Modernizacja kształcenia zawodowego

Polsko - Saksońska Konferencja Młodych Managerów Kultury i Turystyki w Ramach projektu RegionalManagement

 • 10-06-2019
Ilustracja do informacji: Polsko - Saksońska Konferencja Młodych Managerów Kultury i Turystyki w Ramach projektu RegionalManagement
29 maja 2019 r. w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” w Bolesławcu odbyła się Polsko-Saksońska Konferencja Młodych Managerów Kultury i Turystyki w ramach projektu RegionalManagement. Frekwencja dopisała. W konferencji wzięło udział ponad 200 uczniów z Polski i Saksonii, którzy zainteresowani są zagadnieniami związanymi z rozwojem regionu przygranicznego Polska-Saksonia i dalszą, partnerską współpracą młodzieży. Interesujące wykłady, przeprowadzone przez regionalnych ekspertów z zakresu kultury i turystyki, zainspirowały uczestników do ciekawej dyskusji nt. przemian strukturalnych zachodzących w naszym regionie w branży turystycznej oraz  konieczności aktywnego udziału młodych mieszkańców regionu przygranicznego w procesach dotyczących promocji kultury. Wspólnym życzeniem Polaków i Niemców jest chęć współpracy ze szkołami z Czech w kolejnych edycjach projektów edukacyjnych. „Wiemy już dużo o sobie, przyjaźnimy się, spotykamy podczas działań projektowych. Pomimo tego wciąż się czegoś od siebie uczymy. Chcielibyśmy także poznać naszych rówieśników z Czech, ich kulturę, ich oczekiwania względem przyszłości” – podkreślali uczniowie podczas panelu dyskusyjnego.  

Konferencję zorganizowali uczniowie z Żar, Bolesławca, Lubania, Zgorzelca, Bischofswerdy, Hoyerswerdy i Görlitz.
 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.
 
 
czytaj dalej

Film promocyjny pt. "Nowa perspektywa kształcenia w Powiecie Żarskim - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach"

 • 11-03-2019
Ilustracja do informacji: Film promocyjny pt. "Nowa perspektywa kształcenia w Powiecie Żarskim - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach"
Film promocyjny pt. "Nowa perspektywa kształcenia w Powiecie Żarskim - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach".
Aby oglądnąć kliknij:
Telewizja Regionalna ---> tutaj
YouTube ---> tutaj

Warsztaty „Przygotowanie Targów Turystycznych i Polsko-Saksońskiej Konferencji Młodych Menedżerów Kultury i Turystyki”

 • 20-02-2019
Ilustracja do informacji: Warsztaty „Przygotowanie Targów Turystycznych i Polsko-Saksońskiej Konferencji Młodych Menedżerów Kultury i Turystyki”
 
W warsztatach pod hasłem „Przygotowanie Targów Turystycznych i Polsko-Saksońskiej Konferencji Młodych Menedżerów Kultury i Turystyki” w dniach 14 - 15 marca tego roku w Bischofswerdzie wzięło udział 55 uczniów oraz nauczycieli z saksońskich i polskich szkół, którzy pod okiem profesjonalnych trenerów zdobywali kolejne doświadczenia w dziedzinie planowania i organizacji przedsięwzięć kulturalno-turystycznych.
 
Podczas dwudniowych warsztatów w Bischofswerdzie uczniowie z Polski i Saksonii intensywnie zajmowali się przygotowaniem i realizacją kolejnych działań projektowych skierowanych do uczniów polskich i saksońskich szkół. W wyniku współpracy opracowana została m.in. koncepcja 3. Targów Turystycznych oraz Polsko-Saksońskiej Konferencji Młodych Menedżerów Kultury i Turystyki z uwzględnieniem zagadnień związanych z programem, logistyką, finansami oraz promocją planowanych imprez.
Warsztaty były także okazją do określenia terminów kolejnych działań projektowych:
-          3. Targi Turystyczne w dniu 18.03.2019 r. w Żarach,
-          Polsko-Saksońska Konferencja Młodych Menedżerów Kultury i Turystyki w dniu 29.05.2019 r. w Bolesławcu,
-          Spotkanie na zakończenie projektu RegionalManagement w dniu 11.06.2019 r. w Görlitz/Zgorzelecu.
 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.
 
 


Polsko-Saksońskie Targi Turystyczne Atrakcje turystyczne Dolny Śląska-Saksonia w Hoyerswerdzie

 • 28-11-2018
Ilustracja do informacji: Polsko-Saksońskie Targi Turystyczne Atrakcje turystyczne Dolny Śląska-Saksonia w Hoyerswerdzie
 
Tajemnicze zamki, malownicze trasy rowerowe, szlaki turystyczne tropem ceramiki i znanych postaci historycznych, wiatr w żaglach i Kultura przez duże „K” – to wszystko i o wiele więcej zaprezentowali młodzi menadżerowie turystki na 2. Targach Turystycznych Uczniowskich Agencji Turystycznych w Hoyerswerdzie.

Dnia 22 listopada 2018 r. w Kulturfabrik Hoyerswerda e.V.  odbyły się 2. Targi Turystyczne Uczniowskich Agencji Turystycznych zorganizowane w ramach projektu INTERREG RegionalManagement. Kompetencje i perspektywy zawodowe w polsko-saksońskim regionie przygranicznym. Podczas Targów uczniowie saksońskich i polskich szkół przedstawili ponad 200 uczniom z Hoyerswerdy i okolic ofertę turystyczną terenu przygranicznego, poznali ofertę innych UAT oraz wykorzystali kompetencje z zakresu managementu turystyki zdobyte podczas zrealizowanych warsztatów i spotkań roboczych.

Targi zorganizowali uczniowie z Bischofswerdy, Hoyerswerdy, Görlitz, Bolesławca, Lubania, Zgorzelca i Żar.
 
 
czytaj dalej

Kurs „Obsługa kas fiskalnych" , który odbył się w dniach 16-18.11.2018r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Żarach

 • 27-11-2018

Kurs rysunku i malarstwa ", który odbył się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Żarach w dn 14-18.11.2018r

 • 20-11-2018

Kurs dla uczniów ZSOiE w Lubsku pn " Zarządzanie firmą w programie Insert GT", który odbył się w Lubsku w dniach: 9-10, 16-18.11.2018r. w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie żarskim”

 • 19-11-2018

Polsko-Saksońskie Targi Turystyczne

 • 16-11-2018
Ilustracja do informacji: Polsko-Saksońskie Targi Turystyczne
 
Atrakcje turystyczne Dolny Śląska-Saksonia w Hoyerswerdzie Tajemnicze zamki, malownicze trasy rowerowe, szlaki turystyczne tropem ceramiki i znanych postaci historycznych, wiatr w żaglach i Kultura przez duże „K” – to wszystko i o wiele więcej zaprezentują młodzi menadżerowie turystki na 2. Targach Turystycznych Uczniowskich Agencji Turystycznych.

Dnia 22 listopada 2018 r. w Kulturfabrik Hoyerswerda e.V.  odbędą się 2. Targi Turystyczne Uczniowskich Agencji Turystycznych zorganizowane w ramach projektu INTERREG RegionalManagement. Kompetencje i perspektywy zawodowe w polsko-saksońskim regionie przygranicznym. Podczas Targów uczniowie saksońskich i polskich szkół przedstawią ofertę turystyczną terenu przygranicznego, poznają ofertę innych UAT oraz wykorzystają kompetencje z zakresu managementu turystyki zdobyte podczas zrealizowanych warsztatów i spotkań roboczych.

Targi organizują uczniowie we współpracy z agencjami partnerskimi z Bischofswerdy, Hoyerswerdy, Görlitz, Bolesławca, Lubania, Zgorzelca i Żar.
Serdecznie Państwa zapraszamy!
czytaj dalej

Kurs ECDL, który odbył się w ZSOiE w Lubsku w terminie: 13.04.-17.06.2018r.

 • 11-10-2018
Ilustracja do informacji: Kurs ECDL, który odbył się w ZSOiE w Lubsku w terminie: 13.04.-17.06.2018r.
Kurs w zakresie pierwszej pomocy dla logistów i spedytorów

 • 02-10-2018
Kurs w zakresie pierwszej pomocy dla logistów i spedytorów", który odbył się w ZST Lubsko w dniach : 06.06-15.06.2018 w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie żarskim
 
1 2 3 4 5
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Żarach
 • Baner: Komenda Powiatowa PSP w Żarach
 • Baner: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach
 • Baner: Szpital na Wyspie
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: lubuskie.pl
.
Baner: sport 1Baner: sport 2Baner: wydarzenia 1Baner: strona główna 1Baner: wydarzenia 2015Baner: OC 1Baner: OC 2Baner: główna 2Baner: główna 4Baner: oświata 1