Otwarcie pracowni diagnostyki i montażu urządzeń techniki komputerowej

 • 28-02-2018
Ilustracja do informacji: Otwarcie pracowni diagnostyki i montażu urządzeń techniki komputerowej
27 lutego 2018 roku Starosta Żarski Janusz Dudojć, Prezes Stowarzyszenia ZDZ Jerzy Stawski w Zielonej Górze, Dyrektor Szkół im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku Renata Jasińska, Dyrektor Biura Zarządu ZDZ w Zielonej Górze Idalia Łyczkowska i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym otwarciu pracowni diagnostyki i montażu urządzeń techniki komputerowej w Szkole im. Edmunda Bojanowskiego – Chciałabym bardzo podziękować Panu Staroście, że zaprosił naszą szkołę do wzięcia udziału w projekcie. To dla nas wiele znaczy, ponieważ dzięki środkom z tego programu mogliśmy wyposażyć pracownię w najlepszy sprzęt. Doceniamy, że Pan Starosta chce, by wszystkie dzieci miały równe szanse– mówi Renata Jasińska, dyrektor szkoły w Lubsku.
Starosta Żarski nie krył radości z tak ciepłego przyjęcia przez nauczycieli i uczniów , podkreślił, że inwestowanie w młodzież to nasza polisa na przyszłość.  – Wszystkie dzieci nasze są i w każde należy inwestować,  niezależnie od tego czy uczą się w szkole publicznej czy niepublicznej – przemawiał Starosta.
Od 2016 roku w Powiecie Żarskim realizowany jest program z Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żarskim”, działanie : 8.4. doskonalenie jakości kształcenia zawodowego, poddziałanie : 8.4.1. Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego - projekty realizowane poza formułą ZIT, a jego wartość to około 24 miliony złotych. Projektem zostały objęte wszystkie szkoły publiczne, które kształcą młodzież w zawodzie. Zakład Doskonalenia Zawodowego w Lubsku jedyny niepubliczny partner Powiatu Żarskiego został wybrany do udziału w projekcie  ,,Modernizacja szkolnictwa zawodowego w powiecie żarskim’’, ze względu na doświadczenie i ogromną wiedzę w realizacji form wsparcia.
ZDZ Lubsko otrzymał 787 250 zł na doposażenie pracowni i kursy zawodowe. Dzięki środkom z projektu uczniowie i nauczyciele zyskali nowoczesną pracownię diagnostyki i montażu urządzeń techniki komputerowej, o wartości 250 tys. zł, z czego 238 tys. zł pochodzi z projektu.
W ramach programu uczniowie i nauczyciele ZDZ-u w Lubsku wezmą udział w wielu szkoleniach i kursach zawodowych, studiach podyplomowych, a także stażach i praktykach. Pedagodzy będą mogli rozpocząć studia podyplomowe i kursy, które podniosą ich kwalifikacje zawodowe. Uczniowie w ofercie szkoły znajdą dla siebie wiele atrakcyjnych kursów, które podniosą ich kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe niezbędne na rynku pracy (kurs spawacza metodą MAG/MIG, kurs wózków jezdniowych, kurs elektryka, kurs kas fiskalnych, kurs ECDL/ECC, oraz kurs na prawo jazdy kat. B).
Wszystkie kursy i szkolenia zakończą się badaniem poziomu kompetencji oraz kwalifikacji, a każdy uczestnik otrzyma certyfikat lub zaświadczenie o zakończonym szkoleniu. Nauczyciele i uczniowie są kierowani na kurs zgodnie ze swoim profilem zawodowym.
 
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20Galeria zdjęć: 27 02 2018 - Otwarcie pracowni diagnostyki i montażu urządzeń techniki komputerowej

Zakończenie rozgrywek Halowego Turnieju Piłki Nożnej pod Honorowym Patronatem Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia

 • 26-02-2018
Ilustracja do informacji: Zakończenie rozgrywek Halowego Turnieju Piłki Nożnej pod Honorowym Patronatem Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia
24 lutego 2018 roku w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Lubsku odbyły się kolejne turnieje piłkarskie, tym razem podsumowujące kilkutygodniowe rozgrywki, które honorowym patronatem objął Starosta Żarski Janusz Dudojć. W kategorii U13 pierwsze miejsce zajęli Budowlani Pomarańczowi. Tuż za nimi uplasowali się zawodnicy Victorii Jasień i Promienia Żary. Czwarte miejsce zdobyli piłkarz z klubu ŁKS Łęknica, piąte Budowlani Bordowi, zaś szóste Błękitni Olbrachtów.
Najlepszym bramkarzem został Daniel Słobodzian, najlepszym zawodnikiem i najlepszym strzelcem – Mateusz Duczmal. 
W kategorii U9 złoto zdobyli zawodnicy Victorii Jasień II, srebro Victoria Jasień I, zaś brąz piłkarze z Korony Kożuchów. Na kolejnych miejscach uplasowali się zawodnicy z klubu Budowlani Żółci, na piątym Błękitni Olbrachtów, a na szóstym Budowlani Szarzy.
Najlepszym zawodnikiem został Dominik Tutko, najlepszym bramkarzem Kacper Gajewski, zaś najlepszym strzelcem Alan Kosidło.
Wszyscy zwycięzcy otrzymali puchary i upominki ufundowane przez Starostę Żarskiego. Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sporcie!
czytaj dalej

Komisja Budżetu i Finansów Urzędu Marszałkowskiego

 • 23-02-2018
Ilustracja do informacji: Komisja Budżetu i Finansów Urzędu Marszałkowskiego
23 lutego 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Urzędu Marszałkowskiego z Zielonej Góry. W spotkaniu brali udział Starosta Żarski Janusz Dudojć, Wicestarosta Małgorzata Issel, Przewodnicząca Rady Powiatu Helena Sagasz, Przewodniczący Komisji Tadeusz Pająk, Wiceprzewodniczący Komisji Tomasz Możejko, Skarbnik Województwa Lubuskiego Józefa Chalecka, Dyrektor Departamentu Zdrowia Tomasz Wróblewski, Dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej Łukasz Porycki, Zastępca Dyrektora Departamentu Przedsiębiorczości i Strategii Marki Norbert Urbański, Kierownik Wydziału Opłat Środowiskowych w Departamencie Środowiska Reneta Wontor, Zastępca Dyrektora d.s. Inwestycji Katarzyna Rudkiewicz, a także członkowie komisji : Małgorzata Gośniowska-Kola, Zbigniew Kołodziej, Sławomir Kowal, Natalia Pawlak, Tomasz Wontor. 
W trakcie spotkania Starosta Żarski poinformował członków komisji o zrealizowanych zadaniach, przeprowadzonych inwestycjach oraz wskazał priorytety i najważniejsze zadania, które chciałby w przyszłości zrealizować. – Cały czas staramy się poprawić komfort życia w Powiecie Żarskim na wielu płaszczyznach. W ciągu tej kadencji udało nam się sporo zrobić. Służba zdrowia jest naszym priorytetem, dlatego inwestujemy w Powiatowy Szpital Na Wyspie w Żarach i w Lubsku. Dużym problemem jest też brak miejsc w Domach Pomocy Społecznej dla ludzi starszych, którymi po zakończonym leczeniu często nie ma się kto zaopiekować. Będziemy starali się to zmienić, ponieważ wiemy, jakie to jest ważne dla naszych mieszkańców. Nie zapominamy o ????????młodzieży i doposażamy pracownie w szkołach Powiatu Żarskiego. Wyremontowaliśmy wiele dróg powiatowych, jednakże ogromną naszą bolączką jest droga krajowaA18 oraz obwodnica Lubska, dlatego na każdym spotkaniu lobbujemy i prosimy Wojewodę oraz Marszałka o wsparcie realizacji przedsięwzięcia budowy tych inwestycji drogowych – przemawiał Starosta Żarski Janusz Dudojć. ????????????Starosta zwrócił się także do członków komisji o wsparcie budowy nowoczesnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, potrzebnej wszystkim mieszkańcom. 
Podczas komisji głos zabrały także Wicestarosta Małgorzata Issel i Przewodnicząca Rady Powiatu Helena Sagasz, które poparły wnioski Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia.
czytaj dalej

Spotkanie Starosty Żarskiego Wójtem Gminy Lipinki Łużyckie Michałem Morżakiem

 • 23-02-2018
Ilustracja do informacji: Spotkanie Starosty Żarskiego Wójtem Gminy Lipinki Łużyckie Michałem Morżakiem
23 lutego 2018 roku, Starosta Żarski Janusz Dudojć spotkał się z Wójtem gminy Lipinki Łużyckie Michałem Morżakiem. W trakcie spotkania omówiono powiatowe inwestycje drogowe, które bedą przedmiotem dalszych rozmów i spotkań. Wójt nie krył zadowolenia z poprawy komunikacji pomiędzy Żarami a Linkami Łużyckim, dzięki świeżo wyremontowanej przez powiat ul. Moniuszki w Żarach . Rozmawiano także o problemach związanych z brakiem miejsc dla starszych, przewlekle chorych osób w Domach Pomocy Społecznej i Zakładach Opiekuńczo – Leczniczych.
czytaj dalej

Posiedzenie Zarządu i Komisji Rewizyjnej Oddziału Powiatowego ZOSP RP Powiatu Żarskiego

 • 23-02-2018
Ilustracja do informacji: Posiedzenie Zarządu i Komisji Rewizyjnej Oddziału Powiatowego ZOSP RP Powiatu Żarskiego
21 lutego 2018r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się wspólnie posiedzenie Zarządu i Komisji Rewizyjnej Oddziału Powiatowego ZOSP RP Powiatu  Żarskiego. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Żarach bryg. Paweł Hryniewicz. Celem spotkania było zweryfikowanie złożonych wniosków na korporacyjne odznaczenia strażaków i osób zaangażowanych w ochronę przeciwpożarową na terenie Powiatu Żarskiego. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami, Prezes Zarządu, dh Janusz Dudojć , zwrócił się do Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Lubuskiego o zwiększenie przyznanego dla Powiatu limitu odznaczeń

Aktywność fizyczna przepisem na uśmiech! Turniej tenisa Stołowego Powiatowych Domów Dziecka

 • 21-02-2018
Ilustracja do informacji: Aktywność fizyczna przepisem na uśmiech! Turniej tenisa Stołowego Powiatowych Domów Dziecka
20 lutego 2018 r., w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubsku, odbył się Turniej Tenisa Stołowego między Powiatowym Domem Dziecka w Lubsku a Powiatowym Domem Dziecka w Żarach. Sportowym zmaganiom przyglądał się Starosta Żarski Janusz Dudojć. Głównym celem spotkania była chęć wspólnej zabawy, promocja zdrowego stylu życia oraz integracja wychowanków obu Domów.
 
Po zaciętych meczach pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Powiatowego Dziecka w Lubsku, jednak dzięki nagrodom i słodkim upominkom ufundowanym przez Starostę Janusza Dudojcia nikt nie zakończył turnieju z  pustymi rękami.
czytaj dalej

Nowy chodnik w Niwicy oddany do użytku!

 • 20-02-2018
Ilustracja do informacji: Nowy chodnik w Niwicy oddany do użytku!
20 lutego 2018 r. przedstawiciele Powiatu Żarskiego oraz Gminy Trzebiel odebrali inwestycję pn. „Przebudowa drogi powiatowej w zakresie budowy chodnika w miejscowości Niwica-etap III”. Starostwo Powiatowe w Żarach oraz Powiat Żarski reprezentowali: Naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Żarach Joanna Rączkowska-Manaj, Kierownik Referatu ds. Dróg Powiatowych Adrian Lewandowski oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Żarskiego Wiktor Kułdosz. Natomiast przedstawicielami Gminy Trzebiel byli: Wójt Gminy Marek Iwlew, Przewodniczący Rady Gminy Trzebiel Eugeniusz Olejniczak oraz Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Trzebielu Robert Wrzesiński.
 
Długość nowo wybudowanego chodnika z kostki betonowej, wraz z krawężnikami i obrzeżami, wynosi 605 metrów - od skrzyżowania z drogą do Królowa do końca zabudowań. Inwestycja została zrealizowana w ramach porozumienia Powiatu Żarskiego z Gminą Trzebiel. Zadaniem Powiatu było wykonanie projektu chodnika oraz zapewnienie materiałów do jego wykonania m.in. krawężników, obrzeży oraz kostki betonowej gr. 8cm, z kolei zadaniem Gminy Trzebiel było wykonanie chodnika.
 

Podziękowania zespołu ludowego "Mała Tęcza" z Olbrachtowa dla Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia

 • 16-02-2018
Ilustracja do informacji: Podziękowania zespołu ludowego "Mała Tęcza" z Olbrachtowa dla Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia
16 lutego 2018 r. Starostwo Powiatowe w Żarach odwiedzili przedstawiciele dziecięco-młodzieżowego zespołu ludowego ,,Mała Tęcza’’ z Olbrachtowa, aby podziękować Staroście Januszowi Dudojciowi za wsparcie. Grupa występuje na wielu festiwalach, przybliżając widzom ludowe tańce oraz przyśpiewki. Artyści niedawno wrócili z Terespola, gdzie mieli okazję zaprezentować swój repertuar na XXIII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich.
 
- Styczeń kojarzy nam się zawsze z dalekimi podróżami. W swojej 15-letniej karierze, w styczniu, gościliśmy już m.in. w Niepokolanowie czy Gdańsku. W tym roku postanowiliśmy wyruszyć w nieznane – do Terespola! Nie byłoby to możiwe, gdyby nie pomoc i zaangażowanie naszych przyjaciół! –  czytamy w książce ofiarowanej Staroście Żarskiemu.
 
Artystom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na aranach krajowych i wojewódzkich!
czytaj dalej

Wójt Gminy Brody Ryszard Kowalczuk z wizytą u Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia

 • 07-02-2018
Ilustracja do informacji: Wójt Gminy Brody Ryszard Kowalczuk z wizytą u Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia
 
7 lutego 2018 r.  odbyło się spotkanie Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia z Wójtem Gminy Brody – Panem Ryszardem Kowalczukiem.  Najwięcej czasu poświęcono omówieniu inwestycji drogowych, które Powiat Żarski planuje zrealizować na terenie Gminy Brody. Rozmawiano o przebudowie drogi na odcinku Zasieki – Janiszowice oraz o konieczności zmodernizowania szosy w Kumiałtowicach.
 

Spotkanie Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia z Panem Markiem Langerem - Dyrektorem Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze.

 • 05-02-2018
Ilustracja do informacji: Spotkanie Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia z Panem Markiem Langerem - Dyrektorem Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze.
5 lutego 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Żarach odbyło się spotkanie Starosty Żarskiego Janusza Dudojcia z Panem Markiem Langerem - Dyrektorem Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze.
 
Głównym tematem rozmów była modernizacja drogi krajowej A18, której remont jest kwestią niezwykle istotną zarówno dla województwa lubuskiego, jak i dolnośląskiego. Następnie skupiono się na inwestycjach drogowych – zrealizowanych oraz planowanych - na terenie Powiatu Żarskiego, omówiono możliwość wybudowania ścieżki rowerowej na trasie od Żagania do Olbrachtowa oraz rozmawiano o obwodnicy łączącej Krosno Odrzańskie z Lubskiem.
czytaj dalej
1 2 3 4
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: sport 1Baner: sport 2Baner: wydarzenia 1Baner: strona główna 1Baner: wydarzenia 2015Baner: OC 1Baner: OC 2Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: oświata 1