.

Powiatowa Olimpiada Młodzieży - Biegi Przełajowe

 • 16-06-2021
Ilustracja do informacji: Powiatowa Olimpiada Młodzieży - Biegi Przełajowe
15 czerwca 2021r. w miejscowości Lipinki Łużyckie odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży 2020/2021r. ,w których rywalizowali uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.
 
Wyniki :
Igrzyska Dzieci
- chłopcy 1.SP 8 Żary 2.ZSP Lipinki Łużyckie 3.ZSP Jasień
- dziewczęta 1.ZSP Jasień 2.SP 1 Żary 3.Zsp Lipinki Łużyckie
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
- chłopcy 1.ZSP Jasień 2.SP 8 Żary 3.ZSP Lipinki Łużyckie
- dziewczęta 1.SP 8 Żary 2.SP 10 Żary 3.ZSP Jasień
Licealiada
- chłopcy 1.CKZiU Żary 2.ZSOiT Żary 3.ZSB Żary
- dziewczęta 1.ZSOiT Żary 2.ZSE Żary 3.CKZiU Żary
Gratulujemy!
 
 
 
 
czytaj dalej

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego nt. „Zawód warty polecenia”

 • 09-06-2021
Ilustracja do informacji: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego nt. „Zawód warty polecenia”
07.06.2021 r., w Starostwie Powiatowym w Żarach, został rozstrzygnięty konkurs plastyczny nt. „Zawód warty polecenia”. Konkurs ten był skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych i odbywał się przy współpracy ze szkolnymi doradcami zawodowymi.
Konkurs został zorganizowany w ramach  projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie żarskim”, a jego głównym celem było promowanie kształcenia zawodowego. Do konkursu zostało złożonych 11 bardzo ciekawych i oryginalnych prac.
 
Komisja przyznała:
I miejsce -  Wiktoria Abramowicz ZSOiT w Żarach,
 
II miejsce ex aequo:
- Joanna Ciesielska ZSE w Żarach,
 - Barbara Gałandziej ZSOiT w Żarach,
 
III miejsce - Zuzanna Kluge ZSB  w Żarach.
 
Laureaci otrzymają nagrody ufundowane przez Powiat Żarski, a wszyscy uczestnicy konkursu upominki i nagrody pocieszenia.
Wszystkim serdecznie gratulujemy pomysłów, inwencji twórczej oraz dziękujemy za udział w konkursie.
czytaj dalej

Wideokonferencja z Wicewojewodą Lubuskim

 • 08-06-2021
Ilustracja do informacji: Wideokonferencja z Wicewojewodą Lubuskim
8 czerwca 2021 r. Wicestarosta Powiatu Żarskiego Małgorzata Issel uczestniczyła w wideokonferencji z Wicewojewodą Wojciechem Perczakiem.
 
W trakcie wideokonferencji omówiono tematy związane z promocją szczepień w województwie lubuskim; wyznaczeniem grzebowisk na potrzeby zwalczania grypy ptaków; zabezpieczeniem podmiotów udzielających świadczenia w zakresie opieki zdrowotnej (POZ) w środki ochrony indywidualnej.
 
Wicewojewoda poinformował o możliwości pozyskania dodatkowych środków przez gminy zaangażowane w Narodowy Program Szczepień, które osiągną wysokie wskaźniki wszczepialności:
 • 100 tys. złotych dla pierwszych 500 gmin, które osiągną poziom 75% zaszczepienia swoich mieszkańców,
 • 1 mln złotych dla gmin na terenie każdego z byłych 49 województw, które osiągną najwyższy wskaźnik wszczepialności mieszkańców,
 • 2 mln złotych dla gminy, która osiągnie najwyższy poziom zaszczepienia w Polsce.
Otrzymanie pieniądze gminy będą mogły przeznaczyć na dowolny cel.
 
czytaj dalej

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2021

 • 07-06-2021
Ilustracja do informacji: Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2021
31 maja w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach odbyło się uroczyste spotkanie z rodzinami z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Rodzin Zastępczych, którzy z rąk Wicestarosty Małgorzaty Issel i Dyrektor Justyny Przedaszek otrzymali drobne upominki i listy gratulacyjne.
W imieniu swoim i Starosty Wicestarosta Małgorzata Issel podziękowała Rodzinom Zastępczym za trud, poświęcenie włożone w wychowanie oraz zaangażowanie w stworzenie szczęśliwego, bezpiecznego domu.Podziękowania wraz z życzeniami dobrego zdrowia Wicestarosta Małgorzata Issel kierowała także do Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach oraz Zespołu Pieczy Zastępczej.W Powiecie Żarskim jest 130 Rodzin Zastępczych tworzących rodziny dla 200 dzieci.
czytaj dalej

DZIEŃ DZIECKA

 • 01-06-2021

Dzień Mamy 2021!

 • 26-05-2021
Ilustracja do informacji: Dzień Mamy 2021!

Spotkanie z Komendantem Wojskowej Komendy Uzupełnień

 • 18-05-2021
Ilustracja do informacji: Spotkanie z Komendantem Wojskowej Komendy Uzupełnień
18 maja 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie Starosty Józefa Radziona, Przewodniczącego Rady Powiatu Wiktora Kułdosza z Komendantem Wojskowej Komendy Uzupełnień ppłk Dariuszem Kląskałą oraz Szefem Wydziały Rekrutacji WKU mjr Dariuszem Arentem. Rozmowa dotyczyła współpracy samorządu powiatowego z WKU oraz terminu i organizacji kwalifikacji wojskowej w Powiecie Żarskim z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID-19.
czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych 2021 r.

 • 13-05-2021
Ilustracja do informacji: Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych 2021 r.
12 maja 2021 r. Starosta Józef Radzion oraz Wicestarosta Małgorzata Issel spotkali się z pielęgniarkami i położnymi pracującymi w powiatowym Szpitalu Na Wyspie w Żarach. Wizyta związana była z obchodami Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych.
 
Władze Powiatu Żarskiego, w towarzystwie Prezes Szpitala Na Wyspie Jolanty Dankiewicz przekazały – na ręce Pielęgniarek Oddziałowych – upominkowe kosze oraz wyraziły słowa uznania za zaangażowanie i profesjonalizm w wykonywaniu codziennych, trudnych obowiązków, szczególnie w tym wyjątkowym dla nas wszystkich czasie.
 
Pielęgniarkom z Domu Pomocy Społecznej  w Lubsku oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Lubsku życzenia złożył osobiście Starosta Józef Radzion w towarzystwie Radnych Rady Powiatu Żarskiego: Krzysztofa Czerniawskiego i Elżbiety Haściło.
 
Wicestarosta Małgorzata Issel przekazała na ręce Pielęgniarek z Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach, Dyrektora ds. lecznictwa Marka Femlaka w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym życzenia oraz upominkowe kosze dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
 
Wszystkim Pielęgniarkom, Pielęgniarzom oraz Położnym z Powiatu Żarskiego składamy raz jeszcze najserdeczniejsze życzenia szczęścia, zdrowia, wszelkiej pomyślności, oraz sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.
 
 
 
czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek 2021!

 • 13-05-2021
Ilustracja do informacji: Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek 2021!
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek jest doskonałą okazją do wyrażenia wdzięczności za profesjonalne, pełne poświęcenia wykonywanie tego wyjątkowego zawodu.
Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek w dalszym ciągu walcząc z pandemią koronawirusa. W pierwszych szeregach walczycie o Nasze bezpieczeństwo, narażając zdrowie oraz życie swoje oraz najbliższych.
Dziękujemy za to ogromne poświęcenie ! Dzięki Waszemu zaangażowaniu i bezpośredniej pracy z pacjentem nawet najtrudniejsze chwile stają się lepsze. Dziękujemy, że mimo tego jak trudną i stresującą pracę wykonujecie, potraficie okazywać innym ciepło, serdeczność i pomoc. Często to Wy jesteście największym oparciem dla chorego.
 
Doceniamy rolę, jaką spełniacie w prawidłowym funkcjonowaniu opieki medycznej na terenie naszego powiatu. W tych wyjątkowych okolicznościach z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Dnia Położnych życzymy Państwu przede wszystkim zdrowia i wytrwałości. Życzymy, aby okres pandemii minął jak najszybciej i bezpowrotnie, byśmy mogli wrócić do wypełnienia codziennych obowiązków zawodowych i rodzinnych bez zagrożenia.
Życzymy, by wszelka dobroć jaką na co dzień dajecie innym – szczególnie w tym trudnym okresie – powracała do Was ze zdwojoną mocą.
Doceniamy i dziękujemy za wszystko, co robicie dla pacjentów Powiatu Żarskiego.
 
Starosta Józef Radzion
Wicestarosta Małgorzata Issel
Zarząd i Radni Powiatu Żarskiego

Międzynarodowy Dzień Położnej 2021 r.

 • 05-05-2021
Ilustracja do informacji: Międzynarodowy Dzień Położnej 2021 r.
1 2 3 4 5 6 ... 8
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
Wtyczka Facebook