.

2019

Mury pną się do góry - rozbudowa strażnicy postępuje zgodnie z planem

  • 23-08-2019
Ilustracja do informacji: Mury pną się do góry - rozbudowa strażnicy postępuje zgodnie z planem
22 sierpnia 2019 r., na zaproszenie Komendanta Powiatowego PSP w Żarach mł. bryg. Roberta Słowikowskiego oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego bryg. Pawła Hryniewicza, Starosta Żarski Józef Radzion odwiedził plac budowy nowoczesnej strażnicy Komendy Powiatowej PSP z Jednostką Ratowniczo – Gaśniczą w Żarach.
 
Zadanie polegające na budowie budynków komendy i JRG  w stanie surowym otwartym przy ulicy Zielonogórskiej 23 w Żarach realizuje Przedsiębiorstwo Budowlane „JANBUD” sp. z o.o., a prace budowlane postępują zgodnie z założonym harmonogramem. Wyczekiwana od wielu lat inwestycja nie tylko znacząco poprawi bezpieczeństwo w Powiecie Żarskim, również bardzo pozytywnie wpłynie na warunki lokalowe strażaków – zawodowców.
 
Wizyta na placu budowy była okazją do umówienia zasad współpracy i udzielania wsparcia finansowego dla kolejnych etapów budowy przez samorząd powiatowy. Przypomnijmy, budowa strażnicy finansowana jest ze środków Wojewody Lubuskiego oraz wspierana środkami z budżetu Powiatu Żarskiego, a jej zakończenie zaplanowano na rok 2022. W tym roku, Powiat Żarski przekazał na ten cel 616 tysięcy złotych, natomiast w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Żarskiego na lata 2019-2025 zostały ujęte kolejne znaczne kwoty wsparcia - po 613 tys. zł w latach 2020-2022.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Wtyczka Facebook