarskiego w wysokości 400 000 zł, środków własnych Szpitala Na Wyspie w wysokości 180 000zł, Urzędu Miasta Żary w wysokości 50 000 zł. Także zostały zakupione sterylizatory przez Urząd Marszałkowski ze środków unijnych w kwocie 341 134 zł.
Szpital Na Wyspie pozyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 1 119 723,88 zł na system kogeneracyjny.
Jak podkreślił w czasie wizyty Starosta Józef Radzion Szpital Na Wyspie to nowoczesna, specjalistyczna placówka medyczna świadcząca usługi dla mieszkańców Powiatu Żarskiego, Powiatu Żagańskiego oraz powiatów ościennych.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
  • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
  • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
  • Baner: Szpital na Wyspie
  • Baner: Związek Powiatów Polskich
  • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook